Powitajki przy kawie 76

17 maja 2024 06:50 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień doberek opiekunkowo zaczynamy weekend wszystkim spokojnego dnia 
17 maja 2024 07:25 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo 😊 zaraz na rynek po jaja Jumbo i ziemniaki 
17 maja 2024 07:27 / 2 osobom podoba się ten post
Maluda

Dzień dobry w piątek. Ta noc to był horror.Obudziła się już przed 22 ą z krzykiem,rozerwała na sobie wszystkie guziki przy nocnej koszuli i kategorycznie chciała zejść na dół po nożyczki.Nic nie pomagało wręcz przeciwnie. Zadzwoniłam do Angeli ,żeby spróbowała Ją uspokoić bo inaczej wzywam karetkę.Niby się położyła,jakąś godzinę była cisza a potem znowu wstawanie.Napisałam,że jeśli tak dalej będzie a ona nie będzie chciała iść do Tagespflege-dzwonię do firmy o zjazd.Zobaczymy co odpisze,jak odczyta.

To moze reakcja na nowy lek? Margaretka też czasami gdzieś się wybiera , czegoś szuka . Wtedy pijemy kawę, to ja uspokaja . Caro Kaffee. 
17 maja 2024 07:55 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  zgodnie z prognozą dziś u mnie 
Bez względu na pogodę przyjemnego dnia życzę wszystkim 
17 maja 2024 08:50 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w piątek,weekendu początek ☀️. Wczoraj przeszła burza,taka porządna,z ulewą,grzmotami i błyskawicami. Przesiedziałyśmy ją na tarasie w bistro. Pięknie było ale się ochłodziło . Powietrze natomiast zrobiło się czyste i pyszne. U mnie jeszcze lajtowo i na luzie,córka dalej "pracowała " a ja miałam się relaksować po długiej podróży . Szkoda że dzisiaj już wyjeżdża,jak dla mnie mogłaby jeszcze trochę zostać . Podopieczna bez większych zmian,może częściej pyta o to samo a fizycznie,niestety,coraz większe problemy z chodzeniem. W przyszłym tygodniu przyjedzie wózek z tym elektrycznym wspomaganiem dla pchającego. Podobno duża pomoc,był już z nim "instruktor ", próbna jazda zaliczona,zabrał go jednak z powrotem, żeby dopasować wymiary . Bardzo jestem tego wózka ciekawa,cieszę się na dłuższe spacery . 
Zbieram się na górę,przygotuję śniadanie,wczoraj córka mnie ubiegła i trochę głupio się czuję taka obsługiwana.
Pięknego dnia życzę 
17 maja 2024 09:32 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

To moze reakcja na nowy lek? Margaretka też czasami gdzieś się wybiera , czegoś szuka . Wtedy pijemy kawę, to ja uspokaja . Caro Kaffee. 

Ona wręcz kawę rano wylała na stół.Czekam na info z firmy  kiedy będę  zjeżdżać.Nie mam zamiaru spać dłużej w rzeczach i zamknięta. 
17 maja 2024 10:06 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzień dobry w piątek,weekendu początek ☀️. Wczoraj przeszła burza,taka porządna,z ulewą,grzmotami i błyskawicami. Przesiedziałyśmy ją na tarasie w bistro. Pięknie było ale się ochłodziło . Powietrze natomiast zrobiło się czyste i pyszne. U mnie jeszcze lajtowo i na luzie,córka dalej "pracowała " a ja miałam się relaksować po długiej podróży :-). Szkoda że dzisiaj już wyjeżdża,jak dla mnie mogłaby jeszcze trochę zostać :oczko:. Podopieczna bez większych zmian,może częściej pyta o to samo a fizycznie,niestety,coraz większe problemy z chodzeniem. W przyszłym tygodniu przyjedzie wózek z tym elektrycznym wspomaganiem dla pchającego. Podobno duża pomoc,był już z nim "instruktor ", próbna jazda zaliczona,zabrał go jednak z powrotem, żeby dopasować wymiary . Bardzo jestem tego wózka ciekawa,cieszę się na dłuższe spacery . 
Zbieram się na górę,przygotuję śniadanie,wczoraj córka mnie ubiegła i trochę głupio się czuję taka obsługiwana.
Pięknego dnia życzę :najlepszego3:

