Czy Gewerbe można w każdej chwili zamknąć?

18 września 2012 22:50 / 1 osobie podoba się ten post
Moim zdaniem temat ciekawy. Też słyszałem że to rodzina ma bardziej przechlapane, niż opiekunka. Być może to zależy pod które przepisy się podciągnie "przestępstwo".
19 września 2012 12:03
Hellyspring, może to tylko plotka na tym innym forum. Nie orientuję się ile wynosi kara dla opiekunki za pracę na czarno, ale być może to 70E to była tylko jakaś grzywna. Oprócz niej mogły być inne konsekwencje prawne. Zalezy co mogli tej opiekunce udowodnić i pod ile paragrafów podciągnąć to co robiła. No i pytanie czy nie miała jeszcze problemów prawnych po powrocie do Polski?
19 września 2012 12:53
ja też słyszałam że bardziej rodzina jest karana niż opiekunka
19 września 2012 13:56
Wygląda na to że na razie dostała coś w rodzaju mandatu , najczęściej w perspektywie jest sprawa sądowa , nie o zatrudnienie na czaro, ale o łamanie przepisów państwa goszczącego.i tu już wszystko w gestii sądu...
19 września 2012 14:50
Wissenka, tak tez mi sie wydaje. Na tym drugim forum ( chyba kazdy wie jakim, ale nie bede podawac nazwy) dziewczyny pisza ze pracy "na czarno" nie da rady praktycznie udowodnic, bo zawsze mozna powiedziec ze jest sie znajoma ktora przyjechala w odwiedziny ( oczywiscie pod warunkiem ze senior nie wysyla opiekunce pensji na konto ).



Janusz, w tej miejscowosci co ja jestem jest opiekunka , ktora , pracuje na czarno. Niby sympatyczna, ale dla swojego dobra nie bede sie z nia zadawac, bo z "Schwarzarbeit" nie chce miec nic do czynienia.



Porto , kara 2000€ grzywny +plus zakaz pracy - to bardzo dotkliwa kara . Brrr.
24 września 2012 23:28
http://www.ogloszenia-praca.info/art/27 -zapraszam do lektury nt wysokosci kar za pracę na czarno.......
25 września 2012 09:46
Kasia, ooo dzieki :) Ciekawe czy mi cos by grozilo, jezeli domyslam sie ze w mojej miejscowosci znajoma pracuje na czarno jako opiekunka a ja tego nie zglosilam
20 stycznia 2013 17:36
morzesz zamykac i otwierac ile chcesz
21 stycznia 2013 00:23
Przepraszam,ale co to jest GEWERBA?
21 stycznia 2013 10:08 / 1 osobie podoba się ten post
czesc Dziewczyny, to moj temat ale dawno nie aktualny :) Ale dzieki za probe pomocy.

Samarytanka, Gewerba to odpowiednik Polskiej Dzialalonosci Gospodarczej.
21 stycznia 2013 15:36
Kaya,bardzo dziękuję za wytłumaczenie.

Prowadziłam w Polsce Gabinet Odnowy Biologicznej-znam te schody.

Nigdy więcej,wolę mniej kasy,ale spokojniej ;)