Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

17 maja 2019 11:51 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Hahaha,telepatia?
Też myślałam o risotto, ale szalotek i parmezanu nie mam.
Zaopatrzenie uzupełnię, jeszcze zielone szparagi kupię, wina białego tutaj zapas taki mamy,że nie damy rady z babcią piwniczki opróżnić :-)
Jutro ,albo w niedzielę zaserwuję.
Robiliście z zielonymi szparagami?
Jeśli nie, to spróbujcie, mogą też być białe, ale są mniej intensywne w smaku .
Takie risotto to po prostu nic,tylko jeść, jeść i jeść. 
Najlepiej białym winkiem popijać :gotuje:

Smaku mi narobilysvie Kolezsnki na niedzielę zrobie
17 maja 2019 11:55 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie zmiana planów i zamiast pulpetów wyszły kotlety mielone zwykle .. szybciej trochę ..
17 maja 2019 12:09 / 2 osobom podoba się ten post
Ja też mielone, a z reszty zrobię klopsiki i do zamrażalnika. Zrobiłem buraczki, sałatę, a PDP chce znowu Rotkohl, haha
17 maja 2019 16:49 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Ja też mielone, a z reszty zrobię klopsiki i do zamrażalnika. Zrobiłem buraczki, sałatę, a PDP chce znowu Rotkohl, haha

Mam medal dla Ciebie za cierpliwość wyśle na dziadkowy adres
17 maja 2019 18:15 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Mam medal dla Ciebie za cierpliwość wyśle na dziadkowy adres:hihi:

Teraz to sobie la la la śpiewam po cichu żeby odstresować się. 
A rano pokazałem mu eksperyment... Bo wczoraj on pokazał mi takie małe urządzenie do nakłuwania jajek. Wczoraj rano mu nakłułem jajko i potem ugotowało się na pół twardo. To dziś jedno nakłułem, drugie nie. I jaki był efekt po ugotowaniu? Bez nakłucia było rzadkie, takie jakie lubi, a te drugie tak jak wczoraj
Ja chyba doktorat z jajek tu zrobię
Więc już nie chce nakłuwania 
17 maja 2019 18:51 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Teraz to sobie la la la śpiewam po cichu:smiech3: żeby odstresować się. 
A rano pokazałem mu eksperyment... Bo wczoraj on pokazał mi takie małe urządzenie do nakłuwania jajek. Wczoraj rano mu nakłułem jajko i potem ugotowało się na pół twardo. To dziś jedno nakłułem, drugie nie. I jaki był efekt po ugotowaniu? Bez nakłucia było rzadkie, takie jakie lubi, a te drugie tak jak wczoraj:smiech3:
Ja chyba doktorat z jajek tu zrobię:smiech2:
Więc już nie chce nakłuwania 

Brawo Ty
18 maja 2019 18:45 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś robiłam zmodyfikowany trochę makaron ze szparagami z przepisu Konwalii??? Wyszło bardzo dobre, będę robić. Babci smakowało. Naleśniki ze szparagami mniej. To muszę jeszcze coś wyszukać.
Piszecie- ziemniak, szparagi i szynka- w jakiej ona postaci? Może głupio pytam, ale nie wiem...
18 maja 2019 18:55 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Dziś robiłam zmodyfikowany trochę makaron ze szparagami z przepisu Konwalii??? Wyszło bardzo dobre, będę robić. Babci smakowało. Naleśniki ze szparagami mniej. To muszę jeszcze coś wyszukać.
Piszecie- ziemniak, szparagi i szynka- w jakiej ona postaci? Może głupio pytam, ale nie wiem...

Cieszę się znów coś podeśle niebawem 
18 maja 2019 19:02 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Dziś robiłam zmodyfikowany trochę makaron ze szparagami z przepisu Konwalii??? Wyszło bardzo dobre, będę robić. Babci smakowało. Naleśniki ze szparagami mniej. To muszę jeszcze coś wyszukać.
Piszecie- ziemniak, szparagi i szynka- w jakiej ona postaci? Może głupio pytam, ale nie wiem...

No to ja sobie ten przepis zaraz poszukam....iiii, też zrobię .
 
