Książka MOTYL - Lisa Genova

25 kwietnia 2017 06:24 / 8 osobom podoba się ten post
Na podstawie tej ksiązki nakręcony jest film "Motyl Still Alice". Wzruszający bardzo, ale ksiązka lepsza. Film  można znaleźć  na CDA:
http://www.cda.pl/video/4762492d
25 kwietnia 2017 11:16 / 3 osobom podoba się ten post
Mam te ksiazke tylko czasu na czytanie ni ma, od kolezanki dostalam w zeszlym roku.
25 kwietnia 2017 11:17 / 5 osobom podoba się ten post
ewal8

Na podstawie tej ksiązki nakręcony jest film "Motyl Still Alice". Wzruszający bardzo, ale ksiązka lepsza. Film  można znaleźć  na CDA:
http://www.cda.pl/video/4762492d

Filmu nie widzialam se dzisiaj zobacze, Ewki wiedza co dobre! 
25 kwietnia 2017 12:20 / 5 osobom podoba się ten post
EwaR65

Filmu nie widzialam se dzisiaj zobacze, Ewki wiedza co dobre! :aniolki:

Co racja, to racja  
25 kwietnia 2017 13:29 / 6 osobom podoba się ten post
EwaR65

Filmu nie widzialam se dzisiaj zobacze, Ewki wiedza co dobre! :aniolki:

Ewa - miłego oglądania, ale Ci powiem, ze jakbym książkę miała przed filmem, to wcześniej przeczytałabym, a potem obejrzała. Nie żeby film rozczarowywał, ale jednak  książkę czyta się na jednym wdechu. Dużo czytam i oglądam o różnych niepełnosprawnościach.
Kilka lat temu wpadła mi jeszcze przed obejrzeniem filmu książka Maćka Pieprzycy "Chce się żyć" i ciesze się niesamowicie, że zanim obejrzałam to przeczytalam. W filmie urzekła mnie tylko wspaniała gra Dawida Ogrodnika, który kapitalnie wcielił się w rolę chłopaka z czterokończynowym porażeniem mózgowym.
Teraz jestem na etapie czytania "Poczwarki" Doroty Terakowskiej. To jest dopiero przeżycie...
25 kwietnia 2017 13:41 / 6 osobom podoba się ten post
ewal8

Ewa - miłego oglądania, ale Ci powiem, ze jakbym książkę miała przed filmem, to wcześniej przeczytałabym, a potem obejrzała. Nie żeby film rozczarowywał, ale jednak  książkę czyta się na jednym wdechu. Dużo czytam i oglądam o różnych niepełnosprawnościach.
Kilka lat temu wpadła mi jeszcze przed obejrzeniem filmu książka Maćka Pieprzycy "Chce się żyć" i ciesze się niesamowicie, że zanim obejrzałam to przeczytalam. W filmie urzekła mnie tylko wspaniała gra Dawida Ogrodnika, który kapitalnie wcielił się w rolę chłopaka z czterokończynowym porażeniem mózgowym.
Teraz jestem na etapie czytania "Poczwarki" Doroty Terakowskiej. To jest dopiero przeżycie...

Ja też wolę najpierw przeczytać, a potem obejrzeć. Maj i czerwiec będę w domu to może nasza gminna biblioteka coś mi zaproponuje. Tu też koleżanki (dzięki Fioletowa, Poznanianko i MeryK) o mnie nie zapominają to jeszcze jakoś daję radę. Terakowskiej jeszcze nie czytałam, może coś zdobędę ?
25 kwietnia 2017 13:51 / 4 osobom podoba się ten post
aniao

Ja też wolę najpierw przeczytać, a potem obejrzeć. Maj i czerwiec będę w domu to może nasza gminna biblioteka coś mi zaproponuje. Tu też koleżanki (dzięki Fioletowa, Poznanianko i MeryK) o mnie nie zapominają to jeszcze jakoś daję radę. Terakowskiej jeszcze nie czytałam, może coś zdobędę ?

