Śląskie

16 kwietnia 2016 19:07
Ewelina1

To może się spotkamy?

Ewelina mam chyba pecha? Od jakiegoś czasu bolała mnie noga i tak chodziłam? Mówiłam, mojej lekarce, ale to olała? Reumatolog dała mi skierowanie na RM i terminy są najwcześniej na październik. Więc, obmyśliłam. ze dzisiaj na pogotowie pojade i powiem, ze się mi dzisiaj to zrobiło. Prześwietlili mi nogę i lekarz obejrzał i się okazało, że mam skręcony staw skokowy. Mam chodzić o dwóch kulach żeby staw odciążyć  Nie mam kul i siedze na tyłku w domu. Może czwartek albo w piątek w przyszłym tygodniu gdzieś się doczłapię?  Smaruje i okładam lodem. Może zelży?

Ptoka do ciebie posłałam 

04 sierpnia 2016 21:02
Kobietki kochane potrzebuje przepis na saładke z buraczkow,kapusty,marchewki,itd takmieszanek plisssssssssss mam nadzieje ze ktos sie odezwie
05 sierpnia 2016 17:46 / 3 osobom podoba się ten post
Zakręcona Mamuela

Kobietki kochane potrzebuje przepis na saładke z buraczkow,kapusty,marchewki,itd takmieszanek plisssssssssss mam nadzieje ze ktos sie odezwie:modlmy sie:

Sałatka z buraków i papryki w zalewie słodko – kwaśnej
W mojej spiżarni nie może zabraknąć ulubionej sałatki całej naszej rodziny. Zawsze robię większą ilość na wynos dla najbliższych :) I tura zrobiona. Wspaniały dodatek do obiadów. Koniecznie wypóbujcie.
3 kg buraków
800g papryki czerwonej/żółtej
800g cebuli
Zalewa
1,5 szkl. octu 10%
1,5 szkl. wody
1,5 szkl. oleju
1,5 szkl. cukru
1,5 łyżki soli
Buraki myjemy, nie obieramy. Gotujemy do miękkości. Letnie obieramy. Ścieramy na tarce na grubych oczkach.
Paprykę i cebulę kroimy w drobną kostkę. Do dużego garnka / powyżej 5 litrów / wlewamy olej, ocet, wodę i wsypujemy cukier i sól. Doprowadzamy do wrzenia. Do gotującej zalewy wsypujemy paprykę z cebulą i od momentu zagotowania, gotujemy około 5 – 8 minut. Po tym czasie dodajemy przygotowane buraki i wszystko razem gotujemy następne 5 minut / oczywiście od momentu wrzenia/ Przykręcamy ogień na minimalny, żeby tylko pyrkało i gotującą sałatkę przekładamy do wyparzonych słoików. Zakręcamy i odstawiamy do góry dnem. Nie ma potrzeby pasteryzacji.
05 sierpnia 2016 17:47 / 3 osobom podoba się ten post
Zakręcona Mamuela

Kobietki kochane potrzebuje przepis na saładke z buraczkow,kapusty,marchewki,itd takmieszanek plisssssssssss mam nadzieje ze ktos sie odezwie:modlmy sie:

Sałatka szwedzka
Uwielbiam wszystko co marynowane, paprykę, grzybki, ogórki, sałatki warzywne ale zawsze na pierwszym miejscu będzie sałatka szwedzka. Jest tak pyszna, że nie mogę powstrzymać się i wyjadam wprost ze słoika. Na dodatek stojąc przy kuchennym blacie. Dlatego nie może jej zabraknąć w mojej spiżarni.
2,5kg ogórków gruntowych / kupiłam śremski /
9 szkl. zimnej wody
1/2 szkl. soli
1 marchew
ziarna ziela angielskiego
ziarna gorczycy
ziarna pieprzu
Zalewa
1,5 szkl. octu 10%
3 szkl. wody
2,5 szkl. cukru
Z 9 szklanek wody i soli przygotowujemy roztwór. Ogórki myjemy i kroimy na plasterki / około 2mm grubości / zalewamy przygotowanym roztworem i odstawiamy na co najmniej 3 godziny.
Po tym czasie całość odcedzamy. Składniki na zalewę umieszamy w garnku, doprowadzamy do wrzenia i chwilę gotujemy. Marchew obieramy i szatkujemy na plasterki. Do wyparzonych słoików wkładamy parę plasterków marchewki, 2 szt. ziela angielskiego, 6 szt. pieprzu czarnego, 1/2 łyżeczki gorczycy. Następnie wkładamy przygotowane ogórki. Ogórków nie ugniatamy w słoikach. Zalewamy gorącą zalewą. Zakręcamy i pasteryzujemy około 10 minut. Tzn. W garnku umieszczamy ściereczkę, na niej ustawiamy słoiki nakrętką do góry, wlewamy wodę do 3/4 wysokości słoików. Przykrywamy pokrywką, doprowadzamy do wrzenia wody. Przykręcamy gaz do minimum, zdejmujemy pokrywkę i gotujemy około 10 minut. Wyjmujemy i ustawiamy na blacie wyłożonym ściereczką. Ja akurat piekłam ciasto więc zapaseryzowałam w piekarniku. Tzn. po wyjęciu ciasta obniżyłam temperaturę do 100 stopni, wyłączyłam piekarnik. Włożyłam słoiki nakrętkami do góry i zostawiłam do rana. Wszystkie ładnie się zamknęły.
05 sierpnia 2016 17:48 / 2 osobom podoba się ten post
Zakręcona Mamuela

