Czy Gewerbe można w każdej chwili zamknąć?

29 sierpnia 2012 17:06
Hej Mialam gewerbe, ale jutro ide odmeldowac. Bylam u Steuerberater i on powiedzial ze jeszcze nie jest za pozno odmeldowac te gewerbe i aby Frau zarejestrowala mnie normalnie. Jutro ma mi obliczyc wszelkie koszty ( tylko najpierw musze isc do Gemeinde abmachen moja Gewerbe - dzis nie moglam bo u nas w srody popoludniu wszystko zamkniete) .   Nie orientuje sie moze ktoras z Was jakie podatki i ubezpieczenie bedzie placila moja frau, jesli mi do reki daje 1000 € netto.  Myslicie ze jakiego rzedu to moze byc kwota ? 19% tego co ja zarabiam ? czyli 190 € + ubezpieczenie w Aok ?? Pomocy, kto wie :) Dziekuje za rady.
11 sierpnia 2012 17:12
I przejsc do innej formy zatrudnienia ?
Prosze o odpowiedz tylko te osoby ktore wiedza na 100%
 
dziekuje
11 sierpnia 2012 19:46
I czy moja frau (tudziez jej rodzina) bedzie placila jakies dodatkowe koszty, podatki?



naczytalamm sie sporo o Gewerbie i skoro nie ma o tym mowy to znaczy ze nie?



I pytanko jeszcze takie :

1) Moge Gewerbe wprowadzic w Ruhe stand, albo abmelden , czy jezeli zrobie Abmeldung to juz nigdy w zyciu nie bede mogla zalozyc ponownie Gewerby?
29 sierpnia 2012 17:22
z tego co mi mówiła kolezanka /a jest zatrudniona normalnie/babcię kosztuje to około 1700 euro z jej wypłata 1000 Euro./jest w tym ubezpieczenie zdrowotne /
29 sierpnia 2012 17:29
1700 € to sporooo . bede musiala mojjej frau sie dokladac, ale na czarno nie zostane na pewno.
29 sierpnia 2012 18:30
a jesli bedzie mi placila 800 € to wtedy podatek bedzie nizszy czy wyzszy ?
29 sierpnia 2012 20:53
Kayu, przez firmę Frau płaciłaby prawdopodobnie więcej, dziewczyny pisały, że przeważa 2000 euro, więc robi na Tobie biznes, że się tak wyrażę. Czemu nie chcesz iść do firmy i zarobić bez problemu to 1.100-1,200 euro, bo widać, że z niemca jesteś dobra?
29 sierpnia 2012 21:14
Kaya -faktycznie,zakręconaś na maxa!!!!!Po co w ogóle się bawiłąś w tę gewerbę -z niemca ok ale mnie się zdaje ,że zeby się w Gewerbe nimiecka bawic to nie wystarczy -trzeba jeszcze albo miec dobrego prawnika albo bdb znac niemieckie przepisy-a tak to tylko masz problemy ..........Romanka ma rację -albo firma ,albo szukaj prawnika ktory sie bdb zna na odpowiednich przepisac.
30 sierpnia 2012 12:02
Kasia63, tak masz racje . ale juz bylam i zamknelam te gewerbe. Stracilam 200 zl / 50 € niestety (od)meldowanie nie jest bezplatne... .

Wlasnie wczoraj juz bylam u Steuerberater i on powiedzial ze wszystkie formalnosci pomoze zalatwic tylko najpierw potrzebuje odmeldowac Gewerbe. Co uczynilam dzis rano i o 15stej mam termin u tego Steuerberater i bedziemy wyliczac podatki i czy Frau bedzie w stanie placic ( nie nalezy do najbbogatszych) wiec trzeba tak zrobic by Steuer byly jak najnizsze. Jesli beda wyzsze niz 400 €, to Frau zamiast 1000 bedzie mi placic 800 € , bo po prostu drozej nie ma srodkow.



Ja chce tu zostac z bardzo PRYWATNYCH wzgledow.... ;)



Acha i dodam ze mam 2 dni wolnego w tygodniu ( co nie zawsze na stellach sie zdarza ).



Dziewczyczyny im nizsza pensja tym nizszy podatek ???
30 sierpnia 2012 14:27
No pewno, że im niższa pensja tym niższy podatek i opłaty na ubezpieczenia.

Kaya, podawałam ci w innym wątku link do Gehaltsrechner AOK (automat).

Możesz sobie przeliczyć kilka różnych wersji.

http://www.aok-business.de/hessen/tools-service/gehaltsrechner-2012/

30 sierpnia 2012 14:39
Najlepiej wstaw przewidywaną netto (na rękę). Wcisnij guziczek "Gehalt berechnen" i pokażą ci się wszelkie opłaty, które ciebie obciążają. Wszystko zsumowane to Twoje wynagrodzenie brutto.

Potem wcisnij guziczek "SV-Beitraege berechnen". -pokażą Ci się składki ubezpieczeniowe, jakie płacisz Ty i Pracodawca.

Zsumuj kolumnę pracodawcy i dodaj do Twojego wynagrodzenia brutto. Wynik to całkowite obciążenie pracodawcy.
31 sierpnia 2012 16:22
Dziekuje wszystkim za pomoc.

Juz wszelkie formalnosci zalatwilismy z pomoca Steuerberater .

Pozdrawiam :)
18 września 2012 19:15
Dziewczyny, na innym forum znalazlam , ze opiekunke Polke przylapali na pracy "na czarno" (Zoll nagle wpadl z wizyta ) i zaplacila ... 70 € kary , a rodzina z tego co pamietam 4500 € .
Czy to mozliwe zeby tylko taka niska kara grozila za nielegalna prace? Tzn. dla opiekunki mala kara, bo rodzina musiala slono zaplacic.
Jak ktoras z Was cos wie to powiedzcie prosze :)
 
18 września 2012 20:44
Kaya - to jest możliwe. Zalezy chyba jaki organ się zajmie ściganiem nielegalnej pracy. Czasami jest tak, ze opiekunka może mieć przechlapane w Polsce.
18 września 2012 21:03
z tego co wiem to 2000 eu dla opiekunki i zakaz pracy