Piękne paznokcie

21 sierpnia 2013 12:40
Od dłuższego czasu mam problemy z paznokciami. Nie dość, że nie mogę ich zapuscić bo jak się już uda to od razu się rozdwajają to na dodatek płytki paznokci wyglądaja jak harmonijka - pionowe zagłębienia i wybrzuszenia na przemian.
 
Czy, któraś z Was miała podobne problemy i sobie z nim poradziła?
21 sierpnia 2013 12:46
na wybrzuszenia i zaglebienia nie wiem ale na lamliwe,miekkie i rozdwajajace sie paznokcie polecam odzywke Eveline,te odzywki sa super ja osobiscie uzywam z dziamencikami-efekt super
mialam problem z rozdwajaniem sie i lamaniem i choc teraz nie zawsze uzywam paznokcie sa calkiem inne
polecam
21 sierpnia 2013 12:50
Hej,ja mam taki sam problem,a raczej miałam,bo teraz o niebo lepiej...Kup sobie taką serie z Eveline Cosmetics- 8 w 1 i też 'SOS dla kruchych i łamliwych paznokci',z apteki olejek rycynowy do smarowania płytka paznokcia jak nie jest pomalowana żadną odzywką czy lakierem i z apteki Herba studio-Balsam do paznokci...to wszystko razem to koszt ok 40 zł,a po czasie sama się przekonasz...Ja od momentu pracy w De czyli 3 lata walczyłam z tymi paznokciami i problemem rozdwajania się końcówek....Rób systematycznie tą całą kurację i po 3 tyg już są efekty ;)
21 sierpnia 2013 14:07 / 1 osobie podoba się ten post
E_wa jeśli dużo moczysz ręce to paznokcie będą się łamać... też tak mam...
moja przyjaciółka miałam masakryczne paznokcie, łamały się niesamowicie... zrobiła sobie więc tipsy, aby to zakryć, ale było jeszcze gorzej... postanowiłam sobie odpuścić wszelkie malowanie, tipsy i te sprawy... odżywki też nie pomagały, a różniaste wypróbowała... aż w końcu kupiła pilniczek szklany i piłuje paznokcie w jedną stronę, tak jak teoretycznie powinno się to robić (czego tak naprawdę prawie żadna z nas nie robi)... nie uwierzyłam jak po roku zobaczyłam jej paznokcie... piękne, długie i zdrowe!
21 sierpnia 2013 15:11
E_wa-ja mialam problem z paznokciam.Nie potrafie sprzatac i myc naczyn w rekawiczkach.Rekawiczek uzywam tylko przy pacencie-dla mojego i pacjenta bezpieczenstwa.
Pani w aptece PL polecila mi "Silica".Jest to suplement diety,nie drogi.Paczka wystarcza na m-c. Bralam pastylki przez 3m-ce,zrobilam m-c przerwy i powtorzylam kuracje.Rewelacja.Paznokcie sie pieknie odbudowaly,wlosy zrobily sie slniace i sprezyste.Polecam.Koszt ok 16zl.za paczke.Duzo tansze od reklamowanych,a skuteczne.Jesli nie pomoze,to napewno nie zaszkodzi:)
21 sierpnia 2013 15:12 / 1 osobie podoba się ten post
Ewa_E

Od dłuższego czasu mam problemy z paznokciami. Nie dość, że nie mogę ich zapuscić bo jak się już uda to od razu się rozdwajają to na dodatek płytki paznokci wyglądaja jak harmonijka - pionowe zagłębienia i wybrzuszenia na przemian.
 
Czy, któraś z Was miała podobne problemy i sobie z nim poradziła?

Z opisu wyglada na drożdżyce paznokci -nie kombinuj samodzielnie ,idź do dermatologa!
21 sierpnia 2013 15:18
Kasiu,ja od zawsze mam pionowe wybrzuszenia i wglebienia na paznokciach.Tak ma moja mamusia i babcia .Bylam u dermatologa,ale mi powiedzial,ze taka moja uroda.No coz i zyje sobie z paznokciami jak harmonijka:)
21 sierpnia 2013 18:26
Czyli żyje się z Tobą Hogata harmonijnie, a wszystko dzięki paznokciom. Też tak proszę!
24 sierpnia 2013 15:32
Maseczka dla slabych paznokci
Obierz za skory 1 mały ogorek i ćwiartke jabłka,
zetrzyj na tarce o drobnych oczkach.
Nastepnie dodaj wyciśniety sok z 1/2 cytryny.
Wymieszać papke i zanurzyc w niej opuszki palcow - tak, zeby maseczka zakrywala cale paznokcie.
Po 10 min. zmyc i wytrzeć rEce.
24 sierpnia 2013 15:57
hogata76

