Dom ocieplam styropianem

13 września 2015 21:25 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Dam rade :-)Juz raz mialem daleko i jakos dojechalem do ciebie

Zapraszam zatem na wizytę towarzyską, bo na prace remontowe na razie brak kasy
Ale dobre ciacho i jakieś swojskie polewki na pewno się znajdą. Tylko, że ja już w środę na Śląsk i potem w łódzkie ruszam.
Ale potem całe dwa tygodnie w domku, w lesie za grzybkami i na jeziorze za rybkami będę się uganiała.
13 września 2015 21:32 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Malgi, a jaka powierzchnia dachu i ile Ciebie wymiana na blachodachówkę wyniosła. Łaty rozumiem też musiałaś wymieniać?

Zostało kilka starych krokwi, bo były jeszcze w dobrym stanie. A o powierzchnię mnie nie pytaj. Dom ma długość około 10 metrów, szerokość około 6. Do tego doszła wiata i zadaszenie nad dobudowanym gankiem. To było kilka lat temu,więc nie pamiętam ile blachodachówki zakupiłam. W domu mam faktury, to mogę sprawdzić jak znajdę chwilkę.
13 września 2015 22:31 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Rzucam opieke :-) Wracam do budowlanki:-) 

To ja cie zatrudnie bedziesz miał pierwsze zlecenie heheheh
01 października 2015 16:12
Bardzo dziękuję Berdi :)
Więc tak, robota juz się robi, sciana się ociepla. Dodatkowo będzie wymieniona rynna i pare tam innych drobnych robótek będzie zrobione, a poniekąd już jest. Poniewaz mur był mocno sfatygowany na tym odcinku, to został doprowadzony do porządku, wyrównany i przygotowany do połozenia styropianu. Cokół został zbity, podmurowano przy fundamentach i za to wszystko będę musiała zapłacic 4 tysiace zł. PRawda ze jest róznica w porównaniu z tamta stawką? Robi mi to mój znajomy kolega, który ma firmę budowlaną i o którego istnieniu na smierc zapomniałam. Mam do niego zaufanie, bo juz mi parę rzeczy w domu robił kilkanascie lat temu. Jest porządny i bardzo dokładny.
A teraz pytanko z innej beczki. CZy ktoś ma w domu ogrzewanie podłogowe elektryczne? Nosze się z zamiarem połozenia w kuchni, łazience i przedpokoju. Powierzchnia gdzieś około 20 m2 wszystkiego, moze trochę mniej , no bo trzeba odjąć miejsca gdzie będą meble czy inne rzeczy. Wie ktoś coś? MA ktoś? Jak to wygląda w eksploatacji, chodzi o rachunki za prąd i takie tam inne. Plisssssss :)
01 października 2015 16:19 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Bardzo dziękuję Berdi :)
Więc tak, robota juz się robi, sciana się ociepla. Dodatkowo będzie wymieniona rynna i pare tam innych drobnych robótek będzie zrobione, a poniekąd już jest. Poniewaz mur był mocno sfatygowany na tym odcinku, to został doprowadzony do porządku, wyrównany i przygotowany do połozenia styropianu. Cokół został zbity, podmurowano przy fundamentach i za to wszystko będę musiała zapłacic 4 tysiace zł. PRawda ze jest róznica w porównaniu z tamta stawką? Robi mi to mój znajomy kolega, który ma firmę budowlaną i o którego istnieniu na smierc zapomniałam. Mam do niego zaufanie, bo juz mi parę rzeczy w domu robił kilkanascie lat temu. Jest porządny i bardzo dokładny.
A teraz pytanko z innej beczki. CZy ktoś ma w domu ogrzewanie podłogowe elektryczne? Nosze się z zamiarem połozenia w kuchni, łazience i przedpokoju. Powierzchnia gdzieś około 20 m2 wszystkiego, moze trochę mniej , no bo trzeba odjąć miejsca gdzie będą meble czy inne rzeczy. Wie ktoś coś? MA ktoś? Jak to wygląda w eksploatacji, chodzi o rachunki za prąd i takie tam inne. Plisssssss :)

Mamy ogrzewanie podłogowe ale tylko w łazience. Jak to jest z opłatą to muszę domowego księgowego zapytac. Kiedyś mieliśmy licznik dwufazowy ale nie wiem dokladnie jak to wyglada teraz.Dawno mnie w domu nie było. Tina bedzie wiedziała na 100 %. Ja zapytam wieczorem.Łazienka nasza jest duża 4 x 4 to metraż zblizony do Twojego.
01 października 2015 17:04 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko1

Mamy ogrzewanie podłogowe ale tylko w łazience. Jak to jest z opłatą to muszę domowego księgowego zapytac. Kiedyś mieliśmy licznik dwufazowy ale nie wiem dokladnie jak to wyglada teraz.Dawno mnie w domu nie było.:-) Tina bedzie wiedziała na 100 %. Ja zapytam wieczorem.Łazienka nasza jest duża 4 x 4 to metraż zblizony do Twojego.