Dzień dobry masz lajtowo A że zapomina to przecież normalka , wiek robi swoje . Z demencyjnym obchodziłam się jak z jajkiem. nigdy nie miałam problemów .Jedna pdp chciała robić rolady wołowe to robiła , a że spaliła na węgiel to inna rzecz .Później już nie chciała gotować, bo resztki pamięci krótkiej jeszcze miała . Nie chciała iść do Tagespflegeheim  to nie szła, bo ja też miewam lepsze i gorsze dni  .Nic z taką osobą nie może być pod linijkę .Tylko wyjątkowo podly charakter, daje popalić .Przecież przy takim stanie umysłu różnie bywa . Boże , sama się dziwię sobie , że potrafiłam wybrnąć z ciężkich sytuacji sama.
17 maja 2024 11:06 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Dzień dobry masz lajtowo:-) A że zapomina to przecież normalka , wiek robi swoje . Z demencyjnym obchodziłam się jak z jajkiem.:-) nigdy nie miałam problemów .Jedna pdp chciała robić rolady wołowe to robiła , a że spaliła na węgiel to inna rzecz .Później już nie chciała gotować, bo resztki pamięci krótkiej jeszcze miała . Nie chciała iść do Tagespflegeheim  to nie szła, bo ja też miewam lepsze i gorsze dni  .Nic z taką osobą nie może być pod linijkę .Tylko wyjątkowo podly charakter, daje popalić .Przecież przy takim stanie umysłu różnie bywa . Boże , sama się dziwię sobie , że potrafiłam wybrnąć z ciężkich sytuacji sama.

Niczego innego się nie spodziewałam,zdaję sobie sprawę z tego, że będzie gorzej a nie lepiej.Wiesz że pracowałam z bardzo zaawansowanymi  demencjami i całkiem dobrze sobie radziłam,tutaj to początki,tylko zapominalska. Do gotowania się nie rwie,lubi być obslugiwana,docenia ładnie podane posiłki a ze ja też tak lubię,to sobie i Jej dogadzam .
Jak tak czytam posty koleżanek opiekunek,to czasem nie wiem,mam zazdrościć czy nie. Póki co nie zazdroszczę . Tylko przy głębokiej demencji wysyłałam moje pdp już o 20tej do łóżka,a zimą nawet trochę wcześniej ,bo tak chciały. I tak nie zdawały sobie sprawy z tego,która godzina czy jaka pora dnia.
Nigdy nie powiedziałam tak,że o 19:30 ja już kończę pracę,bo było to po prostu niemożliwe.Moja obecna pdp to nocny marek,lubi do późna,do 23ciej czy nawet dłużej oglądać telewizję. No to ogląda. Najpóźniej o 21wszej w piżamie zasiada w fotelu i siedzi tak długo,jak długo chce. Ja na dole też czytam albo coś oglądam,zaglądam do Niej ,pytam czy wszystko ok,pilnuję żeby przed pójściem do łóżka jeszcze się wypipiała😉,przykrywam kołderką,mówię dobranoc i wtedy mam wolne. Aż do 10-10:30, bo dopiero wstaje. Sama długo siedzę więc nie mam z tym problemu. No nie potrafię osoby która jeszcze w miarę logicznie myśli,wysłać do łóżka wbrew jej woli.
Tak,jeszcze lajtowo ale zaraz koniec laby. Pojadę z córką na większe zakupy,pożegnamy się i zostaniemy z Pedepcią same. Zacznie się normalna praca.
17 maja 2024 11:40 / 2 osobom podoba się ten post
My znow dzis zalatwiamy spr.na miescie.Pogoda wiec pauze zalicze pod kocem.Milego dnia Wszystkim
17 maja 2024 11:42 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w piąteczek 
17 maja 2024 11:52 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry, u mnie za oknem piękny piątek. Planuję przejechać się rowerem a później ogródek 
Zaczynam myśleć o wyjeździe. Trzeba się wziąć do pracy 
17 maja 2024 13:17 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

To moze reakcja na nowy lek? Margaretka też czasami gdzieś się wybiera , czegoś szuka . Wtedy pijemy kawę, to ja uspokaja . Caro Kaffee. 

Ona nie nadaje się do opieki w domu po tym co i na priv wiem od Maludy. Ona stanowi zagrożenie dla wszystkich dookoła. 
17 maja 2024 14:54
Czy i Was pada deszcz ?  
17 maja 2024 15:06 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Czy i Was pada deszcz ?  

Zaraz będzie  duszno ledwo dycham.
17 maja 2024 15:11 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Ona nie nadaje się do opieki w domu po tym co i na priv wiem od Maludy. Ona stanowi zagrożenie dla wszystkich dookoła. 

Przykre dla Maludy , że tak trafia . 
Moja Margaretka też lubi poszaleć , bywa agresywna. Ale chyba wie , że ją lubię. W jej przypadku sprawdza się zasadą , co dajesz to dostajesz.