To jest chyba Spargelschinken -pod postacią plastów- takich z szynki 
Jajecznicę do tego jeszcze Niemcy podają.
18 maja 2019 20:37 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Dziś robiłam zmodyfikowany trochę makaron ze szparagami z przepisu Konwalii??? Wyszło bardzo dobre, będę robić. Babci smakowało. Naleśniki ze szparagami mniej. To muszę jeszcze coś wyszukać.
Piszecie- ziemniak, szparagi i szynka- w jakiej ona postaci? Może głupio pytam, ale nie wiem...

Ja chyba parę dni temu pisałam o tej szynce i szparagami.
Tak mi się wydaje, podawałam też przepis na zupę szparagową 
Poszukaj we wpisach z  ostatnich dni 
18 maja 2019 20:48 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Dziś robiłam zmodyfikowany trochę makaron ze szparagami z przepisu Konwalii??? Wyszło bardzo dobre, będę robić. Babci smakowało. Naleśniki ze szparagami mniej. To muszę jeszcze coś wyszukać.
Piszecie- ziemniak, szparagi i szynka- w jakiej ona postaci? Może głupio pytam, ale nie wiem...

Nie pytasz się głupio.... Bo Niemcy robią to różnie... Albo zawijają np. 3 szparagi w szynkę wędzoną albo gotowaną albo Serrano.. Albo tak jak u mnie dziś... pokrojone na małe kawałki grube plastry wędzone szynki i podane osobno na drewnianej desce okrągłej każdemu, osobno podane szparagi i osobno ziemniaki... Tu taka... Francja elegancja. A ja przeważnie nakładam gdzie indziej na talerz szparagi,, ziemniaki albo sałatka ziemniaczana, szynka pokrojona albo - ja tak sobie robię, szparagi w rulonie zawinięte.  Osobno roztopione masełko i sos hol. Możliwości wiele, zależy od nas samych. 
18 maja 2019 20:52 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

No to ja sobie ten przepis zaraz poszukam....iiii, też zrobię .
 
To jest chyba Spargelschinken -pod postacią plastów- takich z szynki :hihi:
Jajecznicę do tego jeszcze Niemcy podają.

W NRW jedzą najczęściej z gotowanymi ziemniakami, najlepiej młodymi, szparagi "z wody",gotowane z odrobiną masła, cukru i soku z cytryny, no i soli oczywiście, do tego plastry szynki i albo sos holenderski, albo po prostu roztopione masło. 
Śmieję się teraz sama z siebie, bo kiedy zaczęli mnie Niemcy zapraszać do siebie "zum Essen ",to oni zawsze wcześniej mówią, co będą gotować .
Nie mogłam się nadziwić, pod iloma  to różnymi postaciami ziemniaki przygotowują-Salzkartoffell, Dillkartoffell,Petersilienkartoffell, okazywało się, że ciągle te same kartofle, tyle, że raz "gołe ",raz posypane pietruszką, a innym razem koperkiem 
18 maja 2019 21:38 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ja chyba parę dni temu pisałam o tej szynce i szparagami.
Tak mi się wydaje, podawałam też przepis na zupę szparagową 
Poszukaj we wpisach z  ostatnich dni :-)

I ja to sobie nawet wtedy skopiowałam. Napisałaś "
Niemcy jedzą najchętniej gotowane szparagi z dodatkiem szynki, może być gotowana lub inną wędzona i suszona, np Schwarzwaldzka"
 
Ale ona jest smażona, krojona, obok, owinięte, w plastrach? O to mi chodzi- jak podawana z tymi szparagami.
18 maja 2019 21:39
Luke

Nie pytasz się głupio.... Bo Niemcy robią to różnie... Albo zawijają np. 3 szparagi w szynkę wędzoną albo gotowaną albo Serrano.. Albo tak jak u mnie dziś... pokrojone na małe kawałki grube plastry wędzone szynki i podane osobno na drewnianej desce okrągłej każdemu, osobno podane szparagi i osobno ziemniaki... Tu taka... Francja elegancja. A ja przeważnie nakładam gdzie indziej na talerz szparagi,, ziemniaki albo sałatka ziemniaczana, szynka pokrojona albo - ja tak sobie robię, szparagi w rulonie zawinięte.  Osobno roztopione masełko i sos hol. Możliwości wiele, zależy od nas samych. 

A nie spojrzałam, że już odpowiedzi na moje pytanie są. Fajnie. Dzięki wszystkim!
18 maja 2019 21:41
A widzę teraz, że u ciebie Gusia pisze "plastry szynki".