Stomatologia w Polsce

29 października 2015 18:42 / 1 osobie podoba się ten post
Co się dzieje w tym kraju ???dziś byłam u stomatologa jak zawsze na kontroli na postojowym...ha ha ha,,,i po powrocie do domu stwierdziłam że mam w górnej 4 po lewej stronie sreberko świecące jak dupełko...co jest grane ....czytałam,że agalmanat jest wycofany z materiałów dentystycznych ...lekarka mnie nie poinformowała ,że montuje mi taką plombę...lusterka w gabinecie nie ma...cały szok przeżyłam w domu...jutro mam następną wizyte,to może się coś więcej dowiem.Gdybym była poinformowana na miejscu ,nie zgodziłabym się na taką pląbę ...a teraz będę 2 razy cierpieć ,bo cholera unerwiona.Ale jutro zaniosę w prezencie lusterko do gabinetu p.doktor ,żeby się już nikt nie rozczarował tak jak ja dziś.Napiszcie co wiecie o plombach ...tj.jakie ,komu ,kiedy ,odpłotne,funduszowe i co się nam należy w ramach funduszu?Ja po dzisiejszej wizycie ,to już głupia jestem cała....Zaniosłam czekoladki,kawkę i bombonierkę w bonusie i dostałam srebrną kulusię...
29 października 2015 18:54 / 2 osobom podoba się ten post
Binga

Co się dzieje w tym kraju ???dziś byłam u stomatologa jak zawsze na kontroli na postojowym...ha ha ha,,,i po powrocie do domu stwierdziłam że mam w górnej 4 po lewej stronie sreberko świecące jak dupełko...co jest grane ....czytałam,że agalmanat jest wycofany z materiałów dentystycznych ...lekarka mnie nie poinformowała ,że montuje mi taką plombę...lusterka w gabinecie nie ma...cały szok przeżyłam w domu...jutro mam następną wizyte,to może się coś więcej dowiem.Gdybym była poinformowana na miejscu ,nie zgodziłabym się na taką pląbę ...a teraz będę 2 razy cierpieć ,bo cholera unerwiona.Ale jutro zaniosę w prezencie lusterko do gabinetu p.doktor ,żeby się już nikt nie rozczarował tak jak ja dziś.Napiszcie co wiecie o plombach ...tj.jakie ,komu ,kiedy ,odpłotne,funduszowe i co się nam należy w ramach funduszu?Ja po dzisiejszej wizycie ,to już głupia jestem cała....Zaniosłam czekoladki,kawkę i bombonierkę w bonusie i dostałam srebrną kulusię...

Białe plomby na NFZ tyko do "trójek" niestety:( Pozostałe zwykłe,dentystka powinna Cię poinformować.



http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/niezbednik-pacjenta/stomatolog-za-darmo-sprawdz-ktore-zeby-mozesz-leczyc-w-ramach-nfz_38311.html
29 października 2015 18:56
Amalgamatowe są dobre i podobno te obecnie stosowane - bezpieczne.
Poczytaj Bingo w Internecie są inf.na ten temat.
29 października 2015 20:16
Wymieniałam plomby amalgamatowe na kompozytowe. Miałam je długo- trwałości im odmówić nie można. Ponoć usuwanie tych plomb nie jest zbyt bezpieczne, bo pacjent ma kontakt z oparami rtęci, no ale przeżyłam jakoś i do dziś nic mi nie jest.No, tyle ,że te plomby nie wyglądają estetycznie.
30 października 2015 11:10
Dzisiaj idę do dentysty, jeden ząbek zachowuje się nie tak jak trzeba. Kopciuch
Jestem zaskoczona, ze można jeszcze wstawiać amalgamatowe plomby. Mój lekarz takich już nie używa - tak myślę.
30 października 2015 20:44
a mi wyrasta zab madrosci na samym tyle ...slyszalam ze sie go trzeba pozbyc..to prawda??
30 października 2015 20:46 / 3 osobom podoba się ten post
Diarana

a mi wyrasta zab madrosci na samym tyle ...slyszalam ze sie go trzeba pozbyc..to prawda??

Ja mam do tej pory,nie przszkadza mi i nie boli
30 października 2015 20:49 / 2 osobom podoba się ten post
nadzieja

Ja mam do tej pory,nie przszkadza mi i nie boli

Mnie tez nie boli wiec go zostawie :))
30 października 2015 20:52 / 3 osobom podoba się ten post
Pewnie,zostaw go poco usowac
30 października 2015 21:13
Diarana

a mi wyrasta zab madrosci na samym tyle ...slyszalam ze sie go trzeba pozbyc..to prawda??

Te zęby mądrości są strasznie głupie.Jak juz mi wyrosły tak do końca to bolały ja cholera i się okazało że posute wyrosły to musiałam usunąć.Młoda byłam (25 -30 lat), piękny czas, ale od tamtej pory mam takiego fisia jeśli chodzi o zęby. No ....dbam o swoje zęby bardzo.Dbałam o zęby mojej córki też, problemów nie było, a teraz wnuczce nie odpuszczam mycia i dbania, to mleczaki na razie ale liczy się nawyk, to ważne!!!Właśnie dzisiaj szczotkom w sklepie zdjęcie zrobiłam i wysłałam mojej córce do akceptacji.Moja wnuczka ma mnóstwo lalek i innych pierdół, a ja chce jej kupić dobrą szczoteczkę do zębów, taką senso .....To będzie prezent na Mikołaja.
30 października 2015 22:40 / 1 osobie podoba się ten post
Diarana

Mnie tez nie boli wiec go zostawie :))

A po co wyrywać? Moje dwa mają się całkiem dobrze. Nawet jeden z plombą, chyba z 10 lat już.

 
30 października 2015 22:40 / 1 osobie podoba się ten post
Diarana

a mi wyrasta zab madrosci na samym tyle ...slyszalam ze sie go trzeba pozbyc..to prawda??

Nieprawda.
30 października 2015 22:45 / 3 osobom podoba się ten post
Diarana

a mi wyrasta zab madrosci na samym tyle ...slyszalam ze sie go trzeba pozbyc..to prawda??

Mi wyrosły 4, jakoś mądrości chyba nie dodały Pozbyłam się 1 w De w tym roku, jeśli się mieszczą nie ma potrzeby usuwać.
31 października 2015 10:59 / 1 osobie podoba się ten post
Michalinka

Mi wyrosły 4, jakoś mądrości chyba nie dodały :-) Pozbyłam się 1 w De w tym roku, jeśli się mieszczą nie ma potrzeby usuwać.

Od przybytku głowa nie boli ))
31 października 2015 11:30
Knorr

Od przybytku głowa nie boli :-)))

Ale więcej pasty się zużywa