Chcesz zostać opiekunką?

05 października 2016 21:12 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Te wskazówki były 4 lata temu,powinno się zrobićaktualizację b od tamtego czasu znacznie spadły wymagania językowe. Niemcom nagle przestal przeszkadzać słaby niemiecki u opiekunki (a),cieszą się za to ,że mogą zapłacić 300-400 € mniej . 
Jeśli słabo mówisz po niemiecku teraz bez problemu znajdziesz pracę,wystarczy telefon do pierwszej z brzegu agencji.

nie żartuj   ...ja kiedyś zadzwoniłem dla picu  i wiesz ile mi zaproponowała  ??   850€  a na wszystkie pytania odpowiedziałem celująco!     8 lat temu miałem 1500€ a teraz po tylu latach 850€ myślałem ,że z krzesła spadnę
05 października 2016 21:16 / 10 osobom podoba się ten post
adamos60

nie żartuj   ...ja kiedyś zadzwoniłem dla picu  i wiesz ile mi zaproponowała  ??   850€  a na wszystkie pytania odpowiedziałem celująco!     8 lat temu miałem 1500€ a teraz po tylu latach 850€ myślałem ,że z krzesła spadnę

Łeee , ja pięć lat temu też miałam i to nie 1500 , bo 1512 dokładnie !.......na dwa miesiące
05 października 2016 21:19 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Łeee , ja pięć lat temu też miałam i to nie 1500 , bo 1512 dokładnie !.......na dwa miesiące :-):-):-)

wierzę---za dużo Agencji powstało i jedna przez drugą się licytują ,ale nie na korzyść Opiekuna a rodziny .
05 października 2016 21:27 / 3 osobom podoba się ten post
adamos60

wierzę---za dużo Agencji powstało i jedna przez drugą się licytują ,ale nie na korzyść Opiekuna a rodziny .

Ady ja z tego nigdy tajemnicy nie robiłam , że tyle " aż " zarabiałam . No , ale jak Tobie osiem lat temu płacili 1500 e miesięcznie  , to tylko pogratulować ...czy może 1500 Pln ?
05 października 2016 21:42
nie żartuj-wiem co piszę
05 października 2016 21:58 / 8 osobom podoba się ten post
adamos60

nie żartuj-wiem co piszę

Teraz absolutnie nie będe żartować , ale odpowiedz mi szczerze na parę pytań . W wątku " opiekunki w Austrii "( czy jakoś tak ) napisałeś , że 8 lat pracowałes w D. i w związku z tym moje pytania : jeśli teraz w swoim profilu masz zaznaczone 3 gwiazdki z niemieckiego to ile gwiazdek dałbyś sobie przed ośmioma laty ? Bo jak wszyscy wiemy to wysokość zarobków zawsze zależała od poziomu znajomości języka . Trochę mi ciężko uwierzyć , że osiem lat temu , jeśli niemiecki byłby " kulawy " to walili 1500 ojro . Nie mówię , że nie umiałeś , bo tego nie wiem , ale raz piszesz ( w Opiekunki w Austrii ) , że jak się zna dobrze język , póxniej w innym wątku ciutkę inaczej ....no to do jasnej , ciasmnej jak to z Tobą jest ? znasz ten język dobrze , czy tak sobie , aby się dogadać ?  
05 października 2016 22:06 / 1 osobie podoba się ten post
szczerze ? nie dam się sprzedać ,ja to tak ujmuje w swoim żargonie a gwiazdki ,hm? jestem skromny ,żeby dobrze umieć niemiecki trzeba tu się urodzić .Ja mając średnie a już dużo zapomniałem a dopiero co mam powiedzieć o innym języku,francuskiego uczyłem się 6 lat ,no i co ? ktoś zapyta umiesz -umie ,ale jak? jedno jest pewne umię lepiej jak z przed 8 laty ,bo w tedy tylko umiałem liczyć ha ha
05 października 2016 22:13 / 4 osobom podoba się ten post
adamos60

szczerze ? nie dam się sprzedać ,ja to tak ujmuje w swoim żargonie a gwiazdki ,hm? jestem skromny ,żeby dobrze umieć niemiecki trzeba tu się urodzić .Ja mając średnie a już dużo zapomniałem a dopiero co mam powiedzieć o innym języku,francuskiego uczyłem się 6 lat ,no i co ? ktoś zapyta umiesz -umie ,ale jak? jedno jest pewne umię lepiej jak z przed 8 laty ,bo w tedy tylko umiałem liczyć ha ha