U mnie będzie robione ogrzewanie podłogowe, ale wodne, nie elektryczne, dlatego nie dowiadywałam się, jakie mogą być rachunki za prąd. Natomiast dobrze jest, a nawet wskazane policzyć straty ciepła, co przy ogrzewaniu elektrycznym ma szczególne znaczenie, no i potrzebną energię do utrzymania odpowiedniej temperatury w domu-np. w ciągu jednej godziny, ile zużyłoby się kW na ogrzanie danego metrażu, potem to pomnożyć przez ilość czasu, jaką będzie załączone ogrzewanie w ciągu doby, otrzymany wynik przez 30 dni i w ten sposób można oszacować, ile nam takie ogrzewanie miesięcznie wyniesie. No ale najpierw te starty ciepła trza obliczyć, a do tego inżynier potrzebny- bo to całki chyba :)).
01 października 2015 18:13
Dzieki dziewczyny. Tez miałam licznik dwutaryfowy, bo ogrzewanie mam elektryczne. Zrezygnowałam z tego po wielu latach płącenia bardzo wysokich, bardzo, rachunków z aprąd w zimie i w lecie zresztą też. TEraz mam jedną taryfę i wychodze znacznie lepiej na tym. Jednakże stare grzejniki juz się wyeksploatowały i kupic trzeba nowe, albo całkiem zmienic ogrzewanie. Zmieniam więc, ale nie chcę byc całkowicie od niego zależna i stąd tez wpadłam na pomysł tego ogrzewania podłogowego. Wyczytałam, że podobno trzeba liczyć 100W na m2 powierzchn i przy zastosowaniu sterowania i termostatu można całkiem rozsądnie płacic za te wygodę.
01 października 2015 18:32
doda1961

Dzieki dziewczyny. Tez miałam licznik dwutaryfowy, bo ogrzewanie mam elektryczne. Zrezygnowałam z tego po wielu latach płącenia bardzo wysokich, bardzo, rachunków z aprąd w zimie i w lecie zresztą też. TEraz mam jedną taryfę i wychodze znacznie lepiej na tym. Jednakże stare grzejniki juz się wyeksploatowały i kupic trzeba nowe, albo całkiem zmienic ogrzewanie. Zmieniam więc, ale nie chcę byc całkowicie od niego zależna i stąd tez wpadłam na pomysł tego ogrzewania podłogowego. Wyczytałam, że podobno trzeba liczyć 100W na m2 powierzchn i przy zastosowaniu sterowania i termostatu można całkiem rozsądnie płacic za te wygodę.

A trza metr sześcienny liczyc, bo całą kubaturę ogrzewasz. Zużycie energii też zależy od izolacji termicznej, jak grube jest docieplenie-oporowość cieplna wzrasta wraz z grubością materiału dociepleniowego no i rodzaju-dzięki temu się można zorientować , jak szybko to ciepło będzie uciekać z pomieszczenia, czyli te straty, no a w związku z tym, ile energii potrzeba, aby uzyskać znów temperaturę ustawioną na termostacie.Może masz kogoś, kto potrafi to policzyć, a może nasza forumowa Benita? Chyba jest z zawodu inżynierem. Lepiej się za wczasu zorientować, bo jak mnie słuchy doszły, to rachunki mogą zaskakiwać.


01 października 2015 18:32 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Dzieki dziewczyny. Tez miałam licznik dwutaryfowy, bo ogrzewanie mam elektryczne. Zrezygnowałam z tego po wielu latach płącenia bardzo wysokich, bardzo, rachunków z aprąd w zimie i w lecie zresztą też. TEraz mam jedną taryfę i wychodze znacznie lepiej na tym. Jednakże stare grzejniki juz się wyeksploatowały i kupic trzeba nowe, albo całkiem zmienic ogrzewanie. Zmieniam więc, ale nie chcę byc całkowicie od niego zależna i stąd tez wpadłam na pomysł tego ogrzewania podłogowego. Wyczytałam, że podobno trzeba liczyć 100W na m2 powierzchn i przy zastosowaniu sterowania i termostatu można całkiem rozsądnie płacic za te wygodę.

