Jak zarobić na swoją emeryturę?

25 stycznia 2012 12:01

Jak zarobić na swoją emeryturę?


Zapraszam do komentowania artykułu.

12 marca 2012 17:56

Ile lat trzeba przepracować w Niemczech aby tam otrzymac emeryturę? Jakie trzeba spełnić warunki.

12 marca 2012 20:14 / 4 osobom podoba się ten post
Nasze emerytury właśnie sa przejadane przez Greków, więc zamiast się głowić nad takimi sprawami zacznij odlładać do skarpety, to może jak skończysz 95 lat, to będziesz miała emeryturę i będziesz mogła przestać pracowac.
13 marca 2012 22:06
Masz Janusz racje-lepiej nie myslec,bo ciary przechodza po grzbiecie.
17 maja 2012 19:06 / 1 osobie podoba się ten post
http://www.arbeitlandia.eu/prawo/77,emerytura-w-niemczech.html



Polecam do poczytania -w jaki sposób wypracowac niemiecką emeryturę pracując w zawodzie opiekunki.
06 lutego 2015 17:32
a która z was jest zatrudniona na mini job bo sa nowe przepisy i wszystkiego nie rozumie
12 lutego 2015 21:10 / 1 osobie podoba się ten post
Sabina

Ile lat trzeba przepracować w Niemczech aby tam otrzymac emeryturę? Jakie trzeba spełnić warunki.

5 lat udokumentowanej pracy w De zapewnia po ukończeniu 67 roku życia niemiecką emeryturę.
12 lutego 2015 21:12 / 2 osobom podoba się ten post
amelka

5 lat udokumentowanej pracy w De zapewnia po ukończeniu 67 roku życia niemiecką emeryturę.

Oczywiscie w kwocie nie większej niż 60-100 euro miesięcznie, po takim stazu pracy:)
12 lutego 2015 21:59 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

Oczywiscie w kwocie nie większej niż 60-100 euro miesięcznie, po takim stazu pracy:)

tak to prawda-po 5 latach stalego okresu skladkowania w de wynosi ok 100e/malo -i duzo--pamietajac ze jestesmy w UE-i  nasze lata pracy w Polsce i przyszlej emerytury sa  kumulacja okresu skladkowania w calej uni  europejskiej--ja w polsce mam 26lat pracy :):)
ps,to jest prawo wyboru kraju-co bedzie korzystniejsze na momement osiegniegniecia wieku emerytalnego.
ja po 26 latach pracy -ostatni -raport z zus to emerytura na dzien dzien dzisiejszy to suma  ok  400zl:):)
12 lutego 2015 22:12 / 1 osobie podoba się ten post
JA TO MOZLIWE ZE BIEDNJ ITALI PO 5 LATACH PRZY ZAROBKACH 900/1200 EUR DOSTANIECIE CONAJJMNIEJ 300 EURO !!!
12 lutego 2015 22:19 / 1 osobie podoba się ten post
reanata

tak to prawda-po 5 latach stalego okresu skladkowania w de wynosi ok 100e/malo -i duzo--pamietajac ze jestesmy w UE-i  nasze lata pracy w Polsce i przyszlej emerytury sa  kumulacja okresu skladkowania w calej uni  europejskiej--ja w polsce mam 26lat pracy :):)
ps,to jest prawo wyboru kraju-co bedzie korzystniejsze na momement osiegniegniecia wieku emerytalnego.
ja po 26 latach pracy -ostatni -raport z zus to emerytura na dzien dzien dzisiejszy to suma  ok  400zl:):)

Renatko, jesli ktos ma kapitał pocztkowy ustalony w swoim czasie, to nie ma takiej mozliwosci, zeby dostał 400 zł emerytury po 26 latach pracy. Poza tym ja piszac swój post, miałam tylko i wyłacznie na wzgledzie, ze taka informacja nalezy sie tym osobom, ktore sadza ze po 5 latach pracy w de dostana normalna emeryture, a zapewniam cie ze znam osobiscie takie osoby. Tak czy tak, warto zadbac równiez o emeryture niemiecka ,chociazby w formie zastrzyku do tej polskiej.Wszysko zalezy od tego, co komu pasuje :)
12 lutego 2015 22:32 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

Renatko, jesli ktos ma kapitał pocztkowy ustalony w swoim czasie, to nie ma takiej mozliwosci, zeby dostał 400 zł emerytury po 26 latach pracy. Poza tym ja piszac swój post, miałam tylko i wyłacznie na wzgledzie, ze taka informacja nalezy sie tym osobom, ktore sadza ze po 5 latach pracy w de dostana normalna emeryture, a zapewniam cie ze znam osobiscie takie osoby. Tak czy tak, warto zadbac równiez o emeryture niemiecka ,chociazby w formie zastrzyku do tej polskiej.Wszysko zalezy od tego, co komu pasuje :)

Tak zgadzam sie z Toba to ja zaniedbalam-kapital poczatkowy-ale juz czekam na dokumentacje z archiwum firm nieistniejacych........aczkolwiek suma  na dzien dzisiejszy taki raport przysyla zus-nie ulegnie ,,diamentralnej ..wielkiej  zmianie --to  jak ladnie ujelas warto zadbac o ten zastrzyk:):):):):)
12 lutego 2015 23:02 / 2 osobom podoba się ten post
No, alternatywnie,mozna jeszcze bogato wydac sie za mąż i miec ewentualnie emeryture po mężu, który taktownie w odpowiednim czasie zejdzie :))))))))))))))))))), czego wolnym kolezankom i sobie, serdecznie zyczę :)))))))))))))
12 lutego 2015 23:14 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

No, alternatywnie,mozna jeszcze bogato wydac sie za mąż i miec ewentualnie emeryture po mężu, który taktownie w odpowiednim czasie zejdzie :))))))))))))))))))), czego wolnym kolezankom i sobie, serdecznie zyczę :)))))))))))))

Amen :)))))))))))))))))))
13 lutego 2015 09:09
doda1961

Oczywiscie w kwocie nie większej niż 60-100 euro miesięcznie, po takim stazu pracy:)

To jak już tyle wiesz, to możesz napisać po składkach w jakiej wysokości?