Komunikacja miejska w DE

20 stycznia 2013 21:55 / 1 osobie podoba się ten post
Mam pytanie,co trzeba przedstawić,by móc korzystać ze zniżek na autobusy miejskie?
Na następną zmianę zaliczę 60-tkę,więc bilet zniżkowy mam gwarantowany,ale to dopiero w czerwcu.
Czy np polska 1 grupa (w Polsce jeździ BEZPŁATNIE) jest honorowana w Niemczech?
21 stycznia 2013 10:18 / 2 osobom podoba się ten post
Niby dlaczego masz gwarantowany bezplatny bilet po 60. Oczywiscie... ze horonrowana jest I gr.inwalidztwa... winno byc przetlumaczone i potwierdzone notarialnie... ale chyba nie o Ciebie chodzi....
21 stycznia 2013 15:32
kika1 proszę czytaj uważniej;

Czy ja napisałam,ze po 60-tce będę miała BEZPŁATNY bilet????

Napisałam,że ULGOWY!!!

Druga część pytania;nie jest ważne o kogo chodzi,ale fakt;czy 1 grupa MA lub nie ma prawo do BEZPŁATNYCH przejazdów!
25 stycznia 2013 00:36 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Dziękuję Ci bardzo za wyczerpująca odpowiedź.

Tak,to jest 1 grupa.

Spokojnej nocy!
26 stycznia 2013 09:44 / 1 osobie podoba się ten post

Usunąłem wszystkie posty, które nie podchodziły pod temat dotyczący biletów. Było tego jakieś 80% postów.
Informacje dla poszczególnych użytkowników:
Samarytanka - każdy może wpisać w swoim profilu co chce. Niekoniecznie musi to być prawda.
  Kika1 - już jednego bana dostałaś - czasowego. Miej świadomość, że kolejny będzie wieczny i nie będzie zmiłuj się. Jak nie masz nic do powiedzenia w danym temacie, to w nim po prostu nie pisz, a najlepiej zrób sobie sama przerwę od forum na kilka dni i nabierz dystansu. Ludzie naprawdę mają prawo mieć inne zdanie niż Ty, bez względu na to jak mocno wierzysz w swą nieomyślność. W przypadku tego wątku, to Ty byłaś agresorem i prowokatorem kłótni.
  Igga, Meryky - ja również wiem, że opiekunki mają prowizję od firm za polecenie kolejnej opiekunki, która podpisze kontrakt


 


Moderator 

26 stycznia 2013 10:12

Bardzo dziękuję za zrobienie porządku na tym wątku!
Naturalnie zastosuję się do wskazówek moderatora.
Jeśli mogę,to pozwolę sobie na kilka uwag do ww tekstu.
Rozumiem,że Moderator ma prawo do zachowania swojej twarzy.
Ale nie rozumiem,dlaczego jest przyzwolenie na wpisywanie w profilu nieprawdy?


Więc wytłumaczę Ci to tak - czy mam jeździć do kazdej osoby zarejestrowanej na forum i przepytywać ją z niemieckiego, zeby sprawdzić czy wpisała prawdę? Moderator


 


Zdecydowanie ja wolałabym wiedzieć kto np komentuje moje posty,bo wtedy łatwiej o wyrozumiałość dla młodej wiekiem/doświadczeniem w opiece osoby.
Zarejestrowałam tu swój profil pod prawdziwym nazwiskiem,datą urodzin i zdjęciem-to był błąd!
Widzę,że niektóre "panie" zrobiły sobie niezłą jazdę po mnie.
Czy może to jest też forma otrzęsin na tym portalu?
Jeśli sama zakładam temat,to chciałbym mieć wpływ na jego przebieg,chociaż malutki.
Tym bardziej,że młódki jakby celowo pomijają temat,a zaczynają wyrażanie bardzo stronniczych opinii.
Szczególnie polecam Moderatorowi do przesiewu jako drugi mój temat Dwie stelle.
Nie mam zamiaru zgłaszać nikogo do np.banowania,ale obiecuję nie zwracać więcej uwagi na komentarze osób,które nie mają cywilnej odwagi napisać prawdy w swoim profilu,czy nie zamieszczają swoich zdjęć,a ukrywają twarze.
Przepraszam za zamieszanie jakie niechcący wywołałam!
Nie było moim celem tworzenie jarmarku,czy dawanie pożywki dla grubiańskich żartów.


 


Dobra rada ode mnie - trzymaj dystans. Jak trochę pobędziesz na forum i poznasz użytkowników, to będziesz wiedzieć że każdego należy indywidualnie odbierać. Słowo pisane w sieci ma to do siebie, że nie widzisz mimiki rozmówcy, np. czasami czyjś żart potraktujesz poważnie i niepotrzebnie się przez to zdenerwujesz, a być może odpowiesz agresją na agresję. Myślę, że niewykluczone jest nawet, że zaprzyjaźnisz się kiedyś, z którąś ze swoich obecnych oponentek - to forum zna już takie historie


Moderator raz jeszcze.

26 stycznia 2013 11:00

Bardzo przewrotny panski wyjasniajacy post... wszystkie szkalujace mnie posty zostaly usuniete... mozna to tak... to ma byc odpowiedzialnosc za slowo... Pana zdaniem pisanie nie na tym watku ... jest najwiekszym przywinieniem... a nie tresc... umieszczona w postach!!! Osoby mnie pomawiajace to slodkie kurczaczki...ktore nalezy dopieszczac i cholubic????


