Artroza

07 lutego 2018 12:38 / 1 osobie podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo :)!
 
Zakładam nowy wątek, bo szukam osób, które mają zdiagnozowaną tę chorobę i nie mają 70+ ;).
Mam parę pytań: macie chory jeden staw, czy więcej? Jak choroba postępowała (czas, nasilenie)? Czy przed postawieniem diagnozy sprawdzałyście inne przyczyny bólu stawów? 
Będę bardzo wdzięczna za info :).
 
 
07 lutego 2018 13:37 / 2 osobom podoba się ten post
Ja się nie znam za bardzo, ale jeśli chodzi o artrozę, to kolagen powinien pomóc znacznie. To jest droga impreza, ale ponoc skuteczna bardzo. Kolagen można nabyć drogą internetową. Jak znajdę link to wkleję. W Gdańsku bodajże jest firma, ktora sprowadza i rozprowadza czysty kolagen. Pomaga na wiele schorzeń oraz na urodę. Poszperaj no Salazarku w necie. Ja tez poszperam.
07 lutego 2018 13:42 / 3 osobom podoba się ten post
Proszę bardzo Salazar. Znalazłam to czego szukałam. Zapoznaj się z tym. Ja o tej firmie i o jej produktach słyszałam juz dawno. Podobnie jak o własciwosciach czystego kolagenu.
Poczytaj, może się przyda.
https://colway-sklep.com/pl/i/Poradnik/57
07 lutego 2018 14:02 / 5 osobom podoba się ten post
salazar

Dzień dobry Opiekunkowo :)!
 
Zakładam nowy wątek, bo szukam osób, które mają zdiagnozowaną tę chorobę i nie mają 70+ ;).
Mam parę pytań: macie chory jeden staw, czy więcej? Jak choroba postępowała (czas, nasilenie)? Czy przed postawieniem diagnozy sprawdzałyście inne przyczyny bólu stawów? 
Będę bardzo wdzięczna za info :).
 
 

U mojej mamy artretyzm zaczął się po 60 tym roku życia. Lekarz zlecił badania wykluczające reumatoidalne zapalenie stawów i w obrazie rentgenowskim były widoczne narośla kostne tzw. osteofity, charakterystyczne własnie dla artrozy. Choroba nie rozwija się szybko- najpierw to są bóle o niewielkim nasileniu , poranna sztywność stawów, potem niestety mimo przyjmowania m.in suplementów , zwyrodnienie postępuje i chrząstka stawowa ulega zniszczeniu a odsłonięte powierzchnie stawów trą o siebie i wywołują coraz większy ból. Moja mama po kilkunastu latach od diagnozy przeszła ostatecznie wszczepienie jednej endoprotezy stawu biodrowego, a następnie został wymieniony drugi staw. Jest już prawie miesiąc po operacji . Artretyzm raczej rozwija się powoli. Aby postęp choroby nie był zbyt szybki trzeba przede wszystkim dbać o wagę ciała, aby nie obciązac już chorych stawów.
A atakuje również stawy kolanowe i kręgosłup- nie ma reguły, bo i przyczyn tej choroby zwyrodnieniowej moze być kilka.
No i niestety, mimo nowoczesnych metod, jak wstrzykiwanie dostawowo hialuronu, czy osocza bogatopłyktowego- w koncu trzeba staw wymienić.
07 lutego 2018 14:11 / 1 osobie podoba się ten post
Dzięki Tino :).
O potwierdzenie, że rozwija się powoli, najbardziej mi chodziło. Net już przekonałam, jeszcze trochę i będę mogła specjalizację robić :/.  
Czy Twoja Mama ma może chorą tarczycę?
Dodzisławo, Tobie też dziękuję za wkład :).
07 lutego 2018 14:15 / 2 osobom podoba się ten post
salazar

Dzięki Tino :).
O potwierdzenie, że rozwija się powoli, najbardziej mi chodziło. Net już przekonałam, jeszcze trochę i będę mogła specjalizację robić :/.  
Czy Twoja Mama ma może chorą tarczycę?
Dodzisławo, Tobie też dziękuję za wkład :).

