Moje urodziny

19 stycznia 2013 15:34
moje urodziny spędziłam tutaj, myślę, że wiedzieli, było przecież było w ankiecie, ale nic, ani słowa. ja się nie przyznawałam. dostałam wiele życzeń, między innymi tutaj :) , od rodziny, przyjaciół...

ale smutno tak jakoś było.... samotnie....
19 stycznia 2013 15:56
aha zapomnialam Nowadanuta ja tez mam imieniny i urodziny razem :)
19 stycznia 2013 19:04
Ja też miałam niedawno urodziny.
Strzeliłam se nowe oprawki do okularów.
Byliśmy z mężem i moimi znajomymi w takiej fajnej restauracji,gdzie od lat fajrujemy nasze urodziny.To stary młyn.Mają tam dużo "dziwnych potraw w karcie.Np.:wiaderka z kościami(kości są grillowane,przepysznie je się obgryza! A tym razem zamówiliśmy - " Piramidę mięsną".Wkleję zaraz zdjęcie,bo to trzeba zobaczyć!



19 stycznia 2013 19:30
Ulencja - u mnie w domu to taka moda - mój ojciec, mój brat też tak ma ....Diakonka stół wygląda imponujaco....I bardzo mi się podoba cyt. "strzeliłam sobie" - ja też ostatnio sama sobie robię prezenty i wtedy zawsze są trafione
21 stycznia 2013 15:08
Dostaje się płytę różnych mięs - wołowina( tzw. Roosbreef),polędwiczka wieprzowa,indyk.

I płytę warzyw surowych."Długa bułka(nie wiem jak to jest po polsku) - weka,baton?

do tego są takie jakby smażone kartofelki.

No i te mięska i te jarzynki,jak też pieczywko,ciacha się na ten "stożek blaszany",a od spodu -ogienek! Takie proste,a daje tyle radochy w przyrządzaniu jedzenia dla siebie!

Acha!Jeszcze przedtem była jako przystawka - zupka-krem z wędzonego pstrąga!Taka niewielka ilość - około 150 ml w filiżaneczce!Pychotka!
29 stycznia 2013 17:26
Witam wszystkich po długiej nieobecności,

na pierwszej stelli miałam urodziny, wiecie co zrobił mąż z podopieczną, ano poinformowali mnie, że ten dzień spędzą razem. Miałam dokończyć sprzątanie. Było mi bardzo smutno, zwłaszcza że wiedzieli o urodzinach i nie powiedzieli "alles Gute zum Geburtstag" zero. Wytłumaczyłam to sobie, jak umiałam, ale było mi ciężko.
29 stycznia 2013 23:45
jak dotrwasz z nami do lipca, to Ci zrobimy na forum urodziny i wtedy się wypniesz na niemieckie życzenia!
30 stycznia 2013 17:14
bardzo dziękuję i trzymam za słowo
15 lutego 2013 12:12
Ja wczoraj obchodziłam urodziny, dostałam od dziadka bukiet kwiatów i w sobotę zaproszenie na kolacje.. od synowej dostałam bombonierę i bukiet tulipanów :)))



15 lutego 2013 12:29
Witam wszystkich :) ja jutro mam urodziny pierwszy raz bede je obchodzila w Niemczech zobaczymy jak to bedzie :) pozdrowionka :)
15 lutego 2013 12:30
Sylwuniu! Spóźnione, ale ze szczerego serca - życzenia urodzinowe!
15 lutego 2013 12:40
Ja juz trzeci raz obchodze Urodzinki w DE ( tzn . wczoraj jak wiecie mialam Urodziny ) .



Diakonka, obrzydliwe foto - jestem wegetarianka ^^ Ile masz lat???
15 lutego 2013 14:31
Kayu,jestem od Ciebie 30 lat starsza!

A co powiesz na tatara ze "swojskiej" wołowinki?
15 lutego 2013 18:59
Diakonka,spoznione ale wszystkiego naj,naj,naj.
15 lutego 2013 19:37
i wiersz, jeden z najpiękniejszych jakie znam - aby ktoś mówił tak do Ciebie, Diakonko ...

*** (Zgaś moje oczy: ja cię widzieć mogę)
Rilke Rainer Maria

Zgaś moje oczy: ja cię widzieć mogę,
zamknij mi uszy, a ja cię usłyszę,
nawet bez nóg znajdę do ciebie drogę,
i bez ust nawet zaklnę cię najciszej.
Ramiona odrąb mi, ja cię obejmę
sercem mym, które będzie mym ramieniem,
serce zatrzymaj, będzie tętnił mózg,
a jeśli w mózg mój rzucisz swe płomienie,
ja ciebie na krwi mojej będę niósł.