Praca u rodziny czy w domu opieki?

16 października 2019 09:21 / 2 osobom podoba się ten post
Kuzynka pracuje jako opiekunka w Domu Seniora Magdalenka w województwie dolnośląskim. Warunki ponoć nie są złe, sama się czuje lepiej przebywając w górskim powietrzu.
16 października 2019 12:46 / 7 osobom podoba się ten post
U mnie minęło 2 lata pracy w niemieckim domu starców. Nie żałuję, że przeszłam do tej formy opiekunkowa z op24. Mimo większego obciążenia fizycznego (nie ponad moje siły) doświadczam wiele plusów tej formy pracy z niemieckimi seniorami.
17 października 2019 10:13 / 4 osobom podoba się ten post
Mattos22

Kuzynka pracuje jako opiekunka w Domu Seniora Magdalenka w województwie dolnośląskim. Warunki ponoć nie są złe, sama się czuje lepiej przebywając w górskim powietrzu.

Cieszę się, że ktoś jest zadowolony. Tylko powiedz mi, ile kuzynka zarabia
Może i ja już bym przestał jeździć do De, gdybym zarabiał 5000 netto PLN? 
17 października 2019 18:58 / 6 osobom podoba się ten post
Zofija

U mnie minęło 2 lata pracy w niemieckim domu starców. Nie żałuję, że przeszłam do tej formy opiekunkowa z op24. Mimo większego obciążenia fizycznego (nie ponad moje siły) doświadczam wiele plusów tej formy pracy z niemieckimi seniorami.

Jak ten czas leci . Też posmakowałam tego chleba . To był bardzo specyficzny dom opieki a i moja praca była tez nietuzinkowa . Zadowolna zjechałam do domu, a teraz odpoczywam .
17 października 2019 19:33 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Cieszę się, że ktoś jest zadowolony. Tylko powiedz mi, ile kuzynka zarabia:-)
Może i ja już bym przestał jeździć do De, gdybym zarabiał 5000 netto PLN? :-)

Marzyciel
17 października 2019 20:20 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Cieszę się, że ktoś jest zadowolony. Tylko powiedz mi, ile kuzynka zarabia:-)
Może i ja już bym przestał jeździć do De, gdybym zarabiał 5000 netto PLN? :-)

Nie cepiaj siem Luke. Ma bonus- opłate klimatyczną 
17 października 2019 20:31 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Nie cepiaj siem Luke. Ma bonus- opłate klimatyczną :-)

Aż u mnie teraz powiało... świeżym luftem
29 października 2019 18:18 / 2 osobom podoba się ten post
Zofija

U mnie minęło 2 lata pracy w niemieckim domu starców. Nie żałuję, że przeszłam do tej formy opiekunkowa z op24. Mimo większego obciążenia fizycznego (nie ponad moje siły) doświadczam wiele plusów tej formy pracy z niemieckimi seniorami.

Witam, jestem nowa. Aktualnie ubiegam się o pracę w Heimie. Jestem po rozmowach w dwóch niemieckich agencjach. Czy ma Pani jakieś wskazówki na co uważać przy szukaniu pracy poprzez agencje pracy tymczasowej? Z jednej agencji dzwonił pan, mówił, że nie wszędzie jest internet :( Wiele osób ostrzega mnie, że to ciężka praca.
29 października 2019 21:37 / 3 osobom podoba się ten post
Pixi

Witam, jestem nowa. Aktualnie ubiegam się o pracę w Heimie. Jestem po rozmowach w dwóch niemieckich agencjach. Czy ma Pani jakieś wskazówki na co uważać przy szukaniu pracy poprzez agencje pracy tymczasowej? Z jednej agencji dzwonił pan, mówił, że nie wszędzie jest internet :( Wiele osób ostrzega mnie, że to ciężka praca.

Oczywiście praca w Heimie nie jest lekka, ale ja sobie radzę bez problemów. Wszystko zależy gdzie się trafi i jakie są warunki. Ja też zaczynałam od pracy przez Zeitarbeitfirmę. Najpierw trafiłam na 5 tygodni do dość trudnego miejsca, ale nie ponad moje siły. Następnym miejscem był Heim, w którym przeszłam na umowę bezpośrednią i pracuję do dzisiaj. Wynegocjowałam sobie tu dobre warunki i odpowiadają mi wszystkie okoliczności, dlatego zostałam tutaj. 
 
W Niemczech jest tak dziwnie, że pracując przez agencję pracy czasowej zarabia się więcej (różne dodatki), niż na umowie bezpośredniej. Wielu Niemców świadomie wybiera ten sposób zatrudnienia. Minusem jest ciągłe przerzucanie do różnych miejsc. Ciągle jesteś obca i ciągle musisz poznawać nowych podopiecznych tj. ich nazwisk i ich szczegółowych potrzeb pielęgnacyjnych. Schemat pracy jest jednak wszędzie taki sam. Nie pozwól sobie też na to, aby zakwaterowywali Cię, gdzieś w heimowych pokojach, bo nie uświadczych spokoju i prywatności.
29 października 2019 22:48 / 4 osobom podoba się ten post
Dziękuję za szybkoą odpowiedź. Już się zorientowałam, że wiecej zarabia się przez agencje na początku. Zobaczę co mi los ześle. Po kilku latach pracy w opiece 24h czas na zmiany. Mam nadzieję, że na lepsze :)
31 października 2019 09:55 / 1 osobie podoba się ten post
Zofija

Oczywiście praca w Heimie nie jest lekka, ale ja sobie radzę bez problemów. Wszystko zależy gdzie się trafi i jakie są warunki. Ja też zaczynałam od pracy przez Zeitarbeitfirmę. Najpierw trafiłam na 5 tygodni do dość trudnego miejsca, ale nie ponad moje siły. Następnym miejscem był Heim, w którym przeszłam na umowę bezpośrednią i pracuję do dzisiaj. Wynegocjowałam sobie tu dobre warunki i odpowiadają mi wszystkie okoliczności, dlatego zostałam tutaj. 
 
