Mężczyna poszukuje pracy

04 maja 2013 14:57

Pozwoliłem sobie założyć ten temat z wyłowionych postów. Uważam, że skoro mężczyzn jest na portalu bardzo mało, to może będzie im łatwiej, gdy będą mieli własny wątek. Moderator


 


Witam drogie Panie  Jestem męzczyzną po kursie opiekuna i nawet pracowałem w Polsce ale to co się dzieje w domach opieki to przechodzi ludzkie pojęcie  i postanoiłem odejść i poszukać pracy w Niemczech ze słabą znajomością języka niemieckiego i obdzwoniłem kilka agencji i utwierdzono mnie w przekonaniu , że mężczyzn opiekunów niemcy nie zatrudniają . A jak są jakieś oferty dla mężczyzn to bardzo rzadko , zdziwiłem się bardzo ale cóż .  Czy drogie wiedzą albo znaja jakąś agencję na początek , która zatrudnia do pracy w Niemczech męskich opiekunów ze słabą znajomościa języka . Będę bardzo wdzięczny a odpowiedzi prosiłbym bezpośrednio na mojego maila , oto on : (usunięto ze względów bezpieczeństwa) Szukam wciąż ale nie ma nic dla mężczyzn , mam bardzo duże doświadczenie z różnymi chorobami wieku późnego , znam elementy masażu  i rehabilitacji .  Pozdrawiam i dziękuję zaewentualne oferty , czy adresy . Pozdrawiam   

04 maja 2013 15:22
zbyszek68

Pozwoliłem sobie założyć ten temat z wyłowionych postów. Uważam, że skoro mężczyzn jest na portalu bardzo mało, to może będzie im łatwiej, gdy będą mieli własny wątek. Moderator


 


Witam drogie Panie  Jestem męzczyzną po kursie opiekuna i nawet pracowałem w Polsce ale to co się dzieje w domach opieki to przechodzi ludzkie pojęcie  i postanoiłem odejść i poszukać pracy w Niemczech ze słabą znajomością języka niemieckiego i obdzwoniłem kilka agencji i utwierdzono mnie w przekonaniu , że mężczyzn opiekunów niemcy nie zatrudniają . A jak są jakieś oferty dla mężczyzn to bardzo rzadko , zdziwiłem się bardzo ale cóż .  Czy drogie wiedzą albo znaja jakąś agencję na początek , która zatrudnia do pracy w Niemczech męskich opiekunów ze słabą znajomościa języka . Będę bardzo wdzięczny a odpowiedzi prosiłbym bezpośrednio na mojego maila , oto on : (usunięto ze względów bezpieczeństwa) Szukam wciąż ale nie ma nic dla mężczyzn , mam bardzo duże doświadczenie z różnymi chorobami wieku późnego , znam elementy masażu  i rehabilitacji .  Pozdrawiam i dziękuję zaewentualne oferty , czy adresy . Pozdrawiam   

witaj..... sporadycznie natykam sie na ogloszenia agencji i  czesto rowniez prywatnych na stronach z ogloszeniami o prace np. na mypolacy......proponuje sledzic strony .... ja osobiscie uwazam ze Panowie powinni miec wieksze szanse na znalezienie pracy jako opiekun gdyz jest wiele takich przypadkow gdzie my jako slabsza plec nie dajemy rady np z dzwiganiem pacjenta..... u mnie w firmie od niedawna mamy jednego rodzynka ale czy wiecej Panow bedzie mialo tu prace nie wiem..... ja sama jestem w miejscu gdzie powoli przydalby sie wlasnie mezczyzna gdyz dziadek podupada na zdrowiu i jednak brak tu nam meskiej sily ale coz....
 
pozatym wlasnie przejrzalam oferty dostepne na naszej stronie i natknelam sie na ogloszenia dla panow moze wystarczy poszukac???
04 maja 2013 15:54
Dziękuję Magdaleno za odpowiedź . Jestem tu od niedawna i nie bardzo wiem jak się tu poruszać , strona jest trochę dziwnie zrobiona , ale poszukam .
04 maja 2013 15:59
zbyszek68

Dziękuję Magdaleno za odpowiedź . Jestem tu od niedawna i nie bardzo wiem jak się tu poruszać , strona jest trochę dziwnie zrobiona , ale poszukam .

nie ma za co wchodzisz poprostu na oferty pracy na naszej stronie ja znalazlam.....
powodzenia
04 maja 2013 16:02
zbyszek68 - wczoraj widziałam na pajeczynie ofertę dla faceta,zajrzyj tam.Było zaznaczone ,że tylko mężczyzna!
04 maja 2013 16:05

Dziękuję , pozdrawiam


Trzeba mieć prawo jazdy , a ja nie mam .

