Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

04 lutego 2023 11:51 / 3 osobom podoba się ten post
Ja do ryb chleb z masłem 
04 lutego 2023 12:55 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Ja do ryb chleb z masłem :-)

Ja bez chleba . Tylko dużo surówki 
05 lutego 2023 07:05 / 3 osobom podoba się ten post
Mam ochotę na smażone ziemniaki ( talarki) z pieprzem ziołowym i kefir .
Dla mięsożerców zraz zawiany w sosie .Do sosu dodaje kromkę  suchego razowego chleba .Zagęszcza sos i podkręca smak .( też) .
05 lutego 2023 09:09 / 3 osobom podoba się ten post
Kotlety z kością, ziemniaki, sałatka z buraków, coś zielonego 
05 lutego 2023 09:37 / 3 osobom podoba się ten post
Rosołek na udzie indyczym - już pachnie w całym domu
05 lutego 2023 09:49 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

Rosołek na udzie indyczym - już pachnie w całym domu:gotuje:

Jeszcze makaron domowy 
05 lutego 2023 11:20 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Jeszcze makaron domowy :-)

Nie zrobie dziś do gulaszu z łopatki. Nie chce mi się :) Ziemniaki obrałam :) 
05 lutego 2023 11:39 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

:mniam: Nie zrobie dziś do gulaszu z łopatki. Nie chce mi się :) Ziemniaki obrałam :) 

Kasza? Obierać nie trzeba ani rolować 
05 lutego 2023 11:50 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Kasza? Obierać nie trzeba ani rolować :chaplin:

Juz obralam. Kilka ziemniakow dla mnie, bo i ugotuję sobie już obiadek na jutro-zupełnie wystarczy. Rolować też się nie dały :) 
05 lutego 2023 12:10 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Juz obralam. Kilka ziemniakow dla mnie, bo i ugotuję sobie już obiadek na jutro-zupełnie wystarczy. Rolować też się nie dały :) 

Kluski z dziurką można ew jeszcze zrolować 
05 lutego 2023 13:37 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Kluski z dziurką można ew jeszcze zrolować :-)

W sumie tak :) ale.....dopoki się od ściany nie odbiją 
06 lutego 2023 08:57 / 5 osobom podoba się ten post
Dzisiaj jedziemy do Gerresheim, coś kupię u Włocha 
06 lutego 2023 11:19 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Też lubię , ale jednak szczupak , dirszv,  flądrę bardziej . Karpik :-) 
Że szpinakiem podajesz?

Tak akurat ze szpinakiem, osobiście za karpiem nie przepadam, dla mnie ta ryba nieładnie pachnie. 
06 lutego 2023 16:05 / 4 osobom podoba się ten post
Tradycyjnie zrobiłem swój żurek, żeby nie trzymac kawałka boczku i dwóch kiełbasek za długo w lodówce. O dziwo, jak słyszę... lecker, to jestem w siódmym niebie
Jutro zrobię im dwie pozostałe roladki, są dobre do spożycia, a sobie usmażę sadzone, o... Do tego puree i czerwona kapusta.Babcia zaakceptowała.
Jutro zrobię przegląd w zamrażarce na dole i w zamrażalniku w lodówce. Dużo mrożonek mają mięsnych i rybnych, trudno. I warzyw, ale świeżych nic. Na zakupach troszkę to zmienię, może nie będzie protestować. 
07 lutego 2023 06:57 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Tradycyjnie zrobiłem swój żurek, żeby nie trzymac kawałka boczku i dwóch kiełbasek za długo w lodówce. O dziwo, jak słyszę... lecker, to jestem w siódmym niebie:smiech3:
Jutro zrobię im dwie pozostałe roladki, są dobre do spożycia, a sobie usmażę sadzone, o... Do tego puree i czerwona kapusta.Babcia zaakceptowała.
Jutro zrobię przegląd w zamrażarce na dole i w zamrażalniku w lodówce. Dużo mrożonek mają mięsnych i rybnych, trudno. I warzyw, ale świeżych nic. Na zakupach troszkę to zmienię, może nie będzie protestować. 

Nie przejmuj się opinią , będzie raz tak raz siak .Bywa, że nawet zołza  rozsmakuje się w nieróbstwie .Daj jej parę dni niech się oswoi z sytuacją .
 
U nas dzisiaj zupa pomidorowa z m a k a r o n e m i mielone z ziemniakami + buraczki . Usmaze wnuczce placuszki z jabłkami bo lubi .Patrzę , że szczuplutka jak niteczka, ale wciągnąć potrafi .