Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

06 lutego 2024 13:50 / 1 osobie podoba się ten post
gulasz ziemniaczki i surówki
a na deser....   rozpusta!
http://megs-88.blogspot.com/2024/02/chawowiec-bez-pieczenia.html
06 lutego 2024 13:56 / 1 osobie podoba się ten post
Fasolka po bretońsku,do tego świeża bagietka 🥖.
Tak jakoś naszła mnie ochota a pdp i jej syn zaakceptowali menu na dzisiaj 
06 lutego 2024 13:59 / 1 osobie podoba się ten post
mzap88

gulasz ziemniaczki i surówki
a na deser....   rozpusta!
http://megs-88.blogspot.com/2024/02/chawowiec-bez-pieczenia.html

Chętnie w domu zrobię. Tutaj za słodkie.
Kupiłam polską chałwę i...sama zjadłam bo pedepci zęby skleja słodka jak ulepek  
08 lutego 2024 13:44
Sałata,zupa krem marchewkowo-imbirowy-kokosowa. Posypię kolendrą i orzeszkami piniowymi bo nie mam innych pestek 
08 lutego 2024 16:57 / 1 osobie podoba się ten post
Ja już muszę wyjadać zamrożone potrawy coby zmienniczka nie musiała jeść moich bo wiadomo że każdy co innego lubi, ja mam bigos zamrożony ,fasolkę po bretońsku i zupkę jarzynową  to mamału muszę to wyjadać. Dziś był żurek polski z jajkiem 
13 lutego 2024 15:25 / 1 osobie podoba się ten post
Po najmniejszej linii oporu .
Wyjęłam z zamrażarki bigosik .obrałam ziemniaczki ,utluke je jak się ugotują z  maselkiem.

To będzie mój obiad . Głodna jestem więc bez ceregieli, zjem i  odpocznę.
14 lutego 2024 11:25 / 2 osobom podoba się ten post
Zapodam sobie trochę roboty. Kotleciki z zielonej soczewicy,cebuli i ryżu . Soczewica się moczy ( nie gotuję,tylko jak zmięknie po kilku godzinach,to blenduję ją z pozostałymi składnikami). Ryż się gotuje. 
pieczone warzywa z piekarnika. Różne - ziemniak,batat,cukinia,marchewka,papryka i bakłażan. Sos czosnkowy. Upiekę też ciasto z morelami,będę pilnowała żeby migdały za mocno się nie przypiekły jak ostatnio. A teraz kierunek Lidl.
14 lutego 2024 13:56 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Zapodam sobie trochę roboty. Kotleciki z zielonej soczewicy,cebuli i ryżu . Soczewica się moczy ( nie gotuję,tylko jak zmięknie po kilku godzinach,to blenduję ją z pozostałymi składnikami). Ryż się gotuje. 
pieczone warzywa z piekarnika. Różne - ziemniak,batat,cukinia,marchewka,papryka i bakłażan. Sos czosnkowy. Upiekę też ciasto z morelami,będę pilnowała żeby migdały za mocno się nie przypiekły jak ostatnio:oczko:. A teraz kierunek Lidl.

Gusiu Ty chyba zaraz do domku , co ? Wracasz ?
14 lutego 2024 15:35 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Gusiu Ty chyba zaraz do domku , co ? Wracasz ?

Przedłużyłam o 10 dni,do 10 marca włącznie zostaję,tak mi tu dobrze
Qrcze,nie ma jeszcze nikogo chętnego na zmianę 
A ja planuję powrót w maju
15 lutego 2024 18:39 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Przedłużyłam o 10 dni,do 10 marca włącznie zostaję,tak mi tu dobrze:lol1:
Qrcze,nie ma jeszcze nikogo chętnego na zmianę :-(
A ja planuję powrót w maju:oczko:

Znajdziesz Gusiu , byle nie olewatorke  ,
Jak chcesz, to popytam .
15 lutego 2024 18:49 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj były bliny z maczanką na wieprzowych żeberkach .Tak się objadłam , że musiałam odpoczywać .Mnie to się rzadko zdarza . ADHD  daje po kościach ..
16 lutego 2024 11:16 / 1 osobie podoba się ten post
Obiad domowy i w domu .
Rosół z kluskami z kaszy manny i boczniaki świeżo zerwane z balota słomy .
Będą w postaci przypominającej kotlet schabowy ,a że w bułce tartej to tylko z surówką .
16 lutego 2024 12:19 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Obiad domowy i w domu .
Rosół z kluskami z kaszy manny i boczniaki świeżo zerwane z balota słomy .
Będą w postaci przypominającej kotlet schabowy ,a że w bułce tartej to tylko z surówką .

Lubię boczniaki ale za rzadko je jem,chociaż wiem że są "bogatsze" od pieczarek.
My też dzisiaj z pdp w domu zjemy,tylko we dwie. W każdy piątek  i sobotę  jesteśmy same przy stole 
 Dzisiaj polędwiczki z dorsza,ziemniaki i surówka z polskiej kiszonej kapustki 
16 lutego 2024 14:41 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Lubię boczniaki ale za rzadko je jem,chociaż wiem że są "bogatsze" od pieczarek.
My też dzisiaj z pdp w domu zjemy,tylko we dwie. W każdy piątek  i sobotę  jesteśmy same przy stole :wspolny posilek:
 Dzisiaj polędwiczki z dorsza,ziemniaki i surówka z polskiej kiszonej kapustki :mniam:

Coś ostatnio też polubiłam przebywanie w domu .Myślę, że to pora roku wyzwoliła we mnie domatorke . Ciut więcej słoneczka i pójdę w długą 
18 lutego 2024 11:04
Bez wysiłku ale z  wielkiego apetytu ,będzie dzisiaj śledzik w śmietanie z cebulką, jabłuszkiem, żurawina i ziemniaczki w mundurkach .Śledzik nabiera mocy smakowej tylko chyba pieprzu za mało wyspałam  . Do pieprze