Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #6

16 lutego 2016 20:36 / 3 osobom podoba się ten post
mleczko1

a gdzie ten przepis na zupę berlinska ? napisz leni jeszcze raz :-)

Mleczko, dla Ciebie przepis:) ziemniaki, marchewka, papryka roznokolorowa, cebula, dzis dodalam troszke selera i ociupinke kalafiora, boczek wedzony, mozna dodac kawal kielbasy na koncu gotowania. wszystkie skladniki kroimy w rozne ksztalty:) i podsmazamy na patelni( zasklepiaja w sobie swoisty smak). Wrzucamy do garnka , ja dodaje kostke rosolowa, pieprz, papryke (musi byc w miare pikantne). doprawilam tez dzis troszke przecierem pomidorowym. Gotujemy do miekkosci warzyw. Zupa super. Andy jest wybredny jesli chodzi o jedzenie, sam gotuje i zawsze mu ta zupa baaardzo smakuje. Z polskiej kuchni je pierogi, kartacze , zupe gulaszowa i krokiety. To jest to, co czasem mu gotuje w przyplywie weny tworczej i checi:)))) Mam spokoj , nikt nie wymysla i tyle
16 lutego 2016 20:39 / 6 osobom podoba się ten post
Knorr

Kaszanki też tu nie widziałe, ale ogórki kiszone można kupić w REWE. Takie jak u nas :-)))

Knorrku, musze napisac petycje do miasta Essen, zeby kolo mnie otworzyli Rewe co bym mogla z babka dopchac sie do sklepumam pomysla, jak pojade z Andym do polskiego sklepu, to se kupie kaszane i gory. Jaki wybredny kraj te Niemcy
16 lutego 2016 20:45 / 2 osobom podoba się ten post
leni

Knorrku, musze napisac petycje do miasta Essen, zeby kolo mnie otworzyli Rewe co bym mogla z babka dopchac sie do sklepu:-)mam pomysla, jak pojade z Andym do polskiego sklepu, to se kupie kaszane i gory. Jaki wybredny kraj te Niemcy:-)

Kaszanę to rozumiem , ale na choinkę Ci " góry " ? no chyba , że chcesz na nich właśnie choinki hodować ? i Ty mi powiesz , że Niemce wybredne są ? Ty to dopiero masz zachciewajki ! gór jej się zachciało , no !
16 lutego 2016 20:56 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Kaszanę to rozumiem , ale na choinkę Ci " góry " ? no chyba , że chcesz na nich właśnie choinki hodować ? i Ty mi powiesz , że Niemce wybredne są ? Ty to dopiero masz zachciewajki ! gór jej się zachciało , no ! :-):-):-)

Barabasiu, bo to wszystko dlatego, ze z OGOROW wychodza gory, bo moja lepetyna o tym czasie nie wspolpracuje z paluchami
16 lutego 2016 21:47 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Pierś z indyka wcześniej doprawiona i zawinięta w liść kapusty. Duszona w szybkowarze.
Ziemniaki. Pomidory koktailowe, zielony,świeży szczypiorek. 
Sok z czerwonych pomarańczy. Lubię tę Babci wyciskaczkę do owoców.:-)))

Jednak kucharz ?
17 lutego 2016 09:38 / 1 osobie podoba się ten post
Proszę,pomóżcie.W lodówce jak wyrzut sumienia leżą dwie główki Fenchel-co i jak z tego zrobić,bo mi już Dama truje głowę.Patrzyłam w necie i nic ciekawego nie znalazłam ,a ona wytaszczyła mi stary Kochbuch sprzed 100 lat...
17 lutego 2016 09:44 / 1 osobie podoba się ten post
Kruszynka64

Proszę,pomóżcie.W lodówce jak wyrzut sumienia leżą dwie główki Fenchel-co i jak z tego zrobić,bo mi już Dama truje głowę.Patrzyłam w necie i nic ciekawego nie znalazłam ,a ona wytaszczyła mi stary Kochbuch sprzed 100 lat...:gotowanie:

Raz w życiu właśnie z takiej książki robiłam fenkuła. Nie pamiętam jakich przypraw dodałam, ale piekłam w piekarniku i dobry był. Dużo zachodu, mało jedzenia. 
Też czekam na jakiś rozsądny przepis.
17 lutego 2016 10:00 / 1 osobie podoba się ten post
Kruszynka64

Proszę,pomóżcie.W lodówce jak wyrzut sumienia leżą dwie główki Fenchel-co i jak z tego zrobić,bo mi już Dama truje głowę.Patrzyłam w necie i nic ciekawego nie znalazłam ,a ona wytaszczyła mi stary Kochbuch sprzed 100 lat...:gotowanie:

Jadłam , ale szkoda zachodu . Roboty wiele z jedzenia mało. http://polki.pl/vita-smak-zdrowia_artykul,10032274.html . Podam Ci przepis kruszynka z netu.

17 lutego 2016 10:07 / 1 osobie podoba się ten post
Kruszynka64

Proszę,pomóżcie.W lodówce jak wyrzut sumienia leżą dwie główki Fenchel-co i jak z tego zrobić,bo mi już Dama truje głowę.Patrzyłam w necie i nic ciekawego nie znalazłam ,a ona wytaszczyła mi stary Kochbuch sprzed 100 lat...:gotowanie:

Jakąś zapiekankę znalazłam, wygląda na zdjęciu na zjadliwą:)
http://targsmaku.pl/gotowanie/przepisy/koper-wloski-zapiekany-z-pomidorami,112999.html
17 lutego 2016 10:25 / 4 osobom podoba się ten post
Koper włoski brrr niejadalne dla mnie warzywo ze względu na zapach anyżkowy błeeee
U mnie dziś kotlety mielone jutro gulasz , zmienniczka Jola chyba się tu trochę nudziła :))
17 lutego 2016 10:25 / 1 osobie podoba się ten post
Powtórka z wczoraj i św spokoj
17 lutego 2016 10:27 / 2 osobom podoba się ten post
Krótko ,zwięzle:pyry,bratwurst i kapucha:)
27 lutego 2016 10:59 / 1 osobie podoba się ten post
Ryba panierowana znowu +purree +pyszna surowka z białej kapusty z marchewka i cebula. 
Połowę główki musze poszatkowac i zamrozić .