ostrzegam przed niemieckim ubezpieczeniem w polskiej agencji

08 marca 2019 09:06 / 2 osobom podoba się ten post
Aniabeznazwy

oczywiście te 90 eu po 5 latach płacenia składek emerytalnych będzie pod warunkiem , że agencja wykazuje do podstawy ubezpieczenia pełna kwotę brutto . Jakoś znajac wielkośc składek na ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech nie za bardzo mi się w to chce wierzyć . Ja swoje 90 eu podałam - bo tyle mi naliczono ale pracowałam legalnie zatrudniona przez rodzine z płaceniem pełnych składek i podatku . Co do ubezpieczenia zdrowotnego np w IKK - jak koleżanka wspomniała na poczatku - to składka na pewno była na minimalnym poziomie i prawdopodobnie jako ubezpieczenie grupowe . Nie dostała żadnego odszkodowanie - bo pewnikiem nie miała ubezpieczenia NNW bo to w Niemczech nie jest obowiązkowe . A tak w ogóle to pracując na tzw " niemieckich warunkach " przecież jest sie niemieckim rezydentem podatkowym i ten fakt powinno się zgłosić do naszego US . Oby nie było tak , ze za jakies 4,5 roku nasz ZUS i US zarząda opłacenia za ten okreś składek w Polsce i zapłacenia podatku . Warto naprawdę dobrze się zastanowić zanim na te niemieckie warunki człowiek sie połasi . 

Nie opłaca płacić składek w de.pracowac przez pl.posrednictwo(oni chcą po prostu się wymigać-wezma prowizje za załatwienie zlecenia i tyle).Gdyby się mieszkało, miało meldunek to ok, ale po co wtedy pl.firma?Mój przyjaciel mieszka w de.od ponad 30l.i tylko tyle że pracuje w dobrej firmie produk.samochody to nie narzeka.Ale sam mówi że możnaby zaoszczędzić np.gdybysmy wzięli ślub? Naprawdę się zastanawiam bo wtedy nie musiałabym(byśmy) tak kursować pom pl-de.Prace na miejscu bym podjęła i tyle.Moze po 10ponad latach jaki grosz się uzbiera? On za 2l.ma emeryturę, ja muszę jeszcze ponad 20l.Niestety co zrobic
08 grudnia 2019 16:06
Szanowne Panie, to nie jest tak do końca ...każda sytuacja jest indywidualna.
Za 60 składek w Niemczech wychodzi około 450 euro emerytury.
Wyszło 90 , bo tych składek było mniej.
Liczy się przepracowany miesiąc, a nie pobyt w domu...
08 grudnia 2019 16:10
Natomiast Polskie agencje, zwłaszcza te małe , rodzinne, to niestety, ale często nie opłacają ubezpieczenia, gdyż fizycznie w ręku nie ma nic.
Natomiast podatku nie płacą, bo wykorzystują fakt, ze pensja jest wypłacana, jako diety, a te są w Niemczech nie opodatkowane.
Wpisują w umowy 500 euro za miesiąc, resztę w dietach.
Od 500 euro....to kwota wolna od podatku, a w Niemczech nie ma obowiązku rozliczania wtedy.
08 grudnia 2019 22:43
Punia

Szanowne Panie, to nie jest tak do końca ...każda sytuacja jest indywidualna.
Za 60 składek w Niemczech wychodzi około 450 euro emerytury.
Wyszło 90 , bo tych składek było mniej.
Liczy się przepracowany miesiąc, a nie pobyt w domu...

nie wiem skąd masz informację , ze z 60 składek wychodzi 450 euro emerytury To bzdura . Pracowaałam zatrudniona przez rodzinę na pełny etat - 5 lat , z płaconym urlopem i wszystkimi naleznymi składkami i nie od kwoty 500 Eu ale 4 razy tyle i trochę , byłam zameldowana w Niemczech , tutaj płaciłam także podatek ,  mam nadany Versicherungsnummer i wyliczona mi emerytura wynosi po waloryzacj ostatiej 106,32 Euro . Dostaję co roku informację z Deutscherentenvesicherung ile ta moja emerytura wynosi .