Wyłowione z sieci 3

28 października 2017 08:38 / 8 osobom podoba się ten post
Mnie to zastanawia niefrasobliwosc niektórych kobiet....czyli brak kompletu świadectw pracy czy innych dokumentów potrzebnych do uzyskania emerytury. Przecież całe życie w branży opiekunkowej nie pracujemy....podam przykład mojej znajomej....kobieta ma 61 lat i jeszcze nie złożyła dokumentów do ZUS o emeryturę bo brakuje jej jakichś świadectw pracy....przecież są archiwa, które przechowują takie dokumenty po likwidacji zakładu i można do nich pisemnie wystąpić o wydanie takiego świadectwa pracy. Moja znajoma jednak tego nie robi, tłumacząc, ze ma zawiła sytuacje bo zmieniała nazwisko i adres zamieszkania....noż kurna....to chyba jest do wyprostowania ? Ja bym na glowie stanęła żeby to wyjaśnić i mieć emeryturę. I to niezależnie mała czy duża ale bym tym dziadom i oszustom czyli zusowi nie podarowała....
28 października 2017 09:11 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Dokładnie tak było ,ale nie dlatego,że umowa zlecenie jest korzystniejsza tylko dlatego,że pracując na umowę o pracę mielibyśmy i tak tylko 26 dni w roku urlopu płatnego,a pracując naszym systemem pozostałe urlopy byłyby i tak bezpłatne. Na niekorzyść byłoby tylko to,że czas wypowiedzenia wynosiłby stosunek stażu pracy,tzn większość z nas musiałaby być az 3 miesiące na wypowiedzeniu zanim mogłaby wyjechać z inną agencją. 
Jakby nie patrzeć żadna umowa nie gwarantuje dobrej emerytury tylko wysokość składek odprowadzonych ,w naszym wypadku najkorzystniej jest pracować ,gdzie składki są odprowadzone od całości wynagrodzenia czyli np . od 1500 € (w przeliczeniu na zł),albo od średniej krajowej.

Tez tak myślę
28 października 2017 09:15 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Nie tylko pracując  na umowę zlecenie dostaje się po doopie . Pracowałam ( na szczęście krótko - niecały rok ) na umowę o pracę ...i ...kilka dni temu otrzymałam następny list za potwierdzeniem odbioru  z ZUS z Gorzowa Wlkp. o wyniku postępowania sądowego . Składki były nikczemnie zaniżane . Sprawa ciągnie się już kilka ładnych miesięcy ... Nie chcę opisywać , bo za dużo tego . Mi tam wszystko rybka ...nie zależy mi na tym ...już nie zależy , ale gdyby nie jakaś kontrola , gdyby pozamiatano pod dywan to kobiety , które w tej naszej opiekuńczej branży pracują a lat do należnej emerytury brakuje , że ho ..ho  ...dostałby tak po kieszeni kiedyś , że tylko usiąść i płakać ....Na szczęście dla tych bardziej ode mnie zainteresowanych tymi składkami kontrola wykazała nieścisłości , zaniżone składki. Firma ma jeszcze 7 dni na odwołanie od postanowienia , jak znamy życie odwoływać się będzie .....ale ZUS nie popuści ...na pewno ....Noo ..i nawet nasza robota na umowę o pracę też pewna nie jest . Wszystko zależy od rzetelności firm ...księgowych , którzy nie.. patrzą jakby tu firmie iść na rękę i obcinać wszelkie koszta  ile  się  tylko  da ....a później jak się sprawa rypnie ....zganiać winę jednych na drugich ...a w międzyczasie po doopie ( czyt. po kieszeni ) oberwią  pracujące opiekunki .

Miałam podobna syt, sprawa ciągnęła się latami, ile papieru zużyto, ZUS zakwestionował ,,składki oid umowy na sprzątanie, opieka była nieoskladkowana, firma dowodziła, zevw naszej pracy można oddzielić opiekę od sprzątania , koniec koncow sad nie dopatrzyl się nieprawidłowości. Tylko miesiąc tam pracował am.

 
28 października 2017 18:34
MeryKy

To się w głowie nie mieści, obejrzyjcie.

To jest chore!!! Kobita pracuje i kazali jej wracac zeby sie w up rejestrowac a do tego wszystkiego zrobili z niej bezdomna??? W pale sie nie miesci
28 października 2017 18:43 / 2 osobom podoba się ten post
EwaR65

To jest chore!!! Kobita pracuje i kazali jej wracac zeby sie w up rejestrowac a do tego wszystkiego zrobili z niej bezdomna??? W pale sie nie miesci :nerwowy:

W czasie eksmisji byla w domu.Nie rozumiem dlaczego sie nie zarejestrowala. Przeciez pracujac w Niemczech nie musimy sie tam meldowac. A nawet jesli ktos ma meldunek to tylko tymczasowy.
Tak czy owak mieszkamy w Polsce, a to znaczy, ze potrzebujemy lokum. Nikt nie pracuje do smierci, gdzie ma mieszkac na emeryturze?
28 października 2017 18:47 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

W czasie eksmisji byla w domu.Nie rozumiem dlaczego sie nie zarejestrowala. Przeciez pracujac w Niemczech nie musimy sie tam meldowac. A nawet jesli ktos ma meldunek to tylko tymczasowy.
Tak czy owak mieszkamy w Polsce, a to znaczy, ze potrzebujemy lokum. Nikt nie pracuje do smierci, gdzie ma mieszkac na emeryturze?