To Ci jeszcze polecam Tess Gerritsen - number one jesli chodzi o thrillery medyczne.
25 kwietnia 2017 13:58 / 5 osobom podoba się ten post
Lisa Genowa napisala jeszcze inne ksiazki,w ktorych porusza problemy wynikajace z roznych chorob. "Lewa strona życia" o urazie mozgu spowodowanym wypadkiem,"Kochając syna" o problemach i samotnosci wynikajacej z autyzmu, czy tez "Sekret O'Brienów", ktory opowiada o pląsawicy Huntingtona (smiertelna choroba neurodegeneracyjna, na ktora nie ma zadnego lekarstwa). Moze jest tych ksiazek wiecej ale ja dysponuje tylko tymi,w wersji pdf, no i "Motylem"... Gdyby ktos chcial to wieczorem moge podeslac. Teraz jade do szpitala. Buziaki.
25 kwietnia 2017 14:04 / 3 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Lisa Genowa napisala jeszcze inne ksiazki,w ktorych porusza problemy wynikajace z roznych chorob. "Lewa strona życia" o urazie mozgu spowodowanym wypadkiem,"Kochając syna" o problemach i samotnosci wynikajacej z autyzmu, czy tez "Sekret O'Brienów", ktory opowiada o pląsawicy Huntingtona (smiertelna choroba neurodegeneracyjna, na ktora nie ma zadnego lekarstwa). Moze jest tych ksiazek wiecej ale ja dysponuje tylko tymi,w wersji pdf, no i "Motylem"... Gdyby ktos chcial to wieczorem moge podeslac. Teraz jade do szpitala. Buziaki.

Wiesz, że Cię kocham? Zaraz po Barbarze (wiesz pierwsza miłość itd) Motyla mam od MeryK
25 kwietnia 2017 14:12 / 3 osobom podoba się ten post
aniao

Wiesz, że Cię kocham? Zaraz po Barbarze (wiesz pierwsza miłość itd) :buziaki2: Motyla mam od MeryK :buziaki1:

" Chce sie zyc" i "Poczwarke" tez mam;)
25 kwietnia 2017 14:19 / 3 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Lisa Genowa napisala jeszcze inne ksiazki,w ktorych porusza problemy wynikajace z roznych chorob. "Lewa strona życia" o urazie mozgu spowodowanym wypadkiem,"Kochając syna" o problemach i samotnosci wynikajacej z autyzmu, czy tez "Sekret O'Brienów", ktory opowiada o pląsawicy Huntingtona (smiertelna choroba neurodegeneracyjna, na ktora nie ma zadnego lekarstwa). Moze jest tych ksiazek wiecej ale ja dysponuje tylko tymi,w wersji pdf, no i "Motylem"... Gdyby ktos chcial to wieczorem moge podeslac. Teraz jade do szpitala. Buziaki.

Myszko, to ja bardzo poproszę w pdf. "Poczwarkę" też, bo mam wersję papierową pożyczoną -:)
25 kwietnia 2017 14:48 / 3 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

" Chce sie zyc" i "Poczwarke" tez mam;)

Ja czytam po kolei to co od Ciebie dostałam i jeszcze trochę przede mną, ale każda nowa pozycja na wagę złota. Jeżeli będziesz miała czas i ochotę to wiesz....Dziękuję
25 kwietnia 2017 15:52 / 5 osobom podoba się ten post
aniao

Wiesz, że Cię kocham? Zaraz po Barbarze (wiesz pierwsza miłość itd) :buziaki2: Motyla mam od MeryK :buziaki1:

Myslalam ze to mnie  tak kochasz az motyle masz 
25 kwietnia 2017 15:56 / 2 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

" Chce sie zyc" i "Poczwarke" tez mam;)

Dziewczynki do mnie tez poprosze co nieco 
25 kwietnia 2017 18:17 / 4 osobom podoba się ten post
Ja teraz czytam Wiliama Wharton Spóznieni kochankowie.