04 maja 2013 16:22
Zbyszek68 są jeszcze strony:senioport,dobra praca,arbeitlandia.Powodzenia w szukaniu.
04 maja 2013 16:23
kasia63

Orchidea - ja bym najpierw zadzwoniła do firmy i "grzecznie" poprosiła o wyjaśnienie co to za umowa in blanco po czym równie "grzecznie" podziękowała za współpracę!Co oni sobie myślą w tych firmach ????Że my jakieś niekumate jesteśmy ????Miałam podobną sytuację kiedyś-pojechałam na rozmowę do firmy a pod koniec paniusia mi podsuwa właśnie stos papierków in blanco-się pytam czemu tak niby-"polityka firmy"......podziekowałam i poszłam.Czas tylko straciłam.Absolutnie nie podpisuj!!!!!Niech szukają innych naiwnych .

Dziękuje wam za porady. Ja pracuje w tym zawodzie dopiero 1.5roku z czego parę miesięcy chorowałam musiałam siedziec w domu i leczyc sie, nie miałam głowy żeby doskonalic język bardzo się zamartwiałam tym wszystkim i moją sytuacja, ktore nie wygląda ciekawie bo nie mam pracy na dzien dzisiejszy, co do zdrowia to już jest OK, jestem już zdrowa chorowałam 6-miesiecy...jezyk mam dobry-komunikatywny teraz potrzebna mi praktyka wyjazd na dwa miesiace i bedzie dobrze, gdyby nie przerwa w pracy, możliwe ze miała bym już nie komunikatywny a dobry .Takie życie po prostu, wtedy kiedy jestesmy szczesliwi, to Los nam zesle niespodziewanie chorobe.
04 maja 2013 16:23
Zbyszek68 - a sam dałeś tam ogłoszenie?Może tak zrób, tylko zaznacz o tym braku prawka i czy palisz czy nie ,bo to też ważne jest.Sama tak kiedyś się poogłaszałam i w 10dni z D byłam!Spróbuj:)
04 maja 2013 16:26
Zbyszek na Poloniuszu , też poszukaj a prawka nie musisz miec, to nie jest konieczne.
04 maja 2013 22:30 / 1 osobie podoba się ten post
Zbyszku, cały czas ucz się cierpliwie niemieckiego, bo ze słabą znajomością masz też słabe szanse na pracę. Najlepiej poddaj się testowi językowemu w jakiejś firmie opiekunek i wtedy zobaczysz, na jakim poziomie jesteś. Te testy są rozmową telefoniczną i są bezpłatne. Poproś, aby Cię przepytali, nawet jeśli nie zamierzają Cię zatrudnić jako mężczyzny. Tu na forum jest kilku panów-opiekunów, więc tak naprawdę nie jest to prawda, że Niemcy was nie chcą, choć zasadniczo wolą kobiety. Za Tobą natomiast przemawia duże doświadczenie, a to jest też istotne. Osobiście uważam, że znajomość języka jest ważniejsza od płci, gdyż bardzo trudno dostać pracę przez firmę marnie mówiąc po niemiecku. Musisz umieć powiedzieć parę zdań o sobie, przetłumaczyć zdania, zrozumieć o co Cię pyta osoba egzaminująca, znać nazwy podstawowych chorób. Bez tego poziomu wyjazd oficjalny graniczy z cudem. Powodzenia!
04 maja 2013 23:02
Witam Ciebie Zbyszek:)
Jezyka oczywiscie po mmalutku sie ucz.Jednak Twoim atutem jest to,ze jastes meszczyzna.Sa przypadki,kiedy kobieta sobie niestety nie poradzi.Malo tego masz skonczony kurs(papier),elementy masazu i rehabilitacji tez znasz:)Prawko,nie zawsze jest potrzebne(dobrze miec,ale nie jest akurat najwazniejsze).Tak jak dziewczyny Ci radza wysylaj aplikacje,ktoras z firm sie sama odezwie.Zapotrzebowanie jest duze.Nie lam sie,ze slabym jezykiem , dziewczyny wyjezdzaja.Zaczynaly,prawie bez jezyka,a teraz moge powiedziec ,ze bryluja jako opiekunki:)Trzymam kciuki,jak czegos nie bedziesz wiedzial ,pytaj ,zawsze cos wspolnie uradzimy:)
04 maja 2013 23:19 / 1 osobie podoba się ten post
Do zbyszek68.Wstaw swój adres mailowy w swój profil to będzie go widać.
04 maja 2013 23:26
Zbyszek 68.Moj znajomy wyjechal z VERITASEM.
04 maja 2013 23:29
No i masz,Zbyszek ,dasz rade:)