Powitajki przy kawie 72

11 listopada 2022 05:31 / 8 osobom podoba się ten post
Doberek piatkowo w ten świąteczny dzień.Pije ☕ i widzę,ze trochę tu się wczoraj działo na forum.No, cóż,co człowiek,to inne zdanie.Tez mam swoje.Dobra, piję dalej i poczytam sobie a Wam życzę miłego, bezstresowego dnia.
11 listopada 2022 05:34 / 8 osobom podoba się ten post
Witam piątkowo
Dziś w Polsce święto, ale tutaj niestety zaczynamy Dzień Świstaka.
Piątek - weekendu początek.
Miłego piątku i całego weekendu
11 listopada 2022 06:39 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry i znów wolny dzień  . Będzie pogodnie to pójdę zobaczyć pochód.  Czytam plan dnia i atrakcji  zaplanowano dość sporo .
W dużych miastach mają sporo pracy przed 11 listopada  ,tak świętujemy . Dobrego dnia 
11 listopada 2022 07:03 / 7 osobom podoba się ten post
Kika67

Szczęściara.
To nie agencje opowiadają, co druga moja zmienniczka nie potrzebowała wolnego dnia. Nie dalej jak w tym roku zmieniałam kobietę, która była u rodziny 8 miesięcy, nie potrzebowała dnia wolnego, nawet przerwy nie potrzebowała, bo bała się wychodzić, żeby covidem się nie zarazić (nie była szczepiona). Rodzina robiła jej zakupy za parę euro (właściwie, to ona za więcej nie potrzebowała, bo była wegetarianką)
Co by tu jeszcze napisać o tej pani ?
No może tylko tyle, że nie potrafiła się o nic upomnieć, a raczej bała się to zrobić, bo bała się, że rodzina z niej zrezygnuje, a inna jej nie przyjmie bo nie ma szczepienia. Znosiła więc pokornie te wszystkie niedigidności, bo pieniądz potrzebowała jak każdy z nas, a może bardziej ?
Do mnie trochę ponarzekała.. No cóż :-(

Widzisz, każda z nas ma inne priorytety .Nie potępiam tych co nie biorą wolnego,ani tych co grabia liście , czy odgarniaj śnieg . A to co robi poprzedniczka mnie nie interesuje 
Staram się dbać o podopiecznego i żyć  jego rytmem . Różnie bywa wszystko zależy od okoliczności od naszego samopoczucia i warunków jakie mamy . W dobrym domu  jestem w stanie coś sobie dołożyć zaś w innym robię tylko to co powinnam . Tak napisałaś o opiekunce, że poczułam do niej sympatię .Miała taka sytuację życiową,że godziła się na warunki dla innej opiekunki nie do przyjęcia .
11 listopada 2022 07:11 / 6 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ja nie tylko słyszałam, ale doświadczyłam. Kiedy potencjalna zmienniczka się ze mną skontaktowała, opisałam podopieczną, rodzaj pomocy jakiej potrzebuje,miejsce, warunki i wspomniałam o dniu wolnym, o tym że ja mam sobotę, bo tak i rodzinie i mnie pasuje, ale ona może porozmawiać o innym dniu tygodnia. Powiedziała że nie potrzebuje wolnego. Przyjechała, ja jeszcze byłam ,po przywitaniu się z pdp i córką, od razu powiedziała że wolnego dnia nie chce,woli "ekwiwalent ". Jakież było jej zdziwienie, gdy córka powiedziala, że oni zapewniają dzień wolny, więc extra płacić nie będą. 

Miała prawo zrezygnować  Nawet kasjerki w marketach inaczej pracują .Jedna miła, uśmiechnięta s inna jak burza gradowa . Nadęta i opryskliwa . Nie ma nawet .....dwóch jednakich nocy . Takie życie .
11 listopada 2022 07:18 / 8 osobom podoba się ten post
Dwie noce z rzędu przespane ,to dobrze dla nas .Dziś wizyta młodszej córki to opowiem o naszej codziennisci by mieli jasność sytuacji i by wiedzieli co ewentualnie zrobić .Spokojności dla nas ?
11 listopada 2022 07:22 / 5 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Dwie noce z rzędu przespane ,to dobrze dla nas .Dziś wizyta młodszej córki to opowiem o naszej codziennisci by mieli jasność sytuacji i by wiedzieli co ewentualnie zrobić .Spokojności dla nas ?

