Wiek opiekuna

24 października 2018 21:58
Czy spotykacie się czasem z komentarzami na temat wieku? Za młoda/y , trochę za starsza/y ?   Zdziwienie rodziny i pdp. przy przyjeździe? 
25 października 2018 07:20 / 2 osobom podoba się ten post
Tak na pierwszym miejscu w Niemczech żoną pdp sama wybrała mój profil z firmy a potem trzy razy dziennie słyszałam że za młoda a pierwsza robi to inaczej i tamto a pierwsza opiekunka po 50 . No cóż ..
25 października 2018 08:10 / 1 osobie podoba się ten post
Nie tyle komentowałam, co zastanawiałam się, jak pracuje 70 letnia opiekunka (kuzynka powiedziała, że w jej firmie taka pracuje- jako podsumowanie naszej rozmowy na temat pracy w opiece- że jest jej dużo i dla każdego). Doszłam do wniosku, że przy w miarę sprawnej podopiecznej, jako osoba bardziej towarzysząca, niż wykonująca czynności typu przenoszenie na z łózka na wózek- czemu nie? Są osoby młodsze i schorowane, są starsze i sprawne.
A co do młodych opiekunek- to jeśli im taki system pracy pracuje, to co komu do tego? Ja wcześniej nie chciałabym tak pracować, zaczęłam wyjeżdżać jak synowie mieli 15 i 16 lat i było mi z tym trudno.
Nie rozumiem komentarzy, o których pisze Ewelina, że za młoda. Co to ma do wykonywanych obowiązków?
25 października 2018 08:51 / 2 osobom podoba się ten post
Masz rację Werska, nie to co ładne, ale co się komu podoba, mnie teraz będzie zmienia 70-latka. Syn miał obawy, ale tak jak piszesz, różne są placówki, tutaj trzeba gadać a nie dżwigać, więc spokojnie da radę. Zmieniałam dziewczynę 23 letnią, germanistkę na ostatnim roku, która sobie dorabiała i świetnie sobie radziła. Dziadki zachwycone, bo powiew młodości przywoływał wspomnienia własnych dzieci. Podziwiam i jedne i drugie, ja nie mam zamiaru pracować na emeryturze, ale co będzie nie wiem. Jeżeli zdrowie pozwala, miejsce jest dla każdego.
25 października 2018 08:56
Elka40

Czy spotykacie się czasem z komentarzami na temat wieku? Za młoda/y , trochę za starsza/y ?   Zdziwienie rodziny i pdp. przy przyjeździe? 

Ja spotkałam się z komentarzem na dzień dobry od córki pdp "ooo, nie sądziłam, że będziesz taka gruba". Ważę 85kg.
25 października 2018 09:59
stelika

Ja spotkałam się z komentarzem na dzień dobry od córki pdp "ooo, nie sądziłam, że będziesz taka gruba". Ważę 85kg.

Paskudnie się zachowała. Jeśli nie przeszkadza to w obowiązkach, to co jej do tego?
25 października 2018 10:09 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Paskudnie się zachowała. Jeśli nie przeszkadza to w obowiązkach, to co jej do tego?

To był mój pierwszy wyjazd. Za chwilę dodała co prawda z uśmiechem, że jej to nie przeszkadza. Byłam tam miesiąc i z ulgą opuściłam to miejsce, ona nie chciała mnie dalej, a ja nie chciałam tam wracać. Chociaż było mi przykro, że się nie sprawdziłam. Teraz już wiem, że nie było żadnej mojej winy.PO prostu mnie nie lubiła, a ja jej. W następnych miejscach już doceniono moją pracę.
25 października 2018 10:11 / 3 osobom podoba się ten post
No ja ciągle słyszę "zu Jung" a mam 40 Chyba se dam jakaś maskę z silikonu zrobic
15 listopada 2018 12:37 / 2 osobom podoba się ten post
Ciekawe jest nastawienie Podopiecznych. Przecież chodzi o chęć, siłę do pracy i empatię- to są najważniejsze czynniki w pracy opiekunka osób starszych. nie metryczk wieku (oczywiście nie mam na myśli skrajnyc przypadków).
Życie pokazuje, że może się zdarzyć, iż 20-letnia opiekunka będzie mniej energiczna, zaradna, chętna i przede wszystkim mniej doświadczona, niż kobieta po 50...
Drogie opiekunki- nie przejmujcie się, najważniejsze jest wasze nastawienie i chęć do pracy
20 listopada 2018 09:45 / 1 osobie podoba się ten post
Jak dla mnie wiek nie ma znaczenia zbyt wielkiego, ponieważ i tak liczy się tutaj sprawność, obrotność i empatia. A wiek? Opiekun może mieć nawet 60 lat, chyba żadna ustawa tego nie reguluje?
20 listopada 2018 09:54 / 2 osobom podoba się ten post
Co to za różnica ile ma się lat. Człowiek dopóki pracuje to wie, że żyje. Mam 40 lat. Wszyscy pdp do mnie że jestem młodą. Teraz mi się trafił taki pdp 72 lata. Na wiek to jeszcze "młody". I tu jest problem . myślał, że że so ja jestem młoda to sobie może pozwalać. I zaczął sobie za dużo pozwalać ale mu to ukrucilam i powiedziałam basta. Teraz jest trochę obrażony. Ale co mi tam. Ja robię to co do mnie należy i to wszystko. 
20 listopada 2018 11:10 / 1 osobie podoba się ten post
Ja mam 27 lat i nikt mi nigdy nie powiedział, że jestem za młody na opiekuna:) zaczynałem jak miałem 25
20 listopada 2018 16:11 / 1 osobie podoba się ten post
Mam trochę mieszane uczucia co do wieku. No sama to jestem ekhmmm dojrzała, ale i stara też nie ;) Tak sobie myślę że mojej mamusi bym nie wysłała do opieki, nie pcha się też tam sama. Ale gdyby to jest po 70 i choć zdrowie całkiem dopisuje to bym jej nie puściła. Młode "siksy" też. Miałam kiedyś w zastępstwie jedną taką młodą i radziła sobie też bardzo ładnie. No ja nie wiem, to jednak od człowieka zależy
20 listopada 2018 18:45 / 1 osobie podoba się ten post
Ja mam 34.a zaczynałam jak mialam 31
20 listopada 2018 18:45
Ja mam 34.a zaczynałam jak mialam 31