Co dzisiaj gotujesz na obiad? 17

15 sierpnia 2021 15:26 / 3 osobom podoba się ten post
Schabowy z kością, ziemniaki , zielona fasolka , sałata
15 sierpnia 2021 19:19 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś zamawialismy jedzonko z indyjskiej restauracji .Babcia z normalnym u niej rozmachem zamówiła menu szefa kuchni. Już samymi przystawkami można się było najeść. Chrupiące pierożki z mąki pszennej nadziewane kurczakiem i zielonym groszkiem w słodko-kwaśnym sosie z tamaryndowca. To ostatnie takie dziwne, to używam w domu własnym. Bardzo uniwersalny i zdrowy składnik . Sosy ,desery, potrawy tym przyprawione uzyskują lekko kwaskową i łagodnie korzenną nutę. Można z tego wodę smakową zrobić na upalne dni.
Tym się już własciwie najadłam, ale jeszcze spróbowałam dania głównego , czyli wędzonego kurczaka w kremowym sosie pomidorowym z liśmi kozieradki. I chlebek naan do tego. 
Reszta na jutro, bo jeszcze została pieczona jagnięcina z prażonym kokosem, mnóstwo idealnie ugotowanego na sypko ryżu basmati i Hara Bara Kebab-to wegetariańskie danie -gotowane zielone warzywa, kulki z orzechów w słodkim sosie chilli. Mięsem sie jutro zajmie dziadek, a płec żenska bedzie wege. 
Jak restauracja zapewnia, przepisy robione zgodnie z ajurwedą .Coś w tym jest, bo to następna hinduska restauracja, gdzie przy jedzeniu można nirvanę osiągnąć :) Trochę się smieję, ale jedzenie było wyśmienite . Dodam jeszcze , że szczecinska tego typu restauracja, w której gosciliśmy z mężem w niczym tej szwajcarskiej nie ustępuje.
16 sierpnia 2021 07:49 / 2 osobom podoba się ten post
Ja dzisiaj z rosołu zrobię pomidorową. Na drugie jeszcze nie mam pomysłu. 
16 sierpnia 2021 08:58
Serwus Słonka!
Pogoda letnia więc musi dziś zagościć na stole bosko kojący "chłodnik konkubiny", który w kulinarnym rankingu plasuje się zaraz przed "chruścianym".
Oj będzie polka-siuśka!!! ???°
Dobrego dzionka???❤?⏳
17 sierpnia 2021 06:50
Kuchnia przywita tradycyjnie:
rosołek z turbota z pulpecikami, sałatka "jemna pekelna", grzanki z chlebka "LACH".
Z jedenastu °C już zrobiło się 12 ???
Dobrego dzionka Słonka???❤⏳?
 
 
17 sierpnia 2021 07:31 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś moja tradycyjna zupa, żurek z polskich składników. Wędzony boczuś i podsuszana kiełbaska. Do tego eko jajka "nemeckie" i fertig
17 sierpnia 2021 07:48
Luke

Dziś moja tradycyjna zupa, żurek z polskich składników. Wędzony boczuś i podsuszana kiełbaska. Do tego eko jajka "nemeckie" i fertig:smiech3:
:mniam:

Już pierwszego dnia gotowania wyprztykasz się z takich dobrodziejstw.
Eee..., to jednak nie kolega Wiesław?!?????
17 sierpnia 2021 08:35 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dziś moja tradycyjna zupa, żurek z polskich składników. Wędzony boczuś i podsuszana kiełbaska. Do tego eko jajka "nemeckie" i fertig:smiech3:
:mniam:

U mnie też ekojajki  tyle, że na placku roesti plus sałata. Szybko i smacznie.
Dziś kolacja obfitsza, ale też bez niepotrzebnych komplikacji. Stroganof , razowa bagietka, lub kasza gryczana do wyboru. Żurawina. Porto jest i już czeka...
17 sierpnia 2021 09:20 / 3 osobom podoba się ten post
Sos pieczarkowym z piersia kurczaka plus makaron. 
17 sierpnia 2021 12:25 / 1 osobie podoba się ten post
Rosół domowej roboty i do tego tutejszy specjał czyli maltasche (sorki nie wiem czy dobrze napisałam )pierożki z nadzieniem mięsnym lub szpinakowym .
17 sierpnia 2021 12:46 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Rosół domowej roboty i do tego tutejszy specjał czyli maltasche (sorki nie wiem czy dobrze napisałam )pierożki z nadzieniem mięsnym lub szpinakowym .

Niewielka korekta
Die Maultaschen
17 sierpnia 2021 12:46 / 3 osobom podoba się ten post
Śledź w śmietanie , ziemniaki w munrkavh . 
17 sierpnia 2021 13:19 / 4 osobom podoba się ten post
My już po obiedzie. Jeszcze się sernik na kruchym spodzie dopieka na wieczór 
17 sierpnia 2021 13:51 / 4 osobom podoba się ten post
Wczoraj rosół dzisiaj rosół wczoraj ziemniaki dzisiaj makaron.  Oczywiście że na fit, z kostki bez deka mięsa. ✌??
19 sierpnia 2021 12:45 / 2 osobom podoba się ten post
Serwus Słoneczka ❤❤❤
Dzisiaj co kto lubi!
I zupsien a jakże, wonio, że ta joj!!!??????
Na dobre zdrowie!