No własnie o to mi biega , że ....." wtedy tylko umiałem liczyć " ..W takim razie miałeś ogromniaste szczęście , że zarabiałeś 1500 ojro
05 października 2016 22:14 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Teraz absolutnie nie będe żartować , ale odpowiedz mi szczerze na parę pytań . W wątku " opiekunki w Austrii "( czy jakoś tak ) napisałeś , że 8 lat pracowałes w D. i w związku z tym moje pytania : jeśli teraz w swoim profilu masz zaznaczone 3 gwiazdki z niemieckiego to ile gwiazdek dałbyś sobie przed ośmioma laty ? Bo jak wszyscy wiemy to wysokość zarobków zawsze zależała od poziomu znajomości języka . Trochę mi ciężko uwierzyć , że osiem lat temu , jeśli niemiecki byłby " kulawy " to walili 1500 ojro . Nie mówię , że nie umiałeś , bo tego nie wiem , ale raz piszesz ( w Opiekunki w Austrii ) , że jak się zna dobrze język , póxniej w innym wątku ciutkę inaczej ....no to do jasnej , ciasmnej jak to z Tobą jest ? znasz ten język dobrze , czy tak sobie , aby się dogadać ?  

 
O to samo chciałam Basiu zapytać, ale mnie uprzedzilaś:)
02 maja 2017 13:49 / 1 osobie podoba się ten post
adamos60

Przeczytałem artykuł, wszystko ok! ale te wskazówki są bardzo na miejscu, ale w przypadku dobrej znajomości j.niemieckiego a co jeżeli ten j. kuleje ? Wtedy zaczynają się "schody". Co prawda temat dotyczy pracy opiekuna, może to być nie tylko za granicą, ale wiadomo, że większość wyjeżdza za granicę. Nasze predyspozycje to jeden fakt, ale znajomość języka to drugi i nadrzędny fakt. Wiem to z własnej autopsji, jeszcze nie umie dobrze j.niemieckiego, ale obecnie mam o połowe mniej stresu.

Tak też mówili w agencji, bowiem język niemiecki to konieczność. Ile czasu uczysz się niemieckiego? Oferowano mi przyśpieszony kurs niemieckiego, godziny mi nie odpowiadają, ponieważ pracuję. Uczę się zdalnie i biorę konwersacje raz w tygodniu, czasami 2 razy. Uszanowanie.
02 maja 2017 13:54 / 2 osobom podoba się ten post
adamos60

nie żartuj   ...ja kiedyś zadzwoniłem dla picu  i wiesz ile mi zaproponowała  ??   850€  a na wszystkie pytania odpowiedziałem celująco!     8 lat temu miałem 1500€ a teraz po tylu latach 850€ myślałem ,że z krzesła spadnę

Szanowny pan miał 8 lat temu ze słabym niemieckim 1500 euro?
02 maja 2017 14:13 / 6 osobom podoba się ten post
Rambo8

Szanowny pan miał 8 lat temu ze słabym niemieckim 1500 euro?

Wyobrażnia ludzka jest jak wszechświat
02 maja 2017 14:24 / 6 osobom podoba się ten post
Rambo8

Szanowny pan miał 8 lat temu ze słabym niemieckim 1500 euro?

Nie wierzysz " temu gościu " ? ......Ja też miałam ! Nawet 1520 dokładnie ........podzielone na 2 miesiące .
02 maja 2017 14:28 / 5 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Nie wierzysz " temu gościu " ? ......Ja też miałam ! Nawet 1520 dokładnie ........podzielone na 2 miesiące .:lol3:

Ja wierzę, babcia+dziadek+syn niepełnosprytny 
02 maja 2017 14:43 / 5 osobom podoba się ten post
Sorki ...to z rozpędu . Tak mnie zbałamucił tymi miłymi słowami . Jeszcze w szoku jestem . 1512 ..1512..1512 ...miało być : 756 e x 2 = 1512 !
Kurdeee ..zdaje się , że ja już kilka razy pisałam to " 1520 " ...musi się chwaliłam , że tak dużo miałam ...Oszukiwałam ..cholera jasna !