Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #6

05 listopada 2015 19:54 / 5 osobom podoba się ten post
magdzie

:lol3:wszystko mozliwe,synowa byla w lutym ,moze kilka sztuk przytachala ,a teraz raczy.
Zeby nie bylo,gotuje bardzo smacznie,mocno przyprawia ( ja tak lubie na ostro czasem:lol2:), no ale ta zupa zadnej dziewczynie ,ktora tu jest nie smakuje:gitara:

Też staram sie gotować tak,żeby mozna było zjeść z apetytem. Ale dzisiaj mąż mojej podopiecznej zaskoczył mnie. Wszystkich do okoła przekonuje,że ja dobrze gotuje.Chce u mnie zdobyć "lajka" . Gram co dzień z nim w grę po 2 - 3 godziny. Oboje zabijamy czas. Dzisiaj wstawiałam pranie i słyszę, podopieczna płacze - tak mi sie wydawało. Biegnę na górę...........  a to dziadek śpiewa. Powiedziałam o tym córce , ktora stwierdziła,że nie robił tego od kilku lat. Dobra terapia .

Na jutro mam gołąbki w sosie pomidorowym.
05 listopada 2015 20:08 / 1 osobie podoba się ten post
nadzieja

Przeciez to byly tylko zarty.:-):-)

A ja sie nie znam na żartach
05 listopada 2015 20:13 / 1 osobie podoba się ten post
Zapiekanka z makaronem , szpinakiem, serem, jajkiem i kisiel do popicia.
05 listopada 2015 20:41 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

A ja sie nie znam na żartach:-):-)

06 listopada 2015 08:47 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa grzybowa i paluszki rybne .
06 listopada 2015 08:51 / 2 osobom podoba się ten post
Mirka Dz

Na śniadanie biały chlebek i polędwica z obkrojonym tluszczem i skórkami. Na obiad gotowana pierś z kurczaka, gotowana marchewka, a do tego ryż lub ziemniaki (gotowane). Można jeszcze ugotować brokuła. 

Mirko, myślisz że białe pieczywo będzie odpowiednie? Pytam, bo bladego pojęcia nie mam co gotować dziadkowi, tak nagle siadł mu żołądek. Pewnie naszej opiekuńczej winy jest w tym dużo, 101 letni pdp z wilczym apetytem jest, więc gotowałyśmy mu szczęsliwe, że on pochłania wsio i jeszcze z tak wielkim smakiem. A teraz są skutki. 

Dziękuję, będę gotować mięso i warzywa to już pewne, tylko mi pomysłów brak
06 listopada 2015 09:49 / 1 osobie podoba się ten post
ja mam rybę zapiekaną z porami sosem śmietanowy plus ryż
06 listopada 2015 10:07
Dziś obiad w wydaniu PDP,bo przyjeżdża druga wnuczka.Ona chce jej zrobić jej ulubione potrawy :sałatkę ziemniaczaną ze świeżym ogórkiem i makaron z szynką.Ja podchodzę do tego tak ,jak kto głodny to zje,ale szału nie ma.
06 listopada 2015 12:00 / 1 osobie podoba się ten post
margolcia

Mirko, myślisz że białe pieczywo będzie odpowiednie? Pytam, bo bladego pojęcia nie mam co gotować dziadkowi, tak nagle siadł mu żołądek. Pewnie naszej opiekuńczej winy jest w tym dużo, 101 letni pdp z wilczym apetytem jest, więc gotowałyśmy mu szczęsliwe, że on pochłania wsio i jeszcze z tak wielkim smakiem. A teraz są skutki. 

Dziękuję, będę gotować mięso i warzywa to już pewne, tylko mi pomysłów brak

Tak białe pieczywo jest odpowiednie. Dobrze chłonie nadmiar kwasów żołądkowych i żółci i nie jest ciężko strawne. Gotowanie mięsa jak piersi z kurczaka, filety z indyka, czy ryby (mogą być łososiowe - bardzo lekkie i dobrze przyswajalne) jest wskazane. Przerabiałam ten temat kiedyś i trochę się o tym naczytałam. Jak ma sprzęt do gotowania na parze, to też można używać. Żadnych ostrych rzeczy niech nie je. Żadnej cebuli, czy papryki. Nic smażonego i żadnych zup.
06 listopada 2015 12:07 / 1 osobie podoba się ten post
Podudzie kurczaka pieczone z ziemniakami w woreczku,surówka z marchewki
06 listopada 2015 12:08 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

Podudzie kurczaka pieczone z ziemniakami w woreczku,surówka z marchewki

Minęłaś się z powołaniem Basiu. Pownnaś być szefową kuchni w pięciogwiazdkowym hotelu, a nie opiekunką. Jak widzę zdjęcia Twoich dań, to już czuję ich zapach i smak. Mniaaaammmm.
06 listopada 2015 12:47
agamor

ja mam rybę zapiekaną z porami sosem śmietanowy plus ryż

Agamor ,pory blanszujesz wczesniej czy dajesz surowe? Ile czasu zapiekasz?
06 listopada 2015 12:52 / 3 osobom podoba się ten post
Mirka Dz

Minęłaś się z powołaniem Basiu. Pownnaś być szefową kuchni w pięciogwiazdkowym hotelu, a nie opiekunką. Jak widzę zdjęcia Twoich dań, to już czuję ich zapach i smak. Mniaaaammmm.:brawo1:

Mirka ja wlasnie teraz mam czas zeby gotowac i piec to co chce,jak pracowalam zawodowo to zmeczenie mi na to nie pozwalalo(a teraz mi za to jeszcze dobrze placa) :)
06 listopada 2015 15:46
Mirka Dz

Tak białe pieczywo jest odpowiednie. Dobrze chłonie nadmiar kwasów żołądkowych i żółci i nie jest ciężko strawne. Gotowanie mięsa jak piersi z kurczaka, filety z indyka, czy ryby (mogą być łososiowe - bardzo lekkie i dobrze przyswajalne) jest wskazane. Przerabiałam ten temat kiedyś i trochę się o tym naczytałam. Jak ma sprzęt do gotowania na parze, to też można używać. Żadnych ostrych rzeczy niech nie je. Żadnej cebuli, czy papryki. Nic smażonego i żadnych zup.

Dzięki, a co z nabiałem? Jogurt, ser, twarożek? A ja byłam pewna że właśnie zupkami będę go teraz podkarmiać
06 listopada 2015 15:58 / 1 osobie podoba się ten post
margolcia

Dzięki, a co z nabiałem? Jogurt, ser, twarożek? A ja byłam pewna że właśnie zupkami będę go teraz podkarmiać

Mam wrzody,ale jem normalnie zupy ,koperkowa,rosol,lekkie;Nie moga byc za gorace,nabial jem,ale zadko