Co dzisiaj gotujesz na obiad? 12

20 listopada 2017 13:11
A ja dzisiaj zrobiłam naleśniki ze szpinakiem , wymieszanym z feta i cebulką.
20 listopada 2017 13:21 / 2 osobom podoba się ten post
Lammfilet zrobiony wg. przepisu żony dziadka tzn. podsmażony, podlany brandy i dodane zostały jabłka. Błyskawicznie, przygotowanie trwało godzinę , do tego kapusta i ziemniaki.
20 listopada 2017 14:16 / 2 osobom podoba się ten post
Jako że dziś miałyśmy z PDP dzień shopingowy..........to na obiad była zupa jarzynowa, która czekała zamrożona na taki właśnie dzień.
20 listopada 2017 14:17 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Lammfilet zrobiony wg. przepisu żony dziadka tzn. podsmażony, podlany brandy i dodane zostały jabłka. Błyskawicznie, przygotowanie trwało godzinę , do tego kapusta i ziemniaki.

Tinósia obżarła sie znuf jak śfinka ?
 
U mnie skromniutko: Rindfleischsuppe z ravioli . Od godziny dziadek dojada i najeść się nie może.
20 listopada 2017 14:33 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Tinósia obżarła sie znuf jak śfinka ? :-)
 
U mnie skromniutko: Rindfleischsuppe z ravioli . Od godziny dziadek dojada i najeść się nie może.

Nie tym razem. Akurat za tym mięsem nie przepadam, ale spodobała mi się metoda, bo brandy skutecznie zabiło jego smak- tak, że jakoś poszło 
20 listopada 2017 14:43 / 5 osobom podoba się ten post
U mnie gotowaly male zolte raczki. Ja sobie zjadlam dorsza w sosie slodko-kwasnym z ananasem i ryz. Pdp wolowine w warzywach i makaron:)
20 listopada 2017 14:45 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Nie tym razem. Akurat za tym mięsem nie przepadam, ale spodobała mi się metoda, bo brandy skutecznie zabiło jego smak- tak, że jakoś poszło :-)

Mnie jest żal jeść jagniątko,to przecież jeszcze dziecko.... Za to brandy wypiłabym chętnie,bez mięska
20 listopada 2017 14:47 / 4 osobom podoba się ten post
hawana

U mnie gotowaly male zolte raczki. Ja sobie zjadlam dorsza w sosie slodko-kwasnym z ananasem i ryz. Pdp wolowine w warzywach i makaron:)

Nie trafił ci się tym razem patriota i zdraził kartofle na rzecz chińszczyzny? Jak nie Niemiec..
20 listopada 2017 14:52 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Mnie jest żal jeść jagniątko,to przecież jeszcze dziecko...:placze:. Za to brandy wypiłabym chętnie,bez mięska :-)

W kuchni to już było po ptokach-dotarł ze sklepu tylko makabryczny kawałek. A brandy jest dobre do polewy czekoladowej. 
Jak rozpuści się tabliczkę czekolady na parze do troche wymieszac z tym alkoholem. Bardzo uszlachetnia smak.
20 listopada 2017 14:53 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Nie trafił ci się tym razem patriota i zdraził kartofle na rzecz chińszczyzny? Jak nie Niemiec..

A tam :) Mało ważne, ale jedzenie było na "przynos" 
20 listopada 2017 14:55 / 5 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Nie trafił ci się tym razem patriota i zdraził kartofle na rzecz chińszczyzny? Jak nie Niemiec..

Jestem na projekcie SINGIELKA, pani dwa razy w tygodniu jada poza domem. Dzisiaj restauracja chinska i obiad z kolezanka. Ja jako kierowca i ozdoba
Powina zdecydowanie czesciej jadac na miescie, bo rolatorek nie byl potrzebny
Przywiozlam ja, polozylam, pojechalam do Edeki a ona jeszcze spi.Ale moze zmienniczka wyjezdzajaca noca ja zbudzila i zmeczona.
20 listopada 2017 14:59 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

Jestem na projekcie SINGIELKA, pani dwa razy w tygodniu jada poza domem. Dzisiaj restauracja chinska i obiad z kolezanka. Ja jako kierowca i ozdoba:-)
Powina zdecydowanie czesciej jadac na miescie, bo rolatorek nie byl potrzebny:-)
Przywiozlam ja, polozylam, pojechalam do Edeki a ona jeszcze spi.Ale moze zmienniczka wyjezdzajaca noca ja zbudzila i zmeczona.

Dopiero co byłaś że domciu, a Ty już ,szast prast i w Faterlandzie. 
20 listopada 2017 15:08 / 3 osobom podoba się ten post
Alaska

Dopiero co byłaś że domciu, a Ty już ,szast prast i w Faterlandzie. :-)

Tradycyjnie,  kolacja pozegnalna byla a teraz pracuje sie.
 
21 listopada 2017 10:28 / 2 osobom podoba się ten post
Makaron typu penne z sosem bolognese własnej produkcji i mix sałat z winegretem.
21 listopada 2017 10:43 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Makaron typu penne z sosem bolognese własnej produkcji i mix sałat z winegretem.

Rosół gotuję