• Merkel rozważa rezygnację z urzędu kanclerza

  Data dodania 14 lipca 2014
  Angela Merkel jest zdecydowana ustąpić ze stanowiska kanclerza. Od roku 1949 nikt z pełniących ten urząd nie ustąpił przed końcem kadencji. Kiedy możemy się spodziewać podjęcia takiego kroku?

  Niemieckie czasopismo „Spiegel”, które przekazało do opinii publicznej powyższą informację, jako źródło swoich informacji, podaje polityków związanych z blokiem CDU.

  Merkel uchodzi za najbardziej wpływową obecnie kobietę na świecie. Jest osobą szanowaną w każdym zakątku naszego globu. Jej sposób zarządzania państwem budzi powszechny podziw u polityków wszystkich nacji. Dlatego spekuluje się, że w razie rezygnacji z funkcji kanclerza, Merkel obejmie urząd sekretarza generalnego ONZ lub przewodniczącego Rady Europejskiej. Według nieoficjalnych prognoz, na każdym z wyżej wymienionych funkcji Merkel byłaby chętnie widziana przez polityków większości krajów członkowskich UE.

  Dodać należy, że Merkel będzie gotowa złożyć rezygnację z urzędu, w sytuacji, gdy będzie spodziewać się wyborczej porażki swojej partii. Kolejne wybory w Niemczech mają się odbyć w 2017 r. Dlatego wszelkie medialne spekulacje nie obejmują najbliższego okresu czasu.

1 użytkowników online

 • Damessa

Reklama

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.