Kobietki kochane potrzebuje przepis na saładke z buraczkow,kapusty,marchewki,itd takmieszanek plisssssssssss mam nadzieje ze ktos sie odezwie:modlmy sie:

SAŁATKA WARSTWOWA :ogórki kroisz w plastry, paprykę w kostkę grubą, kalafior blanszujesz , cebula w piórka , do każdego słoika ząbek czosnku, koper , gorczyca, ziele, listek , pieprz , warzywa układasz warstwami zalewasz gorącą zalewą i pasteryzujesz ok 15 min . Zalewa 4litry wody, 3szkl cukru, 3szkl octu i 2łyzki soli
05 sierpnia 2016 17:49 / 4 osobom podoba się ten post
Zakręcona Mamuela

Kobietki kochane potrzebuje przepis na saładke z buraczkow,kapusty,marchewki,itd takmieszanek plisssssssssss mam nadzieje ze ktos sie odezwie:modlmy sie:

1,5 kg cukinii / dałam 1 szt. żółtą, 1 szt. jasnozieloną, reszta ciemnozielona /
1/2 kg marchewki
2 czerwone papryki
3 cebule
Warzywa myjemy, marchew obieramy, cukinia ze skórką. Marchew i cukinie szatkujemy na plasterki. Cebulę kroimy w piórka, paprykę w paski.
Zalewa
1 szkl. octu 10%
4,5 szkl. wody
1 szkl. cukru
6 ziaren ziela angielskiego
6 liści laurowych
1/2 łyżki soli
10 ziaren pieprzu czarnego
Wszystkie składniki umieszczamy w dużym garnku / około 6 litrowym / doprowadzamy do wrzenia i dodajemy przygotowane warzywa. Od chwili zagotowania gotujemy 15 minut.
Gorącą sałatkę nakładamy do wyparzonych słoików, zakręcamy i odwracamy do góry dnem. Gotowe. 
05 sierpnia 2016 20:47 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

1,5 kg cukinii / dałam 1 szt. żółtą, 1 szt. jasnozieloną, reszta ciemnozielona /
1/2 kg marchewki
2 czerwone papryki
3 cebule
Warzywa myjemy, marchew obieramy, cukinia ze skórką. Marchew i cukinie szatkujemy na plasterki. Cebulę kroimy w piórka, paprykę w paski.
Zalewa
1 szkl. octu 10%
4,5 szkl. wody
1 szkl. cukru
6 ziaren ziela angielskiego
6 liści laurowych
1/2 łyżki soli
10 ziaren pieprzu czarnego
Wszystkie składniki umieszczamy w dużym garnku / około 6 litrowym / doprowadzamy do wrzenia i dodajemy przygotowane warzywa. Od chwili zagotowania gotujemy 15 minut.
Gorącą sałatkę nakładamy do wyparzonych słoików, zakręcamy i odwracamy do góry dnem. Gotowe. 

Basiu dzieki ci bardzo za przepisy jestes wspaniala,wiem ze moge w necie znalesc ale chciałam sprawdzoneDzieki 1000krotne
05 sierpnia 2016 20:53 / 1 osobie podoba się ten post
Zakręcona Mamuela

Basiu dzieki ci bardzo za przepisy jestes wspaniala,wiem ze moge w necie znalesc ale chciałam sprawdzone:-)Dzieki 1000krotne:-)

Mamuelko to są przepisy sprawdzone przez moje koleżanki z grupy o gotowaniu,robiły wielokrotnie i polecają.
Ja teraz nie robię żadnych przetworów.
Wyjątkiem był sok z czarnej porzeczki dla mojego męża.
14 września 2016 20:41
EdziaLZ

Witam!!!
Czy są na forum opiekunki z woj.śląskiego,ja jestem z okolic Katowic.Pozdrawiam

Jestem z Rybnika
15 września 2016 19:03
Witam jestem jestem slaskie ok.Bielska
12 października 2016 13:49
Ja okolice Katowic :)
20 października 2016 18:45
Potrzebuję pilnie opinie,namiary ,wszystko nt.neurochirurgii dziecięcej w Katowicach!GCZD-Szpital Kliniczny nr 6.Ordynator M.Madera.Jesli ktos coś meila mam w profilu.
10 listopada 2016 12:59
Poprzednio nie wskoczyło na główną,może dziś się uda.Ktoś coś?W sprawie powyżej?
27 listopada 2016 17:31 / 2 osobom podoba się ten post
27 listopada 2016 17:48 / 2 osobom podoba się ten post
basiaim

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/13,129662,7971.html?i=10

Ciężko nie było, 10/10

Łatwizna