Opieką osób starszych zajmą się roboty?

20 stycznia 2016 10:05

Wizja przyszłości – osobą starszą nie zajmuje się opiekun, ani opiekunka, a maszyna. Czy to możliwe? W jak dalekiej przyszłości roboty mogą zastąpić opiekunów?

Zapraszamy do lektury! Opieką osób starszych zajmą się roboty?

20 stycznia 2016 10:07 / 1 osobie podoba się ten post
To nic pocieszającego, dla Nas Opiekunek.
20 stycznia 2016 10:16 / 2 osobom podoba się ten post
Jakoś tego nie wyobrażam sobie.Jest tyle różnych czynności.że komputerowo nie do zapragrowania w danej chwili.
20 stycznia 2016 10:20 / 3 osobom podoba się ten post
Na dzień dzisiejszy też sobie tego nie wyobrażam, ale kto 20 lat temu wyobrażał sobie smartfon albo tablet?
20 stycznia 2016 10:23 / 2 osobom podoba się ten post
Robot nie ma serca.A co bedzię za sto lat.?Do tej pory palimy w piecu węglem ,jak w XIX wieku.Więc nie ma obaw.
20 stycznia 2016 10:33 / 4 osobom podoba się ten post
To wyzwanie dla informatyków. Czy nawet komputer jest w stanie zareagować, gdy w pojemniku z wędliną znajdzie banknoty pomiędzy plasterkami szynki ?
20 stycznia 2016 10:44 / 6 osobom podoba się ten post
Już widzę jak DEMENCJA naciska te knefelki od ogrzewania czy od rolet? A demencji jest ci dostatek!Ba nawet wydaje mi się że co niektórzy potrafili by tego robota rozebrać na składniki pierwsze? Moja Pdp potrafi wszystko zepsuć począwszy od zmywarki a skończywszy na żelazku? Wydaje mi się, ze nie ma możliwości zbudowania takiego robota który by pomagał demencyjnym ludziom bez pomocy człowieka? Co się trzeba nagimnastykować aby ich ogarnąć ten tylko ci powie kto tego doznał?
20 stycznia 2016 10:49 / 4 osobom podoba się ten post
Ani nie zla wizja dla nas opiekunek,ani nie trudno to sobie wyobrazic czy tez chyba nie trzeba 20 lat na to aby taki postep nastapil.
Robot nie ma serca ale ma czujniki.Wszystkie zmiany zachodzace u pdp da sie zdefiniowac zwyklymi odczytami parametrow.Wzrost temperatury,skok adrenaliny czy tez skurcze miesni wywolane bolem.Robot bedzie bardziej dokladny w tych pomiarach.
Takie urzadzenia juz istnieja na specjalistycznych oddzialach np oparzeniowych.To maszyna steruje materacem,temperatura i wilgotnoscia pomieszczenia i pacjenta.Rowniez maszyna zmienia pozycje ciala w lozku.Monitoruje wszystkie czynnosci zyciowe itd.
Wydaje mi sie ze poki co i jeszcze dlugo to bariera do "zatrudnienia" robotow jest ich cena.
Kolezanki i koledzy jestesmy poprostu tansi
20 stycznia 2016 11:23 / 7 osobom podoba się ten post
Poza tym jeśli robotem steruje komputer to pewnie tak samo potrafi się zawiesić,albo złapać wirusa. Nie daj Boże jakby podczas np. zmiany pampersa taki robot się zawiesił,albo podczas kąpieli...Zresztą starsi ludzie nie lubią elektroniki,a jeśli lubią to i tak pewnie zaraz coś popsują ,tak jak moja pdp
20 stycznia 2016 11:25 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Poza tym jeśli robotem steruje komputer to pewnie tak samo potrafi się zawiesić,albo złapać wirusa. Nie daj Boże jakby podczas np. zmiany pampersa taki robot się zawiesił,albo podczas kąpieli...Zresztą starsi ludzie nie lubią elektroniki,a jeśli lubią to i tak pewnie zaraz coś popsują ,tak jak moja pdp :-)

a co z opiekunem (opiekunka) gdy zlapie wirusa  Tez moze sie zawiesic
20 stycznia 2016 11:44 / 4 osobom podoba się ten post
Nie wierze w to , przeciez tyle różnorodnych robotów musi być ilu pdp. To tak jak opiekunki kazda jest inna bo każdy pdp innej opieki wymaga. Jedno pocieszające , że robot nie będzie wymagał darmowego wyżywienia, intermetu ,osobnego pokoju.Co tam pół litra na mc........................oleju i jedno gniazdko w domu . (do ładowania ).
20 stycznia 2016 12:15 / 4 osobom podoba się ten post
ORIM

a co z opiekunem (opiekunka) gdy zlapie wirusa :dwa piwa: Tez moze sie zawiesic:lol1:

Opiekunkę łatwiej zrestarowac
20 stycznia 2016 12:39 / 3 osobom podoba się ten post
Daleko jeszcze do skonstruowania robota, który mógłby się człowiekiem opiekować:). Najpierw muszą te dopracować:)
20 stycznia 2016 12:40 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko1

Nie wierze w to , przeciez tyle różnorodnych robotów musi być ilu pdp. To tak jak opiekunki kazda jest inna bo każdy pdp innej opieki wymaga. Jedno pocieszające , że robot nie będzie wymagał darmowego wyżywienia, intermetu ,osobnego pokoju.Co tam pół litra na mc........................oleju i jedno gniazdko w domu . (do ładowania ).

W przypadku uchodźców z innej galaktyki, to możliwe- oni skonstruują :)
20 stycznia 2016 12:42 / 4 osobom podoba się ten post
Benita

To wyzwanie dla informatyków. Czy nawet komputer jest w stanie zareagować, gdy w pojemniku z wędliną znajdzie banknoty pomiędzy plasterkami szynki ?

Mój na razie niczego nie szuka w pojemniku z wędliną :)       Przepraszam za głupawkę, ale temat "nie z tej Ziemi" :))