Piękne paznokcie

24 sierpnia 2013 21:57 / 1 osobie podoba się ten post
Jestem technikiem chemikiem z wykształcenia...   Przy zatruciu ołowiem- Węgiel leczniczy, prowokowanie wymiotów, sól glauberska. Natychmiastowe wezwanie lekarza (konieczność zastosowania odtrutek specyficznych). Leczenie szpitalne to dożylna lub doustna chelatacja, czyli wprowadzanie do organizmu czynników chelatujących, wiążących ze sobą metale ciężkie i usuwanych z organizmu. Odtrutką metali ciężkich, w tym ołowiu, jest Cuprenil, czyli D-penicylamina. Jest to terapia stosowana przy zatruciach metalami ciężkimi oraz przy hiperkalcemii, czyli zbyt wysokim poziomie wapnia. Podczas leczenia penicylaminą należy prowadzić suplementację witaminą B6. W przypadku braku leczenia zatrucie ołowiem może doprowadzić do śmierci
 
O stosowaniu Ałunów nic mi nie wiadomo.
24 sierpnia 2013 22:08
ania37

Jestem technikiem chemikiem z wykształcenia...   Przy zatruciu ołowiem- Węgiel leczniczy, prowokowanie wymiotów, sól glauberska. Natychmiastowe wezwanie lekarza (konieczność zastosowania odtrutek specyficznych). Leczenie szpitalne to dożylna lub doustna chelatacja, czyli wprowadzanie do organizmu czynników chelatujących, wiążących ze sobą metale ciężkie i usuwanych z organizmu. Odtrutką metali ciężkich, w tym ołowiu, jest Cuprenil, czyli D-penicylamina. Jest to terapia stosowana przy zatruciach metalami ciężkimi oraz przy hiperkalcemii, czyli zbyt wysokim poziomie wapnia. Podczas leczenia penicylaminą należy prowadzić suplementację witaminą B6. W przypadku braku leczenia zatrucie ołowiem może doprowadzić do śmierci
 
O stosowaniu Ałunów nic mi nie wiadomo.

U mnie to inne zainteresowania, a nie zatrucie ołowiem.... Czyli nikt nie jest  chory ... Po prostu coś mnie nakręciło na ten ałun, ale to nie wygląda, że można go stosować wewnętrznie ?)))) Wiem, że stosowany był też w garbiarstwie ...)))
24 sierpnia 2013 22:11 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

U mnie to inne zainteresowania, a nie zatrucie ołowiem.... Czyli nikt nie jest  chory ... Po prostu coś mnie nakręciło na ten ałun, ale to nie wygląda, że można go stosować wewnętrznie ?)))) Wiem, że stosowany był też w garbiarstwie ...)))

Wewnetrznie? Chcesz sobie zrobić koktajl?  Nie,ałuny działają ściągająco,dezynfekująco,więc nie ma mowy o wewnętrznym zastosowaniu.
24 sierpnia 2013 22:15 / 1 osobie podoba się ten post
ania37

Wewnetrznie? Chcesz sobie zrobić koktajl?  Nie,ałuny działają ściągająco,dezynfekująco,więc nie ma mowy o wewnętrznym zastosowaniu.

Jak mnie coś nakręci, a nie mogę dokopać sie żadnej informacji to metoda prób i błędów też jest dobra..., ale nie wtedy gdy wiem, ze raczej nie powinnam robić sobie takiego drinka - dzięki, bardzo mi pomogłas...))))
24 sierpnia 2013 22:17 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Jak mnie coś nakręci, a nie mogę dokopać sie żadnej informacji to metoda prób i błędów też jest dobra..., ale nie wtedy gdy wiem, ze raczej nie powinnam robić sobie takiego drinka - dzięki, bardzo mi pomogłas...))))

he he
;)
24 sierpnia 2013 23:03
ania37

te wybrzuszenia i wgłebienia mogą być efektem ubocznym używania tzw rydełka do skórek....usuwając skórki ryjemy też paznokcie i potem sa te wybrzuszenia....

Oczywiscie,masz racje,tylko te wybrzuszenia sa poziome-ja mam od zawsze pionowe.Jak bylam malutka nie wycinalam skorek,a rowki pionowe zawsze byly.
16 września 2013 22:18
kasia63

Z opisu wyglada na drożdżyce paznokci -nie kombinuj samodzielnie ,idź do dermatologa!

O kurcze to mnie zaskoczyłaś i jednocześnie przestraszyłaś. Mam nadzieję, że to nic poważnego.
16 września 2013 22:22
Też o tym myślałam, że brakuje mi tych witamin. Ktoś mi między czasie doradził kupienie witamin dla kobiet w ciąży. Nie jestem w prawdzie w ciąży ale ponoś chodzi o skład i dobór witamin.
 
A za rady dziewczyny dzięki wielkie. Napewno sobie zapiszę.
 
