Wyłowione z sieci 3

22 sierpnia 2018 16:51
poznanianka1

Witam, czy firma może zastraszac opiekunkę karami finansowymi jeśli ta zrezygnowała z wyjazdu 9 dni przed wyjazdem? zaznaczam że zalecił tak lekarz (chorób wewnętrznych) i zlecił dodatkowe badania. Profil był zaakceptowany dzisiaj ok południa a wtedy właśnie opiekunka była u lekarza. Wczoraj myślała że pojedzie. Firma na P. powiedziała że musi pojechać bo profil zaakceptowany. Jest umowa zlecenie

A co jest w umowie? Nagły wypadek jest uznawany za podstawę odmowy
22 sierpnia 2018 17:00 / 1 osobie podoba się ten post
Dziewczyna ma podpisaną umowę długoterminową,ale nie podpisała umowy na obecne zlecenie.Proponuję jej dostarczenie l4 i wypowiedzenie umowy.
22 sierpnia 2018 17:09
poznanianka1

Dziewczyna ma podpisaną umowę długoterminową,ale nie podpisała umowy na obecne zlecenie.Proponuję jej dostarczenie l4 i wypowiedzenie umowy.

Chyba dobrze
22 sierpnia 2018 17:30 / 1 osobie podoba się ten post
Firmy straszą karami pieniężnymi, jeśli zrezygnuje się z na ostatnią chwilę ze zlecenia ale bardzo często opiekunka do ostatniej wręcz minuty nie ma zlecenia na piśmie i wówczas firma nie ma nic do gadania. To jest umowa -zlecenie a nie umowa o stałą pracę w zakładzie.
23 sierpnia 2018 08:49
poznanianka1

Witam, czy firma może zastraszac opiekunkę karami finansowymi jeśli ta zrezygnowała z wyjazdu 9 dni przed wyjazdem? zaznaczam że zalecił tak lekarz (chorób wewnętrznych) i zlecił dodatkowe badania. Profil był zaakceptowany dzisiaj ok południa a wtedy właśnie opiekunka była u lekarza. Wczoraj myślała że pojedzie. Firma na P. powiedziała że musi pojechać bo profil zaakceptowany. Jest umowa zlecenie

Nie ma podpisanej umowy niech nie jedzie.Ile prawnik wezmie 100 zlotych? Niech idzie z umowa, wszystkiego sie dowie.
24 sierpnia 2018 12:23
poznanianka1

Witam, czy firma może zastraszac opiekunkę karami finansowymi jeśli ta zrezygnowała z wyjazdu 9 dni przed wyjazdem? zaznaczam że zalecił tak lekarz (chorób wewnętrznych) i zlecił dodatkowe badania. Profil był zaakceptowany dzisiaj ok południa a wtedy właśnie opiekunka była u lekarza. Wczoraj myślała że pojedzie. Firma na P. powiedziała że musi pojechać bo profil zaakceptowany. Jest umowa zlecenie

Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak kary za odmowę. Owszem firmy straszą ale nie mają prawa zmusić opiekunki do wyjazdu bez jej zgody. Opiekunka zawsze może zrezygnować z różnych przyczyn, niezależnych od niej. Powinna napisać zmianę decycji na piśmie i poprzeć ją np. zwolnieniem od lekarza.
24 sierpnia 2018 12:29
Magdalenka

Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak kary za odmowę. Owszem firmy straszą ale nie mają prawa zmusić opiekunki do wyjazdu bez jej zgody. Opiekunka zawsze może zrezygnować z różnych przyczyn, niezależnych od niej. Powinna napisać zmianę decycji na piśmie i poprzeć ją np. zwolnieniem od lekarza.

Powód musi być poważny, bo ktoś czeka na zmienniczki? Ja też mam ważne terminy po powrocie do domu, chciałabym żeby koleżanka jednak terminowo przyjechała.
24 sierpnia 2018 12:43 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Powód musi być poważny, bo ktoś czeka na zmienniczki? Ja też mam ważne terminy po powrocie do domu, chciałabym żeby koleżanka jednak terminowo przyjechała.

