Płacenie kar firmom

21 sierpnia 2017 13:53 / 1 osobie podoba się ten post
Nusia

Kara jest wpisana ,1500 z powodu kosztów rekrutacji ,oraz kosztów załatwienia zlecenia ,że mogę zrobić wypowiedzenie ale po dojechaniu na niejsce pracy dopiero,Dziękuję bardzo za wasze wypowiedzi ,Wyslę im odpowiednie pismo ,już jedno wysłałam ,i myślę że może ten mój przypadek podam do państwowej inspekcji kontroli a potem do sądu pracy ,Podam wam nazwę tej firmy ,dokładnie nie wiem czy mogę ale na ryzyko ,(usunięte)

A jakie to niby koszty rekrutacji,pozatym chyba to rodzina opłaca  jednorazowo koszt znalezienia opiekunki?
21 sierpnia 2017 14:04 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Przecież to właśnie napisałam!Nie doszła,więc firma absolutnie nie ma podstaw.

No wlaśnie! O to samo biega. Nie ma podstaw. Koleżanka niech poprosi firmę o podanie podstawy prawnej tej wymyślonej kary.
Chyba, że umowa zawiera taki zapis.
21 sierpnia 2017 14:22 / 4 osobom podoba się ten post
MeryKy

Umowa zlecenie chyba nie podlega pod Inspekcję Pracy? 

Umowa zlecenia jest umową cywilonoprawną i jak najbardziej podlega kontroli PIP. 
Bywa, iż PIP sprawdza, czy zawarta umowa zlecenia, nie powinna być umową o pracę.
21 sierpnia 2017 15:16 / 2 osobom podoba się ten post
Nusia

Kara jest wpisana ,1500 z powodu kosztów rekrutacji ,oraz kosztów załatwienia zlecenia ,że mogę zrobić wypowiedzenie ale po dojechaniu na niejsce pracy dopiero,Dziękuję bardzo za wasze wypowiedzi ,Wyslę im odpowiednie pismo ,już jedno wysłałam ,i myślę że może ten mój przypadek podam do państwowej inspekcji kontroli a potem do sądu pracy ,Podam wam nazwę tej firmy ,dokładnie nie wiem czy mogę ale na ryzyko ,(usunięte)

Aaaaa to już wszystko wiadomo. Nasłuchałam się o tej firmie. Dziwię sie, że dziewczyny z nimi wyjeżdżają.