A trza metr sześcienny liczyc, bo całą kubaturę ogrzewasz. Zużycie energii też zależy od izolacji termicznej, jak grube jest docieplenie-oporowość cieplna wzrasta wraz z grubością materiału dociepleniowego no i rodzaju-dzięki temu się można zorientować , jak szybko to ciepło będzie uciekać z pomieszczenia, czyli te straty, no a w związku z tym, ile energii potrzeba, aby uzyskać znów temperaturę ustawioną na termostacie.Może masz kogoś, kto potrafi to policzyć, a może nasza forumowa Benita? Chyba jest z zawodu inżynierem. Lepiej się za wczasu zorientować, bo jak mnie słuchy doszły, to rachunki mogą zaskakiwać.                                                                                                                     P.S- może znajdziesz w necie gotowe kalkulatory strat ciepła.
01 października 2015 18:54
Tinka, pisząc ze 1 m2 maty grzewczej, która jest wykorzystywana jako elektryczne ogrzewanie podłogowe pobiera 100W energii elektrycznej. Akurat kubatura, czyli m3 to tutaj nic do rzeczy nie ma, bo grzeje się od podłogi. W przpadku tradycyjnego ogrzewania to juz ma, ponieważ inna ilosc energii jest potrzebna do ogrzania pokoju 20 m2 przy wysokosci tegoż 2,5 m a inna gdy ten pokój ma 3,5 m wysokosci. Natomiast co do rachunków za prąd, to mnie juz nic nie zdziwi, obecnie płacę 500 zł od października do lutego, a w marcu zazwyczaj niedopłata jest w wysokości około 1000 zł. TEraz, gdy kupiłam energooszczedne grzejniki (cholernie drogie, cholernie) i zmieniłam taryfę. Wczesniej płaciłam po 300 zł miesięcznie cały rok i w marcu niedopłata wynosiła ponad 4 tyś zł, tak więc kochana, gorzej juz być nie moze, a moze byc tylko lepiej
01 października 2015 19:02 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Tinka, pisząc ze 1 m2 maty grzewczej, która jest wykorzystywana jako elektryczne ogrzewanie podłogowe pobiera 100W energii elektrycznej. Akurat kubatura, czyli m3 to tutaj nic do rzeczy nie ma, bo grzeje się od podłogi. W przpadku tradycyjnego ogrzewania to juz ma, ponieważ inna ilosc energii jest potrzebna do ogrzania pokoju 20 m2 przy wysokosci tegoż 2,5 m a inna gdy ten pokój ma 3,5 m wysokosci. Natomiast co do rachunków za prąd, to mnie juz nic nie zdziwi, obecnie płacę 500 zł od października do lutego, a w marcu zazwyczaj niedopłata jest w wysokości około 1000 zł. TEraz, gdy kupiłam energooszczedne grzejniki (cholernie drogie, cholernie) i zmieniłam taryfę. Wczesniej płaciłam po 300 zł miesięcznie cały rok i w marcu niedopłata wynosiła ponad 4 tyś zł, tak więc kochana, gorzej juz być nie moze, a moze byc tylko lepiej

Kubatura jak najbardziej ma, bo ciepło ogrzanej podłogi emituje na pomieszczenie i którędyś się ulotni, jak wiadomo, ogrzane powietrze unosi się do góry. A w ogóle to chcesz tylko podłogówką. te pomieszczenia ogrzać. czy jako wspomagające zastosować?
01 października 2015 19:10
Dodusiu,zajrzyj tutaj:)


http://www.favore.pl/202157_uslugi-hydrauliczne-ogrzewanie-podlogowe-zgierz-zgierz-lodz-lodzkie.html
01 października 2015 19:21
Podłogówkę chcę tylko w korytarzu i w łazience oraz kuchni, ale kuchnia jest otwarta na salon i w salonie jest kominek i grzejniki, ale ja mam zamiar ten kominek zlikwidować i kupić kozę z płaszczem wodnym i do tego podłączyć centralne, czyli kaloryfery. Jak dotychczas to przy suficie mam upał a na podłodze zimno. Ogrzewanie podłogowe sprawi, że będzie inaczej, bo żródło ciepła będzie w podłodze. Poza tym jest łątwe w montażu no i tańsze od grzejników elektrycznych, bo te to 1900 zł sztuka najtaniej do 3500zł sztuka ( na mój salon muszą być 2 ) najdrożej.
Skoro więc mam do ogrzania powiedzmy 5 m2 kuchni ( kładzie się tylko tam gdzie nie ma zabudowy kuchennej czyli mebli) no to wyniesie to 500 wat, a to nie jest dużo, tym bardziej, że można programować kiedy ma byc cieplej a kiedy moze być zimniej.
01 października 2015 19:23
kasia63

Dodusiu,zajrzyj tutaj:)


http://www.favore.pl/202157_uslugi-hydrauliczne-ogrzewanie-podlogowe-zgierz-zgierz-lodz-lodzkie.html

Dziekuję Kasiu, ale to jest ogrzewanie podłogowe wodne, a ja chcę elektryczne, to coś innego.
01 października 2015 19:38 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Dziekuję Kasiu, ale to jest ogrzewanie podłogowe wodne, a ja chcę elektryczne, to coś innego.

To i tak coś znajdziesz w necie czy w Panoramie Firm ,albo nawet w książce telefonicznej.Coś mi świta ,że w Z.Energetycznym mogą być takie punkty doradztwa.Trzeba poszperać bo to ciągl nowość.:)