Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

18 lutego 2022 12:15 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Ryba w panierce , ziemniaki i surówka z pora ,jabłek i marchewki :glodny:

Ulubiona surówka moja u mojej rodziny 
18 lutego 2022 12:21 / 5 osobom podoba się ten post
Na szybko gotowe pierogi z kaszą gryczaną i kurkami +surówka colesław,też gotowa. Wszystko świeże, zakupione w barze Dziupla 
Później zrobię sobie zupę serową, taka własną wersję, z różnych serów i serków, które pizaczynane,w lodówce sie pałętają. Ostatnio u mnie zero waste
18 lutego 2022 13:15 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ulubiona surówka moja u mojej rodziny :mniam:

Udało mi się kupić w Netto jabłka , które nie tracą koloru , więc nawet cytryna nie trzeba kropić 
Obiadek wyszedł pyszny 
Może na koniec jakąś premię dostanę za te pyszne obiadki ??
Czekam na wiadomość w sprawie pracy . Dostałaś już jakąś konkretną propozycję ?
18 lutego 2022 13:31 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie dziś ziemniaki i mielone i surówką z czerwonej kapusty 
18 lutego 2022 15:20 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dorotee, dodajesz suszoną żurawinę do sałaty? Moczysz ją wcześniej czy jak?

Nie , taka z torebki. Jak jest taka duża to pokroje tylko. Smakuje dobrze . 
18 lutego 2022 18:08 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Nie , taka z torebki. Jak jest taka duża to pokroje tylko. Smakuje dobrze . 

Ja dodaję taką żurawinę do porannej owsianki 
Albo do "herbaty ",której dzbanek sobie zaparzam i popijam po południu 
Plasterki cytryny, pomarańczy, imbiru, gałązka rozmarynu, 2 goździki, czasem gwiazdka anyżu, czasem kawałek laski cynamonu albo szczypta kardamonu, trochę owoców żurawiny i zalewam wrzątkiem. Cieszy oko, ładnie pachnie i dobrze smakuje. Nawet dosładzać nie trzeba, chyba że ktoś bardzo chce 
18 lutego 2022 18:38 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ja dodaję taką żurawinę do porannej owsianki :-)
Albo do "herbaty ",której dzbanek sobie zaparzam i popijam po południu 
Plasterki cytryny, pomarańczy, imbiru, gałązka rozmarynu, 2 goździki, czasem gwiazdka anyżu, czasem kawałek laski cynamonu albo szczypta kardamonu, trochę owoców żurawiny i zalewam wrzątkiem. Cieszy oko, ładnie pachnie i dobrze smakuje. Nawet dosładzać nie trzeba, chyba że ktoś bardzo chce 

Oj pyszna herbata właśnie taką pije pomarańcz, limonka , jabłko , goździk, imbir cynamon laska , żurawiną i ciemne śliwki dla wyraźniejszego koloru w sanatorium były jeszcze gruszki . Muszę spróbować z anyżem, ale chyba niewiele ? 
Letnia wersja to lipa , jabłko względnie skórki , agrest mięta , melisa , cytryna . 
18 lutego 2022 18:41 / 5 osobom podoba się ten post
dorotee

Oj pyszna herbata:-) właśnie taką pije pomarańcz, limonka , jabłko , goździk, imbir cynamon laska , żurawiną i ciemne śliwki dla wyraźniejszego koloru:chaplin: w sanatorium były jeszcze gruszki . Muszę spróbować z anyżem, ale chyba niewiele ? 
Letnia wersja to lipa , jabłko względnie skórki , agrest mięta , melisa , cytryna . 

Jak widać podobne smaki preferujemy 
Anyżu jedna gwiazdka 
Spróbuj kardamonu, fajny świeży smak 
18 lutego 2022 18:50 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Jak widać podobne smaki preferujemy :-)
Anyżu jedna gwiazdka 
Spróbuj kardamonu, fajny świeży smak 

19 lutego 2022 15:20 / 6 osobom podoba się ten post
A co to? Strajk głodowy??,nikt nie gotuje?
Wczoraj nie chciało mi się już, więc dzisiaj była zupa serowa z grzankami. Zupka sycąca, gęsta, akurat na tę szarugę za oknem. Dalej wieje i leje. Jeszcze śledzie w śmietanie zrobiłam bo ochota mnie naszła. Zero waste ciąg dalszy. Reszta serka śmietankowego i otwarta puszka ciecierzycy ,rolka ciasta francuskiego którego termin się kończy ☹. Hmm,coś muszę z tym zrobić. 
Z serka, szalotki i daktyli suszonych będzie jedno smarowidło, a z cieciorki drugie. Coś jeszcze słodkiego wymyślę z ciastem francuskim i ...będzie podjadanie przed telewizorem 
Zupa zjedzona, na jutro jeszcze zostało 
19 lutego 2022 16:04 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

A co to? Strajk głodowy??,nikt nie gotuje?
Wczoraj nie chciało mi się już, więc dzisiaj była zupa serowa z grzankami. Zupka sycąca, gęsta, akurat na tę szarugę za oknem. Dalej wieje i leje. Jeszcze śledzie w śmietanie zrobiłam bo ochota mnie naszła. Zero waste ciąg dalszy. Reszta serka śmietankowego i otwarta puszka ciecierzycy ,rolka ciasta francuskiego którego termin się kończy ☹. Hmm,coś muszę z tym zrobić. 
Z serka, szalotki i daktyli suszonych będzie jedno smarowidło, a z cieciorki drugie. Coś jeszcze słodkiego wymyślę z ciastem francuskim i ...będzie podjadanie przed telewizorem :lol1:
Zupa zjedzona, na jutro jeszcze zostało 

Na szybko i mali pracy polecam faworki z ciasta francuskiego.. Akurat może do czwartku do leżą jak nie zjesz. ?
19 lutego 2022 16:24 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Na szybko i mali pracy polecam faworki z ciasta francuskiego.. Akurat może do czwartku do leżą jak nie zjesz. ?

Dzięki za podpowiedź. Mam tylko jeden arkusz ciasta, to na faworki trochę mało ?. A gdyby nawet było więcej, to i tak do czwartku by nie doczekały 
Robiłam już i faworki, i paluchy posypane serem czy czarnuszką albo sezamem. Dzisiaj  może rogaliki albo jakieś inne ciasteczka 
21 lutego 2022 08:48 / 7 osobom podoba się ten post
Ostatnie dwa tygodnie przede mną ( no chyba że z operacji babci nici i zostanę jeszcze) więc zaczynamy czyszczenie lodówki. Dziś na stół. Wyjeżdża leczo.  więc szybko i bez stresu dziś w kuchni. 
21 lutego 2022 10:50 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Ostatnie dwa tygodnie przede mną ( no chyba że z operacji babci nici i zostanę jeszcze) więc zaczynamy czyszczenie lodówki. Dziś na stół. Wyjeżdża leczo. :gotowanie: więc szybko i bez stresu dziś w kuchni. :-)

Ja też leczo ,kolezanka przygotowała więc mam pauzę w kuchni ?
21 lutego 2022 11:00 / 6 osobom podoba się ten post
Naleśniki