Kod miejscowości i do kiedy jesteście 2

28 września 2019 09:33 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

To mi się trafiło jak ślepej kurze ziarno- w odległości pięciu minut pieszo trzy koleżanki, a jak mam wenę, żeby wsiąść na rower i pojechać 5 km do innej koleżanki, to poznaję kolejne Polki- wcześniej dwie, ostatnio doszły też kolejne dwie... Jakieś tu zagłębie opiekunek, choć to wioski raptem... A, jeszcze jak we czwartek byłam w MIEŚCIE, ma jakieś kilkanaście tysięcy mieszkańców, w tym kościelnym sklepie, to z kolejną Polką się widuję- ale tam tylko chwilę z nią pogadam... Jest nas więcej, ale nie wszystkie chcą się spotykać. To tylko te, które w miarę regularnie widuję.

No zawsze można się ugadac na jakąś kawę i pogaduchy Na Pauzie, szybciej wtedy czas leci. Fakt wiekowo jestem  jeszcze młoda.  Ktoś by powiedział smarkula. Ale co tam. Opiekunka to opiekunka. Nie wychodzę sama na miasto bo poprostu się boję. ...
 
A gdzie dokładnie jesteś?? 
28 września 2019 16:33 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

To mi się trafiło jak ślepej kurze ziarno- w odległości pięciu minut pieszo trzy koleżanki, a jak mam wenę, żeby wsiąść na rower i pojechać 5 km do innej koleżanki, to poznaję kolejne Polki- wcześniej dwie, ostatnio doszły też kolejne dwie... Jakieś tu zagłębie opiekunek, choć to wioski raptem... A, jeszcze jak we czwartek byłam w MIEŚCIE, ma jakieś kilkanaście tysięcy mieszkańców, w tym kościelnym sklepie, to z kolejną Polką się widuję- ale tam tylko chwilę z nią pogadam... Jest nas więcej, ale nie wszystkie chcą się spotykać. To tylko te, które w miarę regularnie widuję.

Kto chętny na kawę z Trier?? Jestem tu dopiero tydzień. Miasta nie znam, a z chęcią wybrała bym się...
Tak to tylko w domu siedzę z podopieczną
28 września 2019 20:43 / 2 osobom podoba się ten post
MalutkaMi

Kto chętny na kawę z Trier?? Jestem tu dopiero tydzień. Miasta nie znam, a z chęcią wybrała bym się...
Tak to tylko w domu siedzę z podopieczną

Ja w Mogglingen. Ale czemu się boisz sama chodzić? Jak w nowe miejsca chodzę, to robię zdjęcia miejsc charakterystycznych i wracam potem "po śladach". A jak się zgubiłam, to pokazałam fotkę tego obiektu, gdzie mam dojść  i starsza pani mi pokazała. Teraz mam telefon, w którym internet bez problemu chodzi, to korzystam z map googla- wgrywam te kawałki, co są potrzebne i korzystam online, albo gps, to już całkiem fajnie prowadzi.
Ja lubię w nowe miejsca chodzić, choć jestem ostrożna i czasu pilnuję.  I się uczę- np., że nie wszystkie pociągi zatrzymują się na małych stacjach- całe szczęście to ostatnie "za daleko" to były tylko dwie stacje i 40 minut później dotarłam- ale miałam zapas, bo to było w wolny dzień.
28 września 2019 21:02 / 2 osobom podoba się ten post
Werska, korzystaj z tego

https://www.bahn.de/p/view/index.shtml
28 września 2019 21:35 / 1 osobie podoba się ten post
Dzięki, może się przyda Na ten odcinek dostałam od pani w okienku rozkład jazdy, jak poszłam się upewnić, że następny pociąg zatrzyma się tam, gdzie potrzebuję. Wszystko jest pięknie rozpisane.
04 października 2019 11:27
51067 Kolonia do końca października. Ma ktoś ochotę na kawę i pogaduchy?
07 października 2019 13:51
Ponawiam próbę ,jestem do końca października Russeslsheim 65428
13 października 2019 17:25
56112 lahnstein, planowo do 20 grudnia, jest ktoś w okolicy?
15 października 2019 22:18 / 2 osobom podoba się ten post
Witam prawie już nocnie,dawno mnie tu nie było,byłam bardzo zajęta,teraz tęsknię za jakimś rodakiem bo nie ma do kogo się odezwać w naszym języku, jestem w Velpke 38458,jest ktoś może w pobliżu,bo tu jest wiocha ale za to wszystkie sklepy w jednym miejscu,w czwartek i piątek mam wolne,babcia jedzie do córki,chëtnie bym się z kimś spotkał odezwijcie się . Mam rower na ktœrym jeszcze nie jeździłam to mogę podjechać.
15 października 2019 22:29 / 1 osobie podoba się ten post
Większe miasto to Wolfsburg,autobusem ok 20,minut
20 października 2019 09:30 / 1 osobie podoba się ten post
Dusseldorf - Holthausen okręg 09
21 października 2019 16:22 / 3 osobom podoba się ten post
Uelzen 29525
27 października 2019 19:29
47559 Kranenburg do 15. XI
Jest ktoś w pobliżu? Zapraszam
30 października 2019 22:18
Witam...
71 101 Schönaich od 15 listopada, jest ktoś może ?
30 października 2019 22:19
Może być rozmowa...skype ?