 


Mnie to nie dziwi, że ktoś Ci w końcu odpowiedział agresją na agresję. Codziennie otrzymujemy maile w sprawie Twojego zachowania. Nie każdy lubi pyskować w merytorycznych wątkach i robić kocioł, który przeszkadza wszystkim, którzy poszukują informacji na temat opieki, a nie tylko Twoich żali na moderatorów forum, którzy słusznie kasują Twoje agresywne wpisy.


Prośba do wszystkich użytkowników - proszę nie pisać nie na temat. Ten wątek ma swój temat i swoją treść.

26 stycznia 2013 14:28
Bardzo dziękuję za zrobienie porządku na tym wątku!

Naturalnie zastosuję się do wskazówek moderatora.

Jeśli mogę,to pozwolę sobie na kilka uwag do ww tekstu.

Rozumiem,że Moderator ma prawo do zachowania swojej twarzy.

Ale nie rozumiem,dlaczego jest przyzwolenie na wpisywanie w profilu nieprawdy?



Więc wytłumaczę Ci to tak - czy mam jeździć do kazdej osoby zarejestrowanej na forum i przepytywać ją z niemieckiego, zeby sprawdzić czy wpisała prawdę? Moderator



Szanowny Moderatorze,przecież ja nie mówię tu tylko o stopniu znajomości językowych.

Chodziło mi np o ujawnianie wieku,twarzy,miejscowości w której się w Polsce mieszka lub jej regionu.

To jak mniemam jest portal dla opiekunek więc każde ukrywanie-sorry nieujawnianie lub konfabulacja jest po prostu dziwna.

Miałam nadzieję na znalezienie TU kompetentnych koleżanek,a spotkałam się niewybrednymi żartami,pouczeniami od osób,których doświadczenie zawodowe,a tym bardziej życiowe jest chyba zbyt małe jednak,by arbitralnie miały prawo mnie "ustawiać"?!?

Mało tego,jak widać za nic sobie mają Pana uwagi nadal używają sobie bez skrępowania,wracając na "moim?" temacie dwie stelle.

Mam i do tego się zdystansować? Może zamilknąć? o to tym "opiekunkom" chodzi?

Nie ma sprawy,chciałam dzielić się swoimi doświadczeniami z pracy,ale jak widać;na jakikolwiek temat zabieram głos,mam wianuszek "wielbicielek".
26 stycznia 2013 15:50 / 1 osobie podoba się ten post

Moderatorze: moze czas juz oswiecic Samarytanke, ze na zadnym forum, na zadnym innym portalu nie ma obowiazku:
1. Podawania swoich danych osobowych,
2. Podawania prawdziwiwych danych osobowych
3. Pokazywania swojej twarzy.
Rowniez w regulaminie tego Forum - nie ma takich zapisow.
Wedlug tak zwanej netykiety, ktora jest zbiorem zasad, jakie panuja w Internecie - na forach ogolnodostepnych nie prowadzi sie dyskusji na tematy:
1. Polityczne,
2. Religijne.
Dyskusje na takie tematy sa prowadzone na forach zajmujacych sie taka tematyka.


 


Racja - Samarytanko - pouczam i oświecam!  I nie tylko Samarytankę, bo wiele osób o tym zapomina. Przypominam również wszystkim, że to portal dla opiekunek i opiekunów osób starszych, a nie portal randkowy, czy linkownia. Dodać także muszę że poszczególne działy i tematy mają swoje tytuły, dobrze by było trzymać się ich, a nie robić wszędzie śmietnika. Moderator

26 stycznia 2013 19:38

Dzięki za naukę!
Skoro pracując z ciężko chorymi,starszymi ludźmi mam zamilknąć o Tym,Który mnie wzmacnia,inspiruje,to znaczy,że źle trafiłam.
Skoro nie wolno mi smucić się nad losem mojego Kraju,to znaczy,że źle trafiłam.
Przypomnę tylko,że śmietnik robiła przede wszystkim wszędobylska andrea.
Cel osiągnięty-usuwam swój profil-nie miejsce tu dla mnie.


 


Daj spokój! Przeczytaj maila ode mnie, odpisz a ja przywrócę Twoje konto. 

26 stycznia 2013 19:51
O! Samarytanka usuneła swoje konto!
06 stycznia 2014 20:43
Może to głupie pytanie ale czy bilet autobusowy można kupić u kierowcy? Chodzi mi o taką zwykłą komunikację miejską. Mieszkam obecnie na takim odludziu, że wszędzie daleko a samochodu nie mam.
06 stycznia 2014 20:52
Evolution

Może to głupie pytanie ale czy bilet autobusowy można kupić u kierowcy? Chodzi mi o taką zwykłą komunikację miejską. Mieszkam obecnie na takim odludziu, że wszędzie daleko a samochodu nie mam.

Tak.Powiedz kierowcy dokąd jedziesz,bilety są i jednorazowe i czasowe - sprzeda Ci odpowiedni.Jednorazowy kosztuje,nie wiem czy w całych Niemczech -ok.2,50.
06 stycznia 2014 21:10
Evolution

Może to głupie pytanie ale czy bilet autobusowy można kupić u kierowcy? Chodzi mi o taką zwykłą komunikację miejską. Mieszkam obecnie na takim odludziu, że wszędzie daleko a samochodu nie mam.

ewentualnie jest automat w autobusie
06 stycznia 2014 21:15
kasia63

Tak.Powiedz kierowcy dokąd jedziesz,bilety są i jednorazowe i czasowe - sprzeda Ci odpowiedni.Jednorazowy kosztuje,nie wiem czy w całych Niemczech -ok.2,50.

Masz rację ,trzeba tylko powiedzieć gdzie sie chce jechać i to wszystko - umnie akurat bilet kosztuje 3,20