Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #6

09 listopada 2015 12:14
Marta

To ja poproszę ten sposób Teściowej na kaszankę.Rzadko wprawdzie jem ale czasem mnie na nią ochota najdzie.Lubię kaszankę z grilla,dodać pokrojoną w plastry cebulę zawinąć w folię i na grill. 

Martusia, ale to jest przepis na kaszankę sobie robioną nie kupioną, jak będziesz robiła to chętnie uchylę rąbka tajemnicy
09 listopada 2015 12:53 / 5 osobom podoba się ten post
Placki z apffelmusem i goracy kubek pomidorowy.Dzisiaj sie nie przemeczalam zbytnio,ale za to 2 placki zjadlam podczas smazenia-na stojaco,najlepsze:)
09 listopada 2015 12:56 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Martusia, ale to jest przepis na kaszankę sobie robioną nie kupioną, jak będziesz robiła to chętnie uchylę rąbka tajemnicy:tanczy:

Ale kaszankę to się robi ze świeżej krwi...a do tego trzeba wieprzka mieć...a potem tego wieprzka...więc no coś ty Michasia ??
09 listopada 2015 18:55 / 1 osobie podoba się ten post
W niedzielę zrobiłam tzw Saurbrahten ale z piersi kaczki.....moczyłam przez dwa dni w wodzie z octem miodem marchewką , cebulą i przyprawami.
Ugotowałam dodajac na koniec gotowania rodzynki, sos zmiksowałam. Podałam z ziemniakami i pomidorami.
Miesko było przepyszne....i sosik też.....dziadek nie mógł się odchwalić.  Zrobię w domku podobnie np. z udzcem z indyka.....

Michasiu, dziękuję za przepis jak piec sernik żeby nie opadł.....dziś zrobiłam z marcepanem zamiast cukru......troszkę opadł ale o niebo lepiej niż poprzednio.
Sernik rozpływa się w ustach.....przepisu nie podaję bo wszytko robię na oko......:
Stolik kuchenny:
09 listopada 2015 21:51
Marta

Ale kaszankę to się robi ze świeżej krwi...a do tego trzeba wieprzka mieć...a potem tego wieprzka...więc no coś ty Michasia ??

Teraz nie musisz mieć swojego wieprzka, idziesz do rzeznika zamawiasz co chcesz, flaki kupujesz oczyszczone ile metrów chcesz.Ja na święta tak robię , wędzę boczki, szynki i kaszankę A krew jak krew sparzy się w kaszance:, wygotuje , a czernine jadasz? też jest krew tylko że z kaczki.
09 listopada 2015 21:58 / 5 osobom podoba się ten post
dziewuszki, no lubię was, nawet bardzo ale rozprawianie o żarciu o tej porze nie służy nikomu a zwłaszcza mnie............
09 listopada 2015 22:34 / 1 osobie podoba się ten post
Michasiu! Jam proste dziewczę z miasta ,gdzie mi tam do robienia takich specjałów szynek wędzenia i innych boczków.Ale podziwiam i mniam ślinka mi leci,prawdziwe święta robisz!
Czerninę jadłam,taką z suszonymi owocami,pyszna była
Jadłam w restauracji nad morzem
10 listopada 2015 09:19 / 6 osobom podoba się ten post
Dzisiaj robię duszoną wołowinę, a do tego sosik czosnkowy.
10 listopada 2015 09:33 / 1 osobie podoba się ten post
Dla córy zakupiłam makaron CZEKOLADOWY- z serem białym sobie wszama.

A ja - gołąbki gotowe...mam w pobliżu sprawdzoną garmażerkę.
10 listopada 2015 09:35 / 1 osobie podoba się ten post
Umnie dzisiaj rybka i makaron:)
10 listopada 2015 09:44 / 3 osobom podoba się ten post
Tylko po co ta torebka ze sztucznościami? Piękny szczypior widzę,zrobiłabym sos śmietanowo - szczypiorkowy,polałabym nim usmażonego łososia i makaron...
U mnie dziś gulasz moje popisowe danie
10 listopada 2015 09:45 / 3 osobom podoba się ten post
Krupnik z kaszą jaglaną.
10 listopada 2015 09:52 / 1 osobie podoba się ten post
Narazie szukam pomysła* jak mowi F. Kiepski piszcie co gotujecie.
10 listopada 2015 10:55
Marta

Tylko po co ta torebka ze sztucznościami? Piękny szczypior widzę,zrobiłabym sos śmietanowo - szczypiorkowy,polałabym nim usmażonego łososia i makaron...
U mnie dziś gulasz moje popisowe danie:-)

Marta taki zestaw przyniosła mi rano córka PDP,więc spróbuje
10 listopada 2015 10:56
No tak,Niemcy bez torebek i mrożonek obiadu sobie nie wyobrażają