Kasiu,ja od zawsze mam pionowe wybrzuszenia i wglebienia na paznokciach.Tak ma moja mamusia i babcia .Bylam u dermatologa,ale mi powiedzial,ze taka moja uroda.No coz i zyje sobie z paznokciami jak harmonijka:)

te wybrzuszenia i wgłebienia mogą być efektem ubocznym używania tzw rydełka do skórek....usuwając skórki ryjemy też paznokcie i potem sa te wybrzuszenia....
24 sierpnia 2013 16:16
kiedyś Ałun był w użyciu .... Macie jakąs wiedzę na co był sosowany ? Różne rzeczy praktykowałam w życiu, ale ałun jakoś mi umknął....)))))
24 sierpnia 2013 16:21 / 1 osobie podoba się ten post
Ałun mój ojciec stosował na zacięcia po goleniu,kamforą pachniał-takie mam wspomnienia a teraz takie znalazłam info nt ałunu

http://www.mydlarnia.info/alun-cat-230.aspx
24 sierpnia 2013 17:13 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Ałun mój ojciec stosował na zacięcia po goleniu,kamforą pachniał-takie mam wspomnienia a teraz takie znalazłam info nt ałunu

http://www.mydlarnia.info/alun-cat-230.aspx

dzięki Kasiu, sprawdzałam wiele rzeczy z tego został mi ocet, gorczyca biała, Argol i parę innych... O ałunie nic nie wiem i nie zmam ludzi, którzy go stosowali ... To o kosmetykach też znalazłam - zastanawiam się czy korzystano z niego jeszcze inaczej ?  Muszę moją kumpelę pogonić - niech szuka i się nie nudzi ... ostatecznie to ona jest mgr chemii  ))))..))))
24 sierpnia 2013 21:32 / 1 osobie podoba się ten post
Ałun-zastosowanie: - do zastosowania po ukąszeniu przez owady - łagodzi ból i swędzenie, - wysusza wypryski, - stosowany na opryszczkę warg, łatwo ją usuwa, - stosowany po goleniu, dla zmniejszenia podrażnienia skóry, - usuwa zapach czosnku, cebuli, ryb z dłoni (podczas mycia rąk kilkakrotnie przetrzeć je dezodorantem).
 
Ałun, czyli siarczan glinowo-potasowy (alumen, aluminii kalii sulfas) działa odkażająco, krwiotamująco (hamuje krwawienia z drobnych naczyń krwionośnych), przeciwłojotokowo, przeciwpotnie, odwaniająco (likwiduje zapachy z cuchnących zmian chorobowych), odwadniająco i przeciwzapalnie. Stosowany w sztyftach, roztworach stężonych (1 cz. substancji na 5 lub 10 cz. wody), maściach (1,5 g na 25 g euceryny z wazeliną). Roztwory stężone służą do pędzlowania zmian na skórze lub błonach śluzowych. Roztwory 1-1,5% podawane są do oczu w kroplach przy nadmiernym łzawieniu i stanach zapalnych, krwiakach i wysiękach. Roztwory 1% do płukania jamy ustnej, gardła i pochwy. Do przemywania miejsc nadmiernie pocących się oraz w leczeniu trądziku odwróconego – roztwory i zasypki 2%.
Obecnie w handlu nadal dostępne są preparaty z octanem glinu lub octanowinianem glinu: Altacet (Argon) – tabl. (zawiera octanowinian glinu i kwas borowy) – 1 tabl. na 50-100 ml ciepłej wody przegotowanej (okłady, przemywanie, płukanki); Altac-Emo (Emo) - żel 1 %.
 
 
24 sierpnia 2013 21:53
ania37

Ałun-zastosowanie: - do zastosowania po ukąszeniu przez owady - łagodzi ból i swędzenie, - wysusza wypryski, - stosowany na opryszczkę warg, łatwo ją usuwa, - stosowany po goleniu, dla zmniejszenia podrażnienia skóry, - usuwa zapach czosnku, cebuli, ryb z dłoni (podczas mycia rąk kilkakrotnie przetrzeć je dezodorantem).
 
Ałun, czyli siarczan glinowo-potasowy (alumen, aluminii kalii sulfas) działa odkażająco, krwiotamująco (hamuje krwawienia z drobnych naczyń krwionośnych), przeciwłojotokowo, przeciwpotnie, odwaniająco (likwiduje zapachy z cuchnących zmian chorobowych), odwadniająco i przeciwzapalnie. Stosowany w sztyftach, roztworach stężonych (1 cz. substancji na 5 lub 10 cz. wody), maściach (1,5 g na 25 g euceryny z wazeliną). Roztwory stężone służą do pędzlowania zmian na skórze lub błonach śluzowych. Roztwory 1-1,5% podawane są do oczu w kroplach przy nadmiernym łzawieniu i stanach zapalnych, krwiakach i wysiękach. Roztwory 1% do płukania jamy ustnej, gardła i pochwy. Do przemywania miejsc nadmiernie pocących się oraz w leczeniu trądziku odwróconego – roztwory i zasypki 2%.
Obecnie w handlu nadal dostępne są preparaty z octanem glinu lub octanowinianem glinu: Altacet (Argon) – tabl. (zawiera octanowinian glinu i kwas borowy) – 1 tabl. na 50-100 ml ciepłej wody przegotowanej (okłady, przemywanie, płukanki); Altac-Emo (Emo) - żel 1 %.
 
 

Cholera - zaliczyłas jakąś aptekę, ze tyle wiesz na ten temat ? Kiedyś stosowano to też przy zatruciach ołowiem - masz jakieś pojęcie w jaki sposób, lub pod jaką postacią ?  Dziękuję, za tą kopalnie wiedzy...))))