Sentencje na dzień dzisiejszy 5

10 grudnia 2019 07:29 / 4 osobom podoba się ten post
10 grudnia 2019 18:12 / 4 osobom podoba się ten post
10 grudnia 2019 18:23 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Mi już lepiej piję dużo miód + cytryn ,płucze roztworem soli + tbl z Rossmana ok 3 euro podaje nazwę Klosterfrau -Hals Akut do ssania i jeszcze inne ale muszę zjechać na poręczy 2 piętra niżej i nazwę spisać :-)drugie to Anginosan zdrówka życzę:przyjaciele:

Niestety to tu nie wskazane a wyszlo co? Migdałki  zlapalo nagle z nienacka  ale juz jestem do przodu 
14 grudnia 2019 08:42 / 6 osobom podoba się ten post
14 grudnia 2019 12:49 / 1 osobie podoba się ten post
Sentencje na dzis dla pdp
Jesli chcesz by cos*bylo w klo do 12.00 wpierw zjedz normalne śniadanie a potem wymagaj by co bylo w klo
(z życia wzięte) *
14 grudnia 2019 12:55 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Sentencje na dzis dla pdp:gwizdanie:
Jesli chcesz by cos*bylo w klo do 12.00 wpierw zjedz normalne śniadanie a potem wymagaj by co bylo w klo:lol3:
(z życia wzięte) *

Ja Ci powiem tak i to z życia wzięte że jeśli chcesz by do 12 bylo coś w klo to raczej z dnia poprzedniego jakiś obiadek + kolacyjka Tym bardzieje że jelita naszych pdp.trawią znacznie wolniej. No chyba że jakieś turbo doładowanie Twoja pdp.posiada 
14 grudnia 2019 13:00 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ja Ci powiem tak i to z życia wzięte że jeśli chcesz by do 12 bylo coś w klo to raczej z dnia poprzedniego jakiś obiadek + kolacyjka :hihi:Tym bardzieje że jelita naszych pdp.trawią znacznie wolniej.:tak: No chyba że jakieś turbo doładowanie Twoja pdp.posiada :-)

Noo my mamy codziennie turbodoładowanie. Ledwo sniadanie je juz pije movicol aromafrei mun 1x ale czesto i 2 pije a na sniadanie ciastka i stollen  to dzis zrobilam prelekcje ponownie na temat jak normalni ludzie jedza sniadanie w sensie co a do klo latac i czekac. 
14 grudnia 2019 13:02 / 1 osobie podoba się ten post
Clio

Noo my mamy codziennie turbodoładowanie. Ledwo sniadanie je juz pije movicol aromafrei mun 1x ale czesto i 2 pije a na sniadanie ciastka i stollen :bezradny: to dzis zrobilam prelekcje ponownie na temat jak normalni ludzie jedza sniadanie w sensie co a do klo latac i czekac. 

Śniadanie +kolacja to ciastka slodycze, stollen 3plastry i sok. Wkolko to samo. Jedynie co obiad normalny to je. Haha
14 grudnia 2019 13:03 / 2 osobom podoba się ten post
sie zacytowalam z rozpedu
14 grudnia 2019 14:01 / 1 osobie podoba się ten post
A co myślicie o takich dużych naklejkach na ścianę z sentencjami? Swego czasu to było popularne a nie wiem jak teraz 
14 grudnia 2019 14:21 / 3 osobom podoba się ten post
mariakoc

A co myślicie o takich dużych naklejkach na ścianę z sentencjami? Swego czasu to było popularne a nie wiem jak teraz 

W moim mieście są takie tablice na przystankach autobusowych. Bardzo mi się to podoba 
Jak mieszkałam w i nternacie to całe drzwi od pokoju  zapisalysmy z koleżankami złotymi myślami bo tak to się wtedy nazywało. Potem musialysmy te drzwi pięknie wyszorowac ale to na koniec roku szkolnego 
W domu to może po jednej w każdym pokoju albo gdzieś w przedpokoju 2 albo 3 więcej by mi się nie podobało. To Twój dom i urzadzasz go jak chcesz i jak Tobie się podoba 
14 grudnia 2019 14:56 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

W moim mieście są takie tablice na przystankach autobusowych. Bardzo mi się to podoba :-)
Jak mieszkałam w i nternacie to całe drzwi od pokoju  zapisalysmy z koleżankami złotymi myślami bo tak to się wtedy nazywało. Potem musialysmy te drzwi pięknie wyszorowac ale to na koniec roku szkolnego :-)
W domu to może po jednej w każdym pokoju albo gdzieś w przedpokoju 2 albo 3 więcej by mi się nie podobało. To Twój dom i urzadzasz go jak chcesz i jak Tobie się podoba :-)

To takie nawiązanie do tradycji w nowoczesnym wydaniu. Pamięta ktoś makatki w kuchniach babcinych, typu "zdrowa woda życia doda " czy "gdzie kucharek sześć...."?
Teraz inne teksty i nie na makatkach, a często są to metalowe szyldy. 
Kiedy jeszcze mieszkałam na dłużej w DE ,w wielu domach młodych ludzi, widziałam takie. Jeden zapamiętałam do dziś. Młode małżeństwo, oboje świetnie i chętnie gotowali, ale już sprzątanie? Zostawiali to komuś, kto raz w tygodniu ogarniał ten cały rozgardiasz ,czyli mnie   Z podłogi w kuchni mogłam wyczytać ich tygodniowe menu 
Królował tam szyld z napisem 
"Meine Kűche sieht aus wie  ein Schweinestall.  Mach das Licht aus, sofort besser "!
14 grudnia 2019 15:03 / 2 osobom podoba się ten post
*"Moja kuchnia wygląda jak chlew. Wyłącz światło, lepiej od razu
”! Hehe
14 grudnia 2019 18:22
Sentencje z zycia emigranta zarobkowego  :
Erst wenn du in der Fremde bist, weißt du, wie schön die Heimat ist.” – Dopiero, gdy jesteś na obczyźnie, docenisz piękno stron rodzinnych
14 grudnia 2019 18:24 / 1 osobie podoba się ten post
Lieber arm und gesund als reich und krank.” – Lepiej być biednym i zdrowym, niż bogatym i chorym.