Opieką osób starszych zajmą się roboty?

20 stycznia 2016 13:11
Myślę że cel do osiągnięcia w ciągu 5 lat oczywiście nigdy bez nadzoru ludzkiego ale jeżeli stawki za prace by zostały takie same a do tego były by roboty to czy nie było by wszystkim łatwiej. Koniec z nadwyrężaniem pleców przy podnoszeniu podopiecznych.
Na tych filmikach widać że za pare lat chodziki odejdą do lamusa:




A tutaj przyszłość wózków z możliwością stawiania pdp na nogi:

20 stycznia 2016 19:32
Myślę, że dwóch rzeczy Niemcy nie są w stanie sponsorować : opiekunki+ robota, więc pozostaje wersja tańsza opiekunka, ponieważ maszyna może tylko co poniektóre rzeczy wykonać, dla mnie to utopia.
21 stycznia 2016 13:53
Dla mnie nie utopia. Są różne przypadki pdp. jeśli chodzi o tych, którzy są jeszcze na chodzie, to kwestią kilku najbliższych lat może być stworzenie robota, który da radę im pomagać w codziennym życiu. A jeśli coś takiego będzie możliwe za kilka lat, to za kilkanaście - kilkadziesiąt - wszystko się da.
21 stycznia 2016 14:19 / 2 osobom podoba się ten post
opiekun_Janusz

Dla mnie nie utopia. Są różne przypadki pdp. jeśli chodzi o tych, którzy są jeszcze na chodzie, to kwestią kilku najbliższych lat może być stworzenie robota, który da radę im pomagać w codziennym życiu. A jeśli coś takiego będzie możliwe za kilka lat, to za kilkanaście - kilkadziesiąt - wszystko się da.

Widać, że techniczny jesteś
21 stycznia 2016 14:21 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

Robot nie ma serca.A co bedzię za sto lat.?Do tej pory palimy w piecu węglem ,jak w XIX wieku.Więc nie ma obaw.

Wg mnie do niektórych (beznadziejnie beznadziejnych ) przypadków wcale nie potrzebne jest serce.

21 stycznia 2016 22:14 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Widać, że techniczny jesteś :-)

Oj z elektroniką to raczej na bakier
21 stycznia 2016 22:25 / 1 osobie podoba się ten post
Kaspira009.12

Myślę, że dwóch rzeczy Niemcy nie są w stanie sponsorować : opiekunki+ robota, więc pozostaje wersja tańsza opiekunka, ponieważ maszyna może tylko co poniektóre rzeczy wykonać, dla mnie to utopia.

Całkiem niedawno komputer przenośny,telefon komórkowy,nawigacja samochodowa też wydawała się byc utopią.....Żyjemy w tak ciekawych technicznie czasach,ze prawdopodobnie  nie ma juz rzeczy niemożliwych-nie zostały tylko jeszcze wymyslone lub dopracowane w szczegółach:)
22 stycznia 2016 13:08 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Całkiem niedawno komputer przenośny,telefon komórkowy,nawigacja samochodowa też wydawała się byc utopią.....Żyjemy w tak ciekawych technicznie czasach,ze prawdopodobnie  nie ma juz rzeczy niemożliwych-nie zostały tylko jeszcze wymyslone lub dopracowane w szczegółach:)

No niby tak technika balszaja i od wielu lat mamy przeróżne roboty w kuchni. A jednak nie ma takiego, który za nas ugotuje czy upiecze ciasto? 
22 stycznia 2016 13:21 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

No niby tak technika balszaja i od wielu lat mamy przeróżne roboty w kuchni. A jednak nie ma takiego, który za nas ugotuje czy upiecze ciasto? :gotowanie:

Może takiego też zrobią?
22 stycznia 2016 13:48 / 1 osobie podoba się ten post
Jak zrobili takiego co męza zastąpi, to ciasto pikuś
23 października 2017 21:36
Nie wierzę w takie rzeczy :D Ludzie chorzy nie będą chcieli być pod opieką maszyn.