Kiedyś stosowałam produkty sally hansen ale chyba przestały na mnie dzialać.
16 września 2013 23:26
Witam kiedys wlasnie ty w niemczech mie odchudzono spadlam na wadze 20 kilo i od tamtego czasu zmienialy mi sie paznokcie byly kwadratowe z takimi prazkami jak odrosly to na chwilke i zaraz sie zmienialy .Mysle ze jak bym zapuscila to tez by sie rozdwajaly ....pewnego razu zrobilam wyniki mialam od pewnego czasu spadek zelaza w krwi i z tego tytulu cale wyniki byly zle ....mysle ze od tego mozesz zaczac a potem jak ktos zauwazyl do lekarza trzeba sie udac .Od tamtego okresu robie wyniki czesto bo jak czegos organizmowi potrzeba to u mie wlasnie widac na paznokciach,
16 września 2013 23:26
Witam kiedys wlasnie ty w niemczech mie odchudzono spadlam na wadze 20 kilo i od tamtego czasu zmienialy mi sie paznokcie byly kwadratowe z takimi prazkami jak odrosly to na chwilke i zaraz sie zmienialy .Mysle ze jak bym zapuscila to tez by sie rozdwajaly ....pewnego razu zrobilam wyniki mialam od pewnego czasu spadek zelaza w krwi i z tego tytulu cale wyniki byly zle ....mysle ze od tego mozesz zaczac a potem jak ktos zauwazyl do lekarza trzeba sie udac .Od tamtego okresu robie wyniki czesto bo jak czegos organizmowi potrzeba to u mie wlasnie widac na paznokciach,
10 października 2013 14:50
Używam od jakiś 2 tyg odżywke do paznokci firmy eveline "sos" i mam pytanko niewiecie czy po jej nałożeniu i wyschnięciu można potem paznokcie normalnym lakierem pomalować???
Dziękuje                                                                                                                      
10 października 2013 19:06
magmab

Używam od jakiś 2 tyg odżywke do paznokci firmy eveline "sos" i mam pytanko niewiecie czy po jej nałożeniu i wyschnięciu można potem paznokcie normalnym lakierem pomalować???
Dziękuje                                                                                                                      

Po kazdej odzywce mozna,ale jesli ona jest mleczna moze Ci sie troszke kolor lakieru zmienic ,ale zawsze mozesz druga warswe pozniej nalozyc.Ja uzywam z Eveline Diamond Hard tej wzmacniającej i naprawde paznokcie super rosna,acha te odzywki np ta moja regula jest taka ze nakladasz odzywke np dzis jedna warstwe, a drugiego kolejna i 3 tez kolejną, wtedy ten paznokciec  porzadnie sie odbudowuje:)
10 października 2013 19:22
Jeli uszkodzona jest tzw. macierz paznokcia to jest to problem prawie nieodwracalny. Bruzdy i zlobienia pozostaja. Trzeba koniecznie przy wycinaniu skorek i odsuwaniu ich bardzo uwazac bo mozna te wlasnie macierz uszkodzic. Ja kiedys "sfrezowalam" sobie skorki z lenistwa i pozniej musialam czekac az Cale odrosna bo mialam takie nieciekawe wglebienia. le na uszkodzenie macierzy niewiele mozna pomoc. Zapewne na uszkodzenie ma rowniez wplyw wczesniejszy zly stan zdrowia i oczywiscie tak jak powiedzialam uszkodzenia mechaniczne.
10 października 2013 19:45
kattti82

Po kazdej odzywce mozna,ale jesli ona jest mleczna moze Ci sie troszke kolor lakieru zmienic ,ale zawsze mozesz druga warswe pozniej nalozyc.Ja uzywam z Eveline Diamond Hard tej wzmacniającej i naprawde paznokcie super rosna,acha te odzywki np ta moja regula jest taka ze nakladasz odzywke np dzis jedna warstwe, a drugiego kolejna i 3 tez kolejną, wtedy ten paznokciec  porzadnie sie odbudowuje:)

Dziekuje Katti ;) - odzywka jest przezroczysta więc z kolorkiem nie bedzie problemu ;)) ale mnie ucieszyla ta wiadomość.
Bonitka dziekuje również za info ;)) stosuje odzywke bo duzo taplam sie tu w wodzie ;)) i zeby wzmocnic je ;)) bo ogolnie nie sa najgorsze...
10 października 2013 19:57 / 1 osobie podoba się ten post
Odkrylam ostatnio lekarstwo na moje rece i paznokcie. Wiekszosc prac w rekawiczkach robie, ale nie umiem myc garow, nawet w tych, ktore mam do obslugi Moniki, wiec tez mi sie takie pionowe bruzdy porobily, rece mialam strasznie suche i paznokcie do kitu. Wiele kremow testowalam, z Balea tez, a teraz mam Garnier handrepair - on jest do takich wlasnie zniszczonych, suchych rak i paznokci - dla mnie rewelacja, mam go od 10 dni, paznokcie sie wygladzily, rece - mieciutkie.