Nie, ale ze wzgledu na zmiany biochemiczne w kościach, jakie zachodzą podczas artrozy, to mozliwe że choroby tarczycy mogą być również czynnikiem wywołującym. Lekarz stwierdził już artroze, czy na razie sama szukasz?
07 lutego 2018 14:17
Stwierdził i z diagnozą się zgadzam, ale nie z tym, co się dzieje :(.
Odezwę się później, bo jestem w pracy i nie bardzo mogę teraz pisać.
07 lutego 2018 14:25 / 5 osobom podoba się ten post
salazar

Dzięki Tino :).
O potwierdzenie, że rozwija się powoli, najbardziej mi chodziło. Net już przekonałam, jeszcze trochę i będę mogła specjalizację robić :/.  
Czy Twoja Mama ma może chorą tarczycę?
Dodzisławo, Tobie też dziękuję za wkład :).

Dodzia czyta, Dodzia radzi.
Dodzia nigdy Cię nie zdradzi 
07 lutego 2018 14:58 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Stwierdził i z diagnozą się zgadzam, ale nie z tym, co się dzieje :(.
Odezwę się później, bo jestem w pracy i nie bardzo mogę teraz pisać.

Ja co prawda sie nie zetknelam z ta chorobą wsrod moich znajomych,wiec nie doradze.
Pisze w tym wątku dlatego ,że moze poczytaj o leczeniu biologicznym,ponoć przynosi rewelacyjne efekty przy leczeniu chorob autoimmunologicznych,aczkolwiek ta chyba sie do nich nie zalicza,ale RZS juz tak.Moze warto popytac lekarza,z tego co slyszalam to zakwalifikowanie sie do bezplatnego leczenia biologicznego prawie graniczy z cudem ale zawsze warto walczyc.Milego dnia Salazar:)
 
07 lutego 2018 15:25 / 3 osobom podoba się ten post
salazar

Stwierdził i z diagnozą się zgadzam, ale nie z tym, co się dzieje :(.
Odezwę się później, bo jestem w pracy i nie bardzo mogę teraz pisać.

Aby opóznic rozwój choroby i zmniejszyc dolegliwości to oprócz ortopedy poszukaj dobrego fizjoterapeuty- to Ci mogę z pełną odpowiedzialnością doradzić.
07 lutego 2018 15:37 / 2 osobom podoba się ten post
Moja mama ma niedoczynność tarczycy i zwyrodnienia stawów biodrowych i kolanowych,ale dr nie nazwał tego dokładnie artroza tylko włąśnie tak.Brała zastrzyki z kwasem haliuronowym 4 albo 5 i od tego czasu spokój.Ale też dolegliwości zaczęły być widoczne w zeszłym roku,jak miała 74 lata,więc dość późno.Dr raczej diagnozował to jako dolegliwości starcze ,nie mające związku z tarczycą.Ale pierwszym badaniem jakie zlecił po zrobieniu RTG kolan i bioder było badanie na obecność boreliozy,żeby wykluczyć-robiłaś?
07 lutego 2018 19:47
Robiłam. Borelioza, ostatnio popularna na forum chlamydia ;) i RZS są wykluczone. W toku poszukiwań okazało się, że jestem chora na Hashimoto.
Długa historia, od jesieni się męczę :(.
07 lutego 2018 20:28 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Robiłam. Borelioza, ostatnio popularna na forum chlamydia ;) i RZS są wykluczone. W toku poszukiwań okazało się, że jestem chora na Hashimoto.
Długa historia, od jesieni się męczę :(.

Zdjęcie RTG na którym są widoczne osteofity, potwierdza w 100% klasyczną artrozę. Zwyrodnienia stawowe z inną  etiologią tez są tak często już z rozpędu nazywane, ale przebieg choroby może być inny. Jeżeli nie robiłaś RTG, to może zrób, to już jedną przyczynę wykluczysz-będziesz szukac dalej.
07 lutego 2018 20:37
Robiłam RTG, czytać mogę bez lampki, tak świecę po zdjęciach ;/.
Mam artrozę, ale od jesieni choroba galopuje, praktycznie każdy staw jest chory, a to nie jest normalne (o ile w ogóle można mówić o normalności w chorobie) :(
07 lutego 2018 20:41 / 1 osobie podoba się ten post
Ojej niedobrze,współczuję.Ale jakoś się to leczy przecież?
Może sanatorium,zabiegi jakieś chyba na takie chore stawy są.
Baseny termalne.
No nie wiem co jeszcze,ale trzymaj sie Salazarko.