Przeca to jest przekret!!! Ja jeszcze nie widzialam,ze za prace kogos z chalupy wyrzucaja i to jeszcze po 40 latach mieszkania
28 października 2017 18:57 / 1 osobie podoba się ten post
EwaR65

Przeca to jest przekret!!! Ja jeszcze nie widzialam,ze za prace kogos z chalupy wyrzucaja i to jeszcze po 40 latach mieszkania :krzyczy:

To na pewno nie jest sprawiedliwe, ale podejrzewam, ze mieszkanie komunalne przysluguje komus o okreslonym statusie( np.bardzo niskie dochody). Mam taki Grand Hotel na moim osiedlu. Mecenas wyraznie wskazuje, ze sad powinien zbadac jej prawo do lokalu, czyli powinien  poprosic o dokumenty poswiadczajace dochody. Gdyby to zrobila w UP to wszystko byloby jasne juz  dla urzedu miejskiego i sprawa nie poszlaby do sadu.
Mysle, ze kobieta sama zabrnela w slepy zaulek. Moze sie bala, ze jak wykaze dochod to mieszkanie jej zabiora?
28 października 2017 19:02 / 1 osobie podoba się ten post
hawana

To na pewno nie jest sprawiedliwe, ale podejrzewam, ze mieszkanie komunalne przysluguje komus o okreslonym statusie( np.bardzo niskie dochody). Mam taki Grand Hotel na moim osiedlu. Mecenas wyraznie wskazuje, ze sad powinien zbadac jej prawo do lokalu, czyli powinien  poprosic o dokumenty poswiadczajace dochody. Gdyby to zrobila w UP to wszystko byloby jasne juz  dla urzedu miejskiego i sprawa nie poszlaby do sadu.
Mysle, ze kobieta sama zabrnela w slepy zaulek. Moze sie bala, ze jak wykaze dochod to mieszkanie jej zabiora?

Tzy tak moze byc,ty dobrze piszesz,nie pomyslalam o tym ale to co oni tam z nia zrobili to jest nieobliczalne bo przeca mogla dostac wiecej czasu a tu nagle i bezdomna.
28 października 2017 19:09 / 2 osobom podoba się ten post
EwaR65

Tzy tak moze byc,ty dobrze piszesz,nie pomyslalam o tym ale to co oni tam z nia zrobili to jest nieobliczalne bo przeca mogla dostac wiecej czasu a tu nagle i bezdomna.

Ile czasu miala, tego nie wiemy. Media czasem wykorzystuja takie sytuacje ekstremalne, aby zwiekszyc ogladalnosc.
Ten mecenas mowi dobrze, to sad powinien zajac sie ta sprawa nalezycie, a tymczasem wyrok zapadl bez wezwania do uzupelnienia dokumentow. Ponadto po to sa potwierdzenia otrzymania pisma(tutaj wezwania do sadu), zeby sprawdzic, czy pismo dotarlo.
28 października 2017 19:12
hawana

Ile czasu miala, tego nie wiemy. Media czasem wykorzystuja takie sytuacje ekstremalne, aby zwiekszyc ogladalnosc.
Ten mecenas mowi dobrze, to sad powinien zajac sie ta sprawa nalezycie, a tymczasem wyrok zapadl bez wezwania do uzupelnienia dokumentow. Ponadto po to sa potwierdzenia otrzymania pisma(tutaj wezwania do sadu), zeby sprawdzic, czy pismo dotarlo.

Jeszcze wroca do tej sprawy a dziwie sie,ze nawet nie miala odwolania bo jak sa sprawy to tyz mozna sie odwolac ale tu tyz za duzo sie nie znam. Sa dobrzy ludzie na swiecie i moze jej kto pomoze
28 października 2017 19:20 / 2 osobom podoba się ten post
EwaR65

Jeszcze wroca do tej sprawy a dziwie sie,ze nawet nie miala odwolania bo jak sa sprawy to tyz mozna sie odwolac ale tu tyz za duzo sie nie znam. Sa dobrzy ludzie na swiecie i moze jej kto pomoze :modlitwa:

W takich sytuacjach(a przeciez chodzilo o dorobek calego zycia) szukalabym pomocy fachowej(prawnika) niezaleznie od tego, ile by  kosztowalo.
Szkoda, ze tak daleko wszystko zabrnelo, bo  wyrok sadu juz zapadl, eksmisja tez. 
28 października 2017 19:42 / 1 osobie podoba się ten post
hawana

W takich sytuacjach(a przeciez chodzilo o dorobek calego zycia) szukalabym pomocy fachowej(prawnika) niezaleznie od tego, ile by  kosztowalo.
Szkoda, ze tak daleko wszystko zabrnelo, bo  wyrok sadu juz zapadl, eksmisja tez. 

Wisz jak to jest z prawnikami tak jak tam mowili,ze prawnik powinien wykazac,ze kobita zarabia i chce poprawic mieszkanie,remonty a tam nic,widac byl nieprzygotowany ale to nie zmienia tego,ze jak juz kogos chca wyrzucac to trza dac czlowiekowi czas albo tyz lokal zastepczy a tu swinstwo i ja i tak mysle,ze tam cos bylo nie teges i liczyli,ze kobita sie nie zna.
28 października 2017 19:48 / 1 osobie podoba się ten post
EwaR65

Wisz jak to jest z prawnikami tak jak tam mowili,ze prawnik powinien wykazac,ze kobita zarabia i chce poprawic mieszkanie,remonty a tam nic,widac byl nieprzygotowany ale to nie zmienia tego,ze jak juz kogos chca wyrzucac to trza dac czlowiekowi czas albo tyz lokal zastepczy a tu swinstwo i ja i tak mysle,ze tam cos bylo nie teges i liczyli,ze kobita sie nie zna.

Ona nie miala prawnika(pelnomocnika).
07 listopada 2017 17:28 / 3 osobom podoba się ten post