Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

18 marca 2023 13:47 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Szkoda, ze nie mogę wysłać zapachu mojego obiadu . Warzy się, za godzinę siadamy do stołu . Tadzin to tak jak rosól , na małym ogienku pyrka sobie . Inaczej się przypali . Sos jest gęsty, aksamitny to od przypraw .Dodałam parę krążków ostrej papryczki , będzie w sam raz .

Uuhmm,aż tutaj pachnie. Czy widzisz różnicę w smaku,jeśli przygotuje się w naczyniu z kominkiem lub,jak się nie ma takowego,w innym naczyniu,np garnku żeliwnym ?
u mnie dzisiaj były ziemniaki tłuczone z masełkiem,śmietaną i gałką ,posypane szczypiorkiem ,kotleciki z ryżu i soczewicy górskiej,sałata lodowa z pikantnym sosem "nach Mleczko art".
 Jogurt waniliowy z dużą łychą wiśniowego na wierzchu,żeby ładnie wyglądało ?. Sok-burak,jabłko,trochę selera,trochę mineralką rozcieńczone.
18 marca 2023 14:04 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Uuhmm,aż tutaj pachnie:mniam:. Czy widzisz różnicę w smaku,jeśli przygotuje się w naczyniu z kominkiem lub,jak się nie ma takowego,w innym naczyniu,np garnku żeliwnym ?
u mnie dzisiaj były ziemniaki tłuczone z masełkiem,śmietaną i gałką ,posypane szczypiorkiem ,kotleciki z ryżu i soczewicy górskiej,sałata lodowa z pikantnym sosem "nach Mleczko art":-).
 Jogurt waniliowy z dużą łychą wiśniowego na wierzchu,żeby ładnie wyglądało ?. Sok-burak,jabłko,trochę selera,trochę mineralką rozcieńczone.

Można w garnku jest różnica może w smaku nie za wielką , ale wizualnie !!!!!!!!  . Sos jest aromatyczny, gęsty , pięknie złocisty . Bardzo smaczny obiad, syty i ważne ,  jednogarnkowy 
Trzeba jednak pilnować, żeby się nie wygotowal i nie przypalił 
Można w piekarniku , można też na kuchence a jak masz jeszcze taka podkładkę pod garnek to już cymes.. 
18 marca 2023 14:05 / 2 osobom podoba się ten post
A jak  sos do sałaty , smakuje ?
18 marca 2023 14:25 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

A jak  sos do sałaty , smakuje ?

O tak . Mnie bardzo smakuje,dziewczynom też,ale im to,jak dotąd ,wszystko co zrobię smakuje . Naprawdę przyjemnie jest dla nich gotować. 
18 marca 2023 16:14 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Uuhmm,aż tutaj pachnie:mniam:. Czy widzisz różnicę w smaku,jeśli przygotuje się w naczyniu z kominkiem lub,jak się nie ma takowego,w innym naczyniu,np garnku żeliwnym ?
u mnie dzisiaj były ziemniaki tłuczone z masełkiem,śmietaną i gałką ,posypane szczypiorkiem ,kotleciki z ryżu i soczewicy górskiej,sałata lodowa z pikantnym sosem "nach Mleczko art":-).
 Jogurt waniliowy z dużą łychą wiśniowego na wierzchu,żeby ładnie wyglądało ?. Sok-burak,jabłko,trochę selera,trochę mineralką rozcieńczone.

Czy to  czasem nie sà Twoje  kotleciki?
18 marca 2023 16:15 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Czy to  czasem nie sà Twoje  kotleciki?

18 marca 2023 21:24 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

Czy to  czasem nie sà Twoje  kotleciki?

A skąd one się tutaj wzięły???
Tak,to te które dzisiaj robiłam. Niestety,telefon kaput,no nie tak kompletnie,ale na Forum mogę się zalogować tylko na tablecie,a fotek tutaj wstawiać się nie naumiałam 
19 marca 2023 05:54 / 5 osobom podoba się ten post
Dzisiaj zupa ogórkowa i naleśniki z serem .Co się będę szczypać, niedziela siódmy dzień tygodnia 
19 marca 2023 07:01 / 5 osobom podoba się ten post
Kotlet tłuczony, ziemniaki i surówką z białej kapusty.  , sok pomidorowy. Na deser nic bo chyba się rzeczy w pralce skurczyły ??? . Nie aż tak tragicznie nie ma ale te 2 kg trzeba zrzucić . 
19 marca 2023 10:08 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj zupa meksykańska w wersji wege. Pachnąca świeżą kolendrą,której piękny pęczek wczoraj kupiłam.Lody z ajerkoniakiem na deser.
19 marca 2023 10:10 / 3 osobom podoba się ten post
Pdp.idzie do restauracji, więc ja dla siebie podgrzeje Linsentopf z Bofrost:do tego trochę boczusia w kostce i ziemniaki, bo tych w tych gotowcach
19 marca 2023 10:58 / 3 osobom podoba się ten post
Już pachnie ogórkami . Zawsze przed dodaniem do zupy smażę je na maśle . Zupa nabiera innego smaku i koloru . Robi się też zawiesista . A smaczna nad podziw .Dodam małe grzanki i śmietanę z pociętym koperkiem 
 
19 marca 2023 13:18 / 3 osobom podoba się ten post
Ugotowałam sobie tylko sobie kaszę mannę ,zrobię z sokiem malinowym  .
Przypomniały mi się bezzębne czasy .Szkoda, że mamy nie ma jak za dawnych czasów  .
19 marca 2023 13:32 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Ugotowałam sobie tylko sobie kaszę mannę ,zrobię z sokiem malinowym  .
Przypomniały mi się bezzębne czasy .Szkoda, że mamy nie ma jak za dawnych czasów  .

Też zdarza mi się tak mocno zatęsknić za mamą ,jak małemu dziecku a nie babci z kilkorgiem wnuków 
19 marca 2023 13:35 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Już pachnie ogórkami . Zawsze przed dodaniem do zupy smażę je na maśle . Zupa nabiera innego smaku i koloru . Robi się też zawiesista . A smaczna nad podziw .Dodam małe grzanki i śmietanę z pociętym koperkiem 
 

Robię tak samo. Ogórki miękną i nabierają głębszego smaku,zupa żółciutka,zawiesista i aromatyczna,a na wierzchu pływające "oczka"