Poradźcie w kwestii doboru firmy

13 września 2023 14:25
Szukam opinii na temat firm Interkadra i Vitanas, a także AjPartners. Szukam możliwości wyjazdu od października. Może być też wyjazd prywatny; okolice Berlina, Drezno, Potsdam ( Brandenburgia, Pomorze, Saxonia) własny transport. Firmy ciągle wydzwaniają,  choć propozycji na razie nie mają z tego regionu. Niby są sympatyczni, ale oni wszyscy są sympatyczni na początku. W Polsce zostawiam samą matkę, dlatego szukam pobytu blisko granicy. Nie chcę się wkopać, bo już raz trafiłam na minę, gdzie rodzina nawet pieniędzy nie chciała dać na utrzymanie domu. O Veritas czytałam, że jakiś koordynator bierze 200 euro na początku. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak jest to wydaje mi się to dziwne, by płacić koordynatorom. 
13 września 2023 16:16
Kaska454

Szukam opinii na temat firm Interkadra i Vitanas, a także AjPartners. Szukam możliwości wyjazdu od października. Może być też wyjazd prywatny; okolice Berlina, Drezno, Potsdam ( Brandenburgia, Pomorze, Saxonia) własny transport. Firmy ciągle wydzwaniają,  choć propozycji na razie nie mają z tego regionu. Niby są sympatyczni, ale oni wszyscy są sympatyczni na początku. W Polsce zostawiam samą matkę, dlatego szukam pobytu blisko granicy. Nie chcę się wkopać, bo już raz trafiłam na minę, gdzie rodzina nawet pieniędzy nie chciała dać na utrzymanie domu. O Veritas czytałam, że jakiś koordynator bierze 200 euro na początku. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak jest to wydaje mi się to dziwne, by płacić koordynatorom. 

Z Veritasem pracowałam,nikt ode mnie żadnych pieniędzy nie brał. Więcej forumowiczów z tą firmą współpracowało i nie słyszałam,żeby coś takiego miało miejsce. Wszystkie firmy działają podobnie,jak trafisz na dobre miejsce,to i firma dobra. Wszystko zależy od tego,do jakich podopiecznych trafiamy.
13 września 2023 22:27 / 1 osobie podoba się ten post
Kaska454

Szukam opinii na temat firm Interkadra i Vitanas, a także AjPartners. Szukam możliwości wyjazdu od października. Może być też wyjazd prywatny; okolice Berlina, Drezno, Potsdam ( Brandenburgia, Pomorze, Saxonia) własny transport. Firmy ciągle wydzwaniają,  choć propozycji na razie nie mają z tego regionu. Niby są sympatyczni, ale oni wszyscy są sympatyczni na początku. W Polsce zostawiam samą matkę, dlatego szukam pobytu blisko granicy. Nie chcę się wkopać, bo już raz trafiłam na minę, gdzie rodzina nawet pieniędzy nie chciała dać na utrzymanie domu. O Veritas czytałam, że jakiś koordynator bierze 200 euro na początku. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak jest to wydaje mi się to dziwne, by płacić koordynatorom. 

Ostatnie zlecenie miałam z Vitanas24 właśnie koło Berlina. Nie mogę narzekać - kasa w terminie i się zgadzała z ustaleniami.
14 września 2023 02:19
A to prawda z tym pobieraniem kasy, przez koordynatora?
14 września 2023 02:31
Wiem, że to ruletka, ale wolę nie mieć poprzedniej sytuacji, gdy właściwie kobitkę musiałam ze swoich pieniędzy utrzymywać, bo rodzina nie chciała płacić, a obrazili się o to, że ich matka wywróciła się w nocy, a ja po tym jak powiedziała, że bardzo ją bolą plecy i chyba sobie coś złamała, nie mogłam jej podnieść i zadzwoniłam po karetkę. Pominę fakt, że opieka miała być dzienna, a osoba miała mieć początkowe stadium demencji jednak, pani miała tak zaawansowanego Alzhaimera, że uciekała z domu w nocy i trzeba było ją pilnować 24h. Niestety kiedyś spać trzeba. To dobre na kilka dni, ale nie półtora miesiąca. Gdy spałam to wtedy to się stało.  Firma zniknęła, a potem po kilku dniach nagle zadzwonili z innego numeru, że mam stamtąd się zwijać. Rzekomo na miejscu koordynatora nie mieli, który sprawdziłby czy pracuję dobrze. Gdy wróciłam, nie chciała wypłacić pieniędzy za 3 tygodnie pracy. Gdyby nie zdjęcia z podopieczną i mieszkania, to pewnie by nie wypłacili, bo wmawiali, że nie robiłam nic, w domu był bałagan i w ogóle wszelkie zaniedbania, a największym było to, że mogłam ''tą panią posadzić na krześle pomimo tego, że mówiła iż bolą ją plecy''. Dziwi mnie to podejście zarówno do opiekuna, jak i podopiecznego, ale może to oni mają rację. Choć może zależało im na karze umownej, bo gdyby podpieczny sobie coś zrobił w takiej sytuacji to trochę pieniędzy tam było. Wkrótce splajtowali, ale odrodzili się jak zwykle w rejestrze firm mają kolejny inny adres. Teraz wolę się zabezpieczyć.
18 września 2023 00:11 / 1 osobie podoba się ten post
Wiele ofert pracy opieki nad osoobami starszymi ma SenHelp24 . Zobaczcie sobie. Praca opiekuna osób starszych za granicą wymaga głębokiego zrozumienia i cierpliwości. Nie zawsze będzie łatwo, ale Wasze wsparcie i troska są nieocenione. Każdego dnia nauczycie się elastyczności i radzenia sobie w różnych sytuacjach, co pomaże w rozwoju osobistym i zawodowym.
23 kwietnia 2024 08:07
Ja szykuję się na wakacje, aby wyjechać po dłuższej przerwie. wcześniej jeździłam z atrima. Będę szukać niedługo. Widzę, że też na forum można aplikować do kiku firm - robił ktoś tak?
27 kwietnia 2024 20:15
Janka333

Ja szykuję się na wakacje, aby wyjechać po dłuższej przerwie. wcześniej jeździłam z atrima. Będę szukać niedługo. Widzę, że też na forum można aplikować do kiku firm - robił ktoś tak?

Ja też byłam już przez Aterimę. Oczywiście, że można aplikować do kilku firm na raz, jednak większe szanse ma się już w tych, z którymi się współpracowało. Powodzenia w szukaniu.