W Niemczech jest tak dziwnie, że pracując przez agencję pracy czasowej zarabia się więcej (różne dodatki), niż na umowie bezpośredniej. Wielu Niemców świadomie wybiera ten sposób zatrudnienia. Minusem jest ciągłe przerzucanie do różnych miejsc. Ciągle jesteś obca i ciągle musisz poznawać nowych podopiecznych tj. ich nazwisk i ich szczegółowych potrzeb pielęgnacyjnych. Schemat pracy jest jednak wszędzie taki sam. Nie pozwól sobie też na to, aby zakwaterowywali Cię, gdzieś w heimowych pokojach, bo nie uświadczych spokoju i prywatności.

Zofija, czy można się jakoś z Tobą skontaktować? Mam wątpliowści co do wyboru agencji. Słyszałam, że jedne są ok a inne to porażka. Obawiam się, że własnie z taką podpisałam już umowę. Chodzi o problemy z pracą, drogim zakwaterowaniem, itp... to sa opinie z internetu. Wiem, że ludzie też różni się trafiają. Jednak tyle negatywnych opinii o mojej agencji trochę mnie martwi.
03 listopada 2019 00:17 / 1 osobie podoba się ten post
Pixi

Zofija, czy można się jakoś z Tobą skontaktować? Mam wątpliowści co do wyboru agencji. Słyszałam, że jedne są ok a inne to porażka. Obawiam się, że własnie z taką podpisałam już umowę. Chodzi o problemy z pracą, drogim zakwaterowaniem, itp... to sa opinie z internetu. Wiem, że ludzie też różni się trafiają. Jednak tyle negatywnych opinii o mojej agencji trochę mnie martwi.

Zaakceptowałam Cię, więc możesz napisać do mnie. Wielkiego rozeznania nie mam, bo odkąd tu trafiłam, to już nie myszkuje po opiniach i innych źródłach info. Oczywiście trzeba pytać, czytać i szukać, aż się trafi na dobrą firmę i dobre miejsce. Ja, jak pisałam na razie zatrzymałam się w moim obecnym miejscu i na razie nie chcę nic zmieniać.
 
o do kosztów zakwaterowania, to te powinny leżeć po stronie agencji lub Heimu przyjmującego pracownika.
03 listopada 2019 10:54 / 2 osobom podoba się ten post
Pada deszcz, odpuściłam sobie kilka dni w szukaniu ofert pracy . Dzisiaj zaczynam od nowa, mam taki zaufany portal i tam po grzebię . Wolę mieć jednego podopiecznego niż kilku , więc przedkładam pracę w domach prywatnych nad pracę w dpmu opieki . Chociaż ostatnia moja praca to dom opieki był, to wiecej już tak nie trafię . To był wyjatek 
03 listopada 2019 11:05 / 1 osobie podoba się ten post
Zofija

Zaakceptowałam Cię, więc możesz napisać do mnie. Wielkiego rozeznania nie mam, bo odkąd tu trafiłam, to już nie myszkuje po opiniach i innych źródłach info. Oczywiście trzeba pytać, czytać i szukać, aż się trafi na dobrą firmę i dobre miejsce. Ja, jak pisałam na razie zatrzymałam się w moim obecnym miejscu i na razie nie chcę nic zmieniać.
 
o do kosztów zakwaterowania, to te powinny leżeć po stronie agencji lub Heimu przyjmującego pracownika.

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie w tej agencji jest jakiś problem z mieszkaniem, proszą aby zabrać pieniądze na mieszkanie i opłacać samemu. Niby mają płacić diety w wysokości 40 e dziennie na poczet wydatków. Naszczęście odezwała się inna agencja z Berlina. Mam spotkanie w poniedziałek. Zobaczę jakie oni oferują warunki.
07 listopada 2019 19:33 / 2 osobom podoba się ten post
Jestem już po rozmowie z agencją w Berlinie. Kolejna porażka. Mieszkanie mają owszem, ale dojazd do pracy w jedną stronę to prawie 2 godziny i cztery przesiadki! Opcjonalnie mogę sobie sama szukać bliżej pracy kwatery i wtedy podnieśliby odrobinę stawkę. A w rozmowie telefonicznej zapewniali, że brak auta to nie problem, bo Berlin jest dobrze skomunikowany. Mam jeszcze kontakt z trzecią agencją, jak narazie wydają się być ok, oferują bezpłatne zakwaterowanie plus 16 e diety za przepracowany dzień. Do tego odzywają się same Heimy i zapraszają na rozmowy. Nie wiem czy lepiej pracować na początku przez agencję czy bezpośrednio...