Ile kosztuje opiekunka miesiecznie?

27 sierpnia 2012 13:38
Np. opiekunka z Promedici moze kosztowac Niemieckiego Klienta 1500 € ? Jest mozliwe. Jak mysslicie ile Agencje wydaja na nasze ubezpieczenie i skladki emerytalne ? 100 € ? Prosze, moze ktos sie orientuje .
27 sierpnia 2012 14:00
hej ja ostatnio zobaczyłam rachunek, jaki dziadek zapłacił za sierpień do PRM24 - 2250 euro!!! a któraś pisala, że nikt powyżej 2000 euro nie płaci firmie :)))
27 sierpnia 2012 14:25
Sylwunia, ladna fryzurka :)



Uuuuu 2250 € . Hmmm. A opiekunka pewnie dostaje tylko 1000 € z tego. Ta cena nie jest dla dziadka jakas mega, poniewaz Seniorenheim ( u nas w Bayern przynajmniej ) kosztuje 2000-3000 €. A tak jest u siebie w domku, na swoim, moze sobie robic co mu sie podoba i o ktorej godzinie mu sie podoba. Moja frau np. umarlaby ze smutku jakby ja oddali do SeniorenHeim.
27 sierpnia 2012 17:43
Dzięki Kaya :) tylko kolor się zmienił teraz :) z tym Seniorenheim masz rację, dziadek coś wspominał, że w tym miasteczku trzeba zapłacić 3000 euro... i znając jego nawyki długo by tam nie wytrzymał... alebo oni z nim :)))
27 sierpnia 2012 18:11
Byłam już w kilku miejscach na opiece i rodziny podopiecznych nie kryły ile płacą firmie, przedział był mdz 2000e a 2200e - firmy życzą sobie płatność co 14 dni po połowie należności. czasami dodatkowo jeszcze kasuje koordynator na terenie De ale nie wiem jak to dokładnie wygląda
27 sierpnia 2012 18:16 / 1 osobie podoba się ten post
Sylwunia, moja frau to by do Seniorenheim nie poszla nawet jakby jej te 3 000 € placili, a co dopiero jak ona mialaby placic. Ale tez smutne to jest jak na ostatnie lata taki senior musi sie pozegnac ze swoim dobytkiem i wsrod setki innych staruszkow sie odnalesc i dopasowac. Ja sama bym tak nie chciala wiec sie nie dziwie. Przyzwyczajenia robia swoje.... .
27 sierpnia 2012 21:12 / 1 osobie podoba się ten post
W jakimś mieście we Francji zrobili przedszkole w tym samym budynku co dom dla staruszków, najpierw emeryci nie chcieli, bo hałas itp, ale to był świetny pomysł - staruszkowie odżyli z powodu wizyt dzieci, a maluchy miały dodatkowe babcie czy dziadków. Taki Seniorenheim ma sens, a te które ja znam z Polski są bardzo przygnębiające, wchodzisz tam i wita cię smutne spojrzenie setki emerytów.
28 sierpnia 2012 16:35
osobiście jestem zatrudniona przez firme.I mój dz. płaci 1730 euro miesięcznie w tym koordynatora w niemczech 50 e.do kaya; a składki płaca od kwoty 100 e,bynajmniej to tak u mnie wyglada.te składki to są grosze no ale przynajmniej jest się ubezpieczonym.
28 sierpnia 2012 21:46
jestem ciekawa Grażynka co to za firma,z tego co piszesz to nieźle płaci,warto ją za reklamować.
29 sierpnia 2012 10:25
w mojej firmie podopieczna płaci 1700euro, bo prawie codziennie mi to powtarza..czyli w moim przypadku 600euro idzie do agencji, więc myślę, że aż takimi zdziercami, jak inne agencje nie są;)
29 sierpnia 2012 11:00
Hej! Moja rodzina wysylala 1350euro z czego ja otrzymywalam od posrednika tylko 900euro.Oprocz tego rodzina placila 200euro za przejazd i szef sam przewozil.Wiozac 4osoby mial razem 800euro kupa zysku...no bo ilez stracil na paliwo do Polski?Oszusci...a czlowiek zostawia rodzine bo i te 900euro to kupa kasy w domu tego sie nie zarobi.
29 sierpnia 2012 11:16
dostaję na reke 1000 e i oprocz tego od firmy równowartość 150 e.a za drogę zwraca mi dz.składki opłaca firma oczywiście. mam koleżankę którą zatrudnia legalnie w Niemczech rodzina i tyle samo ją to kosztuje z normalnym ubezpieczeniem zdrowotnym w Niemczech.

.jest jednak jeden minus takiej pracy musi siedzić w ńiemczech cały rok i ma tylko miesiąc urlopu.

pozdrowienia dla wszystkich
29 sierpnia 2012 13:06
Pracuje w drugiej firmie, ani w pierwszej, ani w drugiej oplaty nie byly tak wysokie (2000 - 3000 euro). Z pierwsza firma sie rozstalam, bo z kwoty 1750 euro mialam 980 na czysto. W drugiej rodzina placi 1800 euro, agencja ma 650 euro, z kosztow przejazdu mam 150 minus faktyczna cena biletu. No i warunki pracy mam, nie da sie ukryc, o niebo lepsze niz w pierwszej firmie. Na czarno - chyba bym nie pojechala, dla mnie za duze ryzyko.
29 sierpnia 2012 17:19
Grazyna, dzieki za odpowiedz,

a ta Twoja kolezanka co rodzina ja zatrudnila osobiscie ma do reki 1000 e a ile staruszek placi podatku i ubezpieczenia ?
30 sierpnia 2012 10:05
przepraszam,że dopiero dzisiaj ale nie zawsze mam dostęp do internetu.tak ma do ręki 1000 e ,płacą jej na konto w Niemczech bo musiała je założyć.Wiem ze płaca jej wszystko ,,ubezpieczenie zdrowotne bo ma nadany numer, podatek .a jak z emerytalnymi składkami to się nie orientuje dokładnie.Kosztuje to rodzinę gdzieś 700 e.Jest już tak u drugiej rodziny .pierwsz babcia jej zmarła.

to tyle pozdrowienia dla wszystkich opiekunek i miłego dnia życzę