Tak jak napisałam, to trzeba uargumentować. Poza tym firma powinna mieć w zapasie opiekunki na takie okazje, które wyjadą z dnia na dzień. Oczywiście za odpowiednie wynagrodzenie. Mnie też czeka zmiana, ale różne są sytuacje życiowe.
08 września 2018 10:01 / 2 osobom podoba się ten post
no ciekawie się zapowiada https://wiadomosci.onet.pl/swiat/faz-wyrok-unijnego-trybunalu-komplikuje-sytuacje-polskich-opiekunek/3z9xlfl .Spodziewałam się tego - bo przecież niemieckie finanse nie wytrzymają długo wydatków na emigrantów , szukają zatem innego źródła pieniędzy . Ja jestem ciekawa co będzie jak będziemy musiały być ubezpieczone w Niemczech / a ubezpieczenie drogie tutaj jak diabli / i polskie firmy wysyłające opiekunki przestaną być konkurencyjne dla niemieckich heimów . Kto wtedy zajmie się 24 godziny na dobę niemieckimi staruszkami ??? Uważam , że tym wyrokiem Niemcy strzelili sobie w stopę .
09 września 2018 17:33 / 1 osobie podoba się ten post
Aniabeznazwy

no ciekawie się zapowiada https://wiadomosci.onet.pl/swiat/faz-wyrok-unijnego-trybunalu-komplikuje-sytuacje-polskich-opiekunek/3z9xlfl .Spodziewałam się tego - bo przecież niemieckie finanse nie wytrzymają długo wydatków na emigrantów , szukają zatem innego źródła pieniędzy . Ja jestem ciekawa co będzie jak będziemy musiały być ubezpieczone w Niemczech / a ubezpieczenie drogie tutaj jak diabli / i polskie firmy wysyłające opiekunki przestaną być konkurencyjne dla niemieckich heimów . Kto wtedy zajmie się 24 godziny na dobę niemieckimi staruszkami ??? Uważam , że tym wyrokiem Niemcy strzelili sobie w stopę .

Wzrośnie zapotrzebowanie na pracę :turystyczną" opiekunek.
09 września 2018 17:45
didusia

Wzrośnie zapotrzebowanie na pracę :turystyczną" opiekunek.

Nie rozumiem artykułu. To znaczy, że jesteśmy źle ubezpieczone? 
09 września 2018 18:07 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Nie rozumiem artykułu. To znaczy, że jesteśmy źle ubezpieczone? 

Z podanego artykułu wynika ,że nie wiadomo tak do końca jak interpretować nowe przepisy. Wydaje mi się ,że to na obecną chwilę problem agencji  a posrednio opiekunek . Poczekamy ,zobaczymy.
09 września 2018 18:11 / 1 osobie podoba się ten post
didusia

Z podanego artykułu wynika ,że nie wiadomo tak do końca jak interpretować nowe przepisy. Wydaje mi się ,że to na obecną chwilę problem agencji  a posrednio opiekunek . Poczekamy ,zobaczymy.

Piszą, że sąd uważa, że mamy być ubezpieczeni w miejscu pracy. To znaczy w Niemczech. Nie rozumiem tego. Nie chcę po dziesięciu latach dostać wezwania do zapłaty. Agencja się zamknie, a mnie będą ścigać. 
09 września 2018 18:26 / 1 osobie podoba się ten post
Nie zwróciłam uwagi od kiedy wszedł ten przepis ale za wsteczne 10 lat nie będziesz płaciła -mówić szczerze jeszcze się nie zagłębiałam w temacie także trudno mi z Tobą dyskutować jak się nie wie wszystkiego lub części-może są dziewczyny na forum co więcej wiedzą -aby .