Oby się powiodło .Bywa, że beton i nic nie poradzisz . Wiedzą ale im to zwisa....:strach 
11 listopada 2022 07:25 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry,jeszcze w łóżku, chociaż już dawno nie śpię. Minusem małego mieszkania, nawet w "dobrym domu " jest to, że wszystko w nim słychać. Jak zacznę się kręcić po kuchni czy łazience, to pdp też zaraz wstanie. Dzisiaj wolne, przed 10tą wybywam z domu. 
Wracając do wczorajszego tematu zgadzam się z Kiką, każda z nas ma inne priorytety. Jeden powinien być wspólny-jedziemy do pracy, do pomocy, nie na wczasy . Nie wszędzie czeka na nas "pokój z widokiem" i domowe SPA.
Nie zgadzam się z tym,co napisała Kika, że "wegetarianka to i parę euro wystarczy na zakupy ". Zaryzykuję i powiem, że zdrowa, zbilansowana dieta wegetariańska jest droga, szczególnie gdy kupujemy dobre produkty, a przecież to nie tylko sałata .
Przyjemnego,słonecznego  piątku życzę 
11 listopada 2022 07:27 / 6 osobom podoba się ten post
Mleczko

Oby się powiodło .Bywa, że beton i nic nie poradzisz . Wiedzą ale im to zwisa....:strach :-(

Ta jest bardzo obrotna i konkretna.W razie czego to  powiedziałam i wyjeżdzam zgodnie z planem ?
11 listopada 2022 07:28 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzień dobry,jeszcze w łóżku, chociaż już dawno nie śpię. Minusem małego mieszkania, nawet w "dobrym domu " jest to, że wszystko w nim słychać. Jak zacznę się kręcić po kuchni czy łazience, to pdp też zaraz wstanie. Dzisiaj wolne, przed 10tą wybywam z domu. 
Wracając do wczorajszego tematu zgadzam się z Kiką, każda z nas ma inne priorytety. Jeden powinien być wspólny-jedziemy do pracy, do pomocy, nie na wczasy . Nie wszędzie czeka na nas "pokój z widokiem" i domowe SPA.
Nie zgadzam się z tym,co napisała Kika, że "wegetarianka to i parę euro wystarczy na zakupy ". Zaryzykuję i powiem, że zdrowa, zbilansowana dieta wegetariańska jest droga, szczególnie gdy kupujemy dobre produkty, a przecież to nie tylko sałata .
Przyjemnego,słonecznego  piątku życzę :najlepszego3:

Znam ten ból też wszystko słyszę bo jedno ucho nie śpi tak całkiem ?
11 listopada 2022 07:32 / 6 osobom podoba się ten post
Dzien dobry 
zaczynamy weekend 
milego piatku dla was 
11 listopada 2022 07:37 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Pięknie :-)
Tylko martwię się o Ciebie, z kim Ty tak po nocy się szwendasz?:-(
No bo mam nadzieję że sama nie spacerujesz ?

To nie lato koleżanko ?Godz 17 gdzie tu noc ??A wiesz że ja lubię czasem sama spacerować, jednak tu byłam w towarzystwie;
2 Seniorów i 3 Seniorek z moją włącznie bo się wszyscy spotkali przed drzwiami AHeimu każdy  z własnym rolatorkiem a moja z prywatną opiekunką ??
11 listopada 2022 07:50 / 8 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  witam wszystkich piątkowo ,weekendowo 
11 listopada 2022 08:02 / 7 osobom podoba się ten post
11 listopada 2022 08:43 / 6 osobom podoba się ten post
Maluda

Doberek piatkowo w ten świąteczny dzień.Pije ☕ i widzę,ze trochę tu się wczoraj działo na forum.No, cóż,co człowiek,to inne zdanie.Tez mam swoje.Dobra, piję dalej i poczytam sobie a Wam życzę miłego, bezstresowego dnia.

E tam :) Normalna wymiana zdań, żadna burza. Temat zaś ciągle żywy, jak żywy jest model oddelegowania, zatwierdzony zresztą przez UE. A wiadomo , że wiąże się to z umową zlecenie, gdzie czas pracy jest nienormowany, czyli jak się opiekunka wyrobi tak ma. Mimo, że taki oddelegowany zleceniobiorca powinien podlegac ustawodawstwu w kraju do którego jest oddelegowany, to owo ustawodawstwo przyjeło i zatwierdziło polską umowę, co pozwala firmom na umywanie rąk w zakresie ustalania np. czasu wolnego opiekunki.I tak się koło zamyka,
mimo powszechnych manifestów , że tak być nie powinno. 
Racja, nie powinno, bo opiekunka też człowiek, a system najbardziej uderza w osoby, które bardzo w danym momencie pracy potrzebują, przez co obniżają swoje standardy. Na razie patrzy się na to przez palce, ale z nieukrywaną sympatią, wiadomo dlaczego. I tak się kręci ten byznes.
 
Na pocieszenie napiszę, że nigdzie nie jest rózowo gdzie robić trza  Znowu musze pracować w niedzielę. A wszystkiemu winny Leiter, co to siedzi u siebie w kanciapie i tylko grafiki układa na tym szatanskim urządzeniu  A do prawdziwej roboty by się wziął  No , nie potrafię być miła, chyba , że przed podwyżką. To juz insza inszość :)
To się wygadałam, ale mam nerwa na tę niedzielę gdzie pracować muszę, ale za tydzien wzorcowo sobota-niedziela frei i wycieczka i z koleżankami i z atrakcjami. Bernina Ekspress już czeka .
Buziacki, spokojnego dzionka-czymcie się :)