Zawód: opiekunka osób starszych

04 sierpnia 2018 06:31 / 2 osobom podoba się ten post
monika.s

Duzo zalezy od tego na ile jestesmy wytrzymale, tak jak piszecie od zlecenia ale ja nie moge dluzej 8 tygodni i reset, inaczej znienawidze prace a zarabiac trzeba. 

A ja ostatnio preferuję krótsze "turnusy" - najwyżej 4-tygodniowe.
04 sierpnia 2018 07:07 / 1 osobie podoba się ten post
Szczerze to ostatnio tez mam problem zeby wytrzymać 6 tygodni. Zostalo mi niecale 2 , a najchetniej juz bym zjechala
04 sierpnia 2018 13:39
Zofija

Dlatego też ja po 4 latach jeżdżenia do opieki 24 zmieniłam sobie system pracy na pracę w domu starców, gdzie pracuję 35 godzin tygodniowo. Resztę to mój czas wolny, prywatny i wreszcie poczułam się wolnym człowiekiem, pracującym w cywilizowanym systemie etatowym.

A można prosić o jakieś namiary na taką prace?ja szukam od jakiegoś czasu,też już nie "trawie"opieki 24 godzinnej.
04 sierpnia 2018 14:25 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

A ja ostatnio preferuję krótsze "turnusy" - najwyżej 4-tygodniowe.:chaplin:

Dla mnie trzy miesiace trwaly rok a teraz jedhnie dwa miesiace max  
04 sierpnia 2018 16:55 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

A ja ostatnio preferuję krótsze "turnusy" - najwyżej 4-tygodniowe.:chaplin:

Idealnie ale firmy wola minimalnie na 6, 8 tygodni, dluzej. Mniej wydadza na przewoznikow. Najlepsze 4 tyg w pracy, 2 w domu. 
04 sierpnia 2018 22:48 / 1 osobie podoba się ten post
To ma dwie strony medalu,przeca lepiej jechac na dluzej to i wiecej euro w kieszeni  A to,ze mozna jobla dostac to inna inszosc,trza miec tyz dobre nastawienie. Im blizej zjazdu tym mnie bardziej wszystko drazni. 
05 sierpnia 2018 00:05
mala

A można prosić o jakieś namiary na taką prace?ja szukam od jakiegoś czasu,też już nie "trawie"opieki 24 godzinnej.

Szczegóły mojej drogi i namiary mogę ci podać poza forum. Napisz maila.
05 sierpnia 2018 10:44
Zofija

Szczegóły mojej drogi i namiary mogę ci podać poza forum. Napisz maila.

Dziękuję ślicznie ,wysłałam maila.
05 sierpnia 2018 11:57 / 1 osobie podoba się ten post
Odnosnie wpisu pani Zofiji : przeciez w domach starcow to mozna zajechac sobie kregoslup lub dysk od wiekszej liczby podopiecznych do oporzadzenia i wynajem mieszkania tez kosztuje,to jest cos za cos !czyste pieniadze z opieki 24 h a praca w domu sztarcow i ile zostaje na reke w miesiacu po wszystkich oplatach i zyciu w Niemczech?Juz wiele kobiet tak probowalo przejsc z opiek 24 h na dom starcow i wracaly jednak na opieke 24 h !Tylko tu stwierdzam fakty z wpisow w internecie z tym doswiadczeniem.Moze tez bym chetnie sprobowala takiej pracy po wielu latach na 24h opiece w Niemczech,tez prosze o emai do mniel jak sie za to zabrac ewentualnie!!!????
05 sierpnia 2018 12:56
Zofija

Szczegóły mojej drogi i namiary mogę ci podać poza forum. Napisz maila.

Zosiu!Puść mi na maila namiary i co i jak.Z góry dziękuję.
05 sierpnia 2018 13:57 / 1 osobie podoba się ten post
Margarette51

Odnosnie wpisu pani Zofiji : przeciez w domach starcow to mozna zajechac sobie kregoslup lub dysk od wiekszej liczby podopiecznych do oporzadzenia i wynajem mieszkania tez kosztuje,to jest cos za cos !czyste pieniadze z opieki 24 h a praca w domu sztarcow i ile zostaje na reke w miesiacu po wszystkich oplatach i zyciu w Niemczech?Juz wiele kobiet tak probowalo przejsc z opiek 24 h na dom starcow i wracaly jednak na opieke 24 h !Tylko tu stwierdzam fakty z wpisow w internecie z tym doswiadczeniem.Moze tez bym chetnie sprobowala takiej pracy po wielu latach na 24h opiece w Niemczech,tez prosze o emai do mniel jak sie za to zabrac ewentualnie!!!????

Przy opiece calodobowej nie zajedziesz plecow? Caly dzien w pogotowiu, alarm w nocy. W domu opieki koncza zmiane i maja swiety spokoj. Pod tym wzgledem mozna pozazdroscic. 
05 sierpnia 2018 14:43 / 1 osobie podoba się ten post
Margarette51

Odnosnie wpisu pani Zofiji : przeciez w domach starcow to mozna zajechac sobie kregoslup lub dysk od wiekszej liczby podopiecznych do oporzadzenia i wynajem mieszkania tez kosztuje,to jest cos za cos !czyste pieniadze z opieki 24 h a praca w domu sztarcow i ile zostaje na reke w miesiacu po wszystkich oplatach i zyciu w Niemczech?Juz wiele kobiet tak probowalo przejsc z opiek 24 h na dom starcow i wracaly jednak na opieke 24 h !Tylko tu stwierdzam fakty z wpisow w internecie z tym doswiadczeniem.Moze tez bym chetnie sprobowala takiej pracy po wielu latach na 24h opiece w Niemczech,tez prosze o emai do mniel jak sie za to zabrac ewentualnie!!!????

Margarette nie jest tak źle. Oczywiście, trzeba uważać i jeśli jakiś Heim jest za ciężki, to szukać lepszego. Tak samo,jak w opiece 24. Ja trafiłam na dobre miejsce i dlatego zdecydowałam się tam zostać i chwalę sobie. Opiekę 24 przerabiałam przez 4 lata  w 5. miejscach i też wiem co to znaczy. W Heimach pracuje się z Liftami, jeśli trzeba przemieścić osobe bezwładną, a do opieki nad demencyjnymi nie jesteś sama 24 godziny, tylko kilka godzin dyżuru i są inne koleżanki do pomocy.
Kwaterę mam dobrą, służbową, która mnie tyle kosztuje co odprowadzenie podatku od czynszu. Natomiast wyżywienie kosztuje około 200 € i wolę taką opcję, niż borykać się w domach prywatnych z himerami PDP lub  ich rodzin, gdzie często żyłują na budżet wyżywienia.
05 sierpnia 2018 14:43
mala

Dziękuję ślicznie ,wysłałam maila.

mała nie mam od ciebie maila
05 sierpnia 2018 15:48 / 1 osobie podoba się ten post
Zofija

mała nie mam od ciebie maila

Znalazłam adres w starej korespondencji,to może nieaktualny?Mój mail renata725małpao2.pl
05 sierpnia 2018 16:08
mala

Znalazłam adres w starej korespondencji,to może nieaktualny?Mój mail renata725małpao2.pl

Znalezione obrazy dla zapytania gołąb pocztowy gif