Dobranocki 10

01 września 2023 12:03 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Taki jesienny zastój na forum :-( 
Nie jesteśmy przyzwyczajone dzielić się radością .Raczej niepowodzenia  powodują ruch na forum .  Myślę, że wszystkim jakoś podpasowaly:-) miejsca , podopieczni i ich rodziny . Oby tak było zawsze :-)

Właśnie ten zastój zauważyłam. Forum jakieś uśpione. Czasami mam wrażenie ,że Forumki pokazują się tylko po to,żeby dzień dobry powiedzieć? . Nudne życie opiekuna,nie ma o czym opowiadać ?. A może  na fb siedzą 
01 września 2023 17:42 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Właśnie ten zastój zauważyłam. Forum jakieś uśpione. Czasami mam wrażenie ,że Forumki pokazują się tylko po to,żeby dzień dobry powiedzieć? . Nudne życie opiekuna,nie ma o czym opowiadać ?. A może  na fb siedzą :lol1:

Też Gusiu się opierniczasz .
Opowiadac jest o czym tylko pewnie się nie chce .Nn FB to ja nie wchodzę bo nie mam konta .  Zawsze ta chwilkę można wygospodarować. Chociaż w domu zawsze jest coś do zrobienia .
Ja to jeszcze inny powód widzę
Teraz opiekunki to mocno świadome swojej wartości a i opiekunstwo  jest inne .Sama wiem jak się na początku przejmowałam stanem zdrowia podopiecznej .A teraz wszystko znajdziesz w necie i nie potrzebujesz rad ani wskazówek a i wrażliwość jest inna .
01 września 2023 18:17 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Też Gusiu się opierniczasz :-) .
Opowiadac jest o czym tylko pewnie się nie chce .Nn FB to ja nie wchodzę bo nie mam konta .  Zawsze ta chwilkę można wygospodarować. Chociaż w domu zawsze jest coś do zrobienia .
Ja to jeszcze inny powód widzę
Teraz opiekunki to mocno świadome swojej wartości a i opiekunstwo :-) jest inne .Sama wiem jak się na początku przejmowałam stanem zdrowia podopiecznej .A teraz wszystko znajdziesz w necie i nie potrzebujesz rad ani wskazówek a i wrażliwość jest inna .:-(

A pewnie,że się opierniczam,a co 
Coś twym jest,o czym piszesz. Jeszcze nie tak dawno można się było tutaj wygadać. Były dyskusje,opowiadanie o tym co robimy. Lubiłam tutaj zaglądać,poczytać o tym,jak innym mija dzień. Sama też lubiłam opisywać. A wrażliwość,świadomość tego,po co jest opiekun i jaka jest jego rola,też się zmieniły. Często słyszę o tym ,jak zadaniowo i roszczeniowo podchodzą niektórzy do naszej pracy. Od-do i fajrant. No bo jak seniorka samoobsługowa,to wystarczy przygotować i podać posiłki i niech się buja. Jeszcze zakupy,pranie i sprzątanie i koniec dnia. Przecież opiekunka to nie niańka,która ma babcię czy dziadka zabawiać. A gzie empatia? Gdzie w tym wszystkim drugi człowiek,stary i często samotny,chociaż fizycznie jeszcze daje sobie radę? Mam trochę inne podejście do tej pracy. Coraz mniej popularne,nie wiem stety  czy niestety ?. Jeśli seniorzy ,ci samodzielni jeszcze,potrzebowaliby tylko pomocy w pracach domowych,to zatrudniliby sobie Haushaelterin. Albo zamawiali zakupy z dowozem a jedzenie mógłby załatwić catering. Owszem,zdarzają się seniorzy,którzy chcą być tylko "obsłużeni" ,bo lubią wyłącznie swoje towarzystwo . Sama miałam taką babcię. Ale to była jedna w ciągu całej mojej pracy.
Cóż,każdy z nas jest inny i niech tak zostanie. Fajnie by jednak było,gdyby Forum ożyło ?
01 września 2023 19:59 / 3 osobom podoba się ten post
Dobranoc .
Wieczory mam zajęte do wyborów  .Pilnie obserwuje wypowiedzi mądrych ludzi . 
Głupków nie słucham  
 
Ja swoje Gusiu zrobiłam .Czekam na Ciebie .
Spokojnej dlugiej nocy .
01 września 2023 21:08 / 3 osobom podoba się ten post
Dobranoc 
01 września 2023 21:41 / 4 osobom podoba się ten post
Dobranoc 
01 września 2023 21:55 / 4 osobom podoba się ten post
Długiej,spokojnej nocy życzę 
02 września 2023 20:24 / 3 osobom podoba się ten post
Dobranoc 
02 września 2023 21:35 / 2 osobom podoba się ten post
Spokojnej nocy. Dobranoc 
02 września 2023 23:27 / 3 osobom podoba się ten post
Dobrej nocy 
03 września 2023 20:51 / 3 osobom podoba się ten post
03 września 2023 21:15 / 3 osobom podoba się ten post
Dobranoc 
03 września 2023 22:12 / 2 osobom podoba się ten post
Dobrej nocy,śpijcie dobrze 
Ja pewnie trochę niespokojnie będę spała,jak to przed wyjazdem
03 września 2023 23:33 / 4 osobom podoba się ten post
Dobranoc kochani 
05 września 2023 19:40 / 3 osobom podoba się ten post
Dobranoc