Czy niemiecki po kursie dla opiekunek mi wystarczy?

07 listopada 2017 15:44 / 2 osobom podoba się ten post
rosemary

Dlatego ja się zdecydowałam, jak mi zaproponowali kurs bezpłatny :) Może i z płatnego można więcej wynieść w szkole językowej, ale ja byłam zadowolona z poziomu. Według mnie to też obustronna korzyść, ja podszkolę język, a agencja zyska opiekunkę. A języka człowiek uczy się całe życie tak ogółem, czasami mi się wydaje, że nawet w polskim się dokształcam :) W końcu to żywy twór.

Bezpłatny, powiadasz???
To przez ile miesięcy, ta podszkolona opiekunka, którą uzyskała agencja, pracować jest zobiowiązana za 620 EUR/miesiąc
07 listopada 2017 16:21 / 1 osobie podoba się ten post
rosemary

Dlatego ja się zdecydowałam, jak mi zaproponowali kurs bezpłatny :) Może i z płatnego można więcej wynieść w szkole językowej, ale ja byłam zadowolona z poziomu. Według mnie to też obustronna korzyść, ja podszkolę język, a agencja zyska opiekunkę. A języka człowiek uczy się całe życie tak ogółem, czasami mi się wydaje, że nawet w polskim się dokształcam :) W końcu to żywy twór.

Za mnie na Twój post odpowiedział Kolega Knorr.A podszkolić można język,który już się trochę zna.Nic nie ma za darmo.
07 listopada 2017 16:23 / 7 osobom podoba się ten post
Knorr

Bezpłatny, powiadasz???
To przez ile miesięcy, ta podszkolona opiekunka, którą uzyskała agencja, pracować jest zobiowiązana za 620 EUR/miesiąc

Żeby chociaż za 620 dostała ofertę. Czasem siedzą panie po kilka miesięcy bez oferty. Uwiązane tym kursem nie mogą uderzać do innych agencji.

Tak sobie myślę, ze chyba agencje jakieś dotacje mają za te naukę języka??????
Bo nie wierzę w taką bezinteresowność.
07 listopada 2017 19:29 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Żeby chociaż za 620 dostała ofertę. Czasem siedzą panie po kilka miesięcy bez oferty. Uwiązane tym kursem nie mogą uderzać do innych agencji.

Tak sobie myślę, ze chyba agencje jakieś dotacje mają za te naukę języka??????
Bo nie wierzę w taką bezinteresowność.

Też o tym myślałam niby to dla nich inwestycja, ale ze środków unijnych też są dotacje na różne kursy.
07 listopada 2017 19:38 / 2 osobom podoba się ten post
Borowka

Też o tym myślałam :-) niby to dla nich inwestycja, ale ze środków unijnych też są dotacje na różne kursy.

Albo kurs tarnsferu. Niby nauczą cię nosić na rękach pdp. Co jest śmieszne bo kto w pojedynkę tyle kilo podnosi? Powinny być lifty albo druga osoba do pomocy. I za to, że  przymusowy kurs odbębnisz też jesteś uwiązana.
Na 99% procent fundusze unijne wykorzystują firmy i jeszcze sobie opiekunki przywiązują.
13 listopada 2017 12:57
Helena2311

Za mnie na Twój post odpowiedział Kolega Knorr.A podszkolić można język,który już się trochę zna.Nic nie ma za darmo.

Oczywiście, że taki, który już się zna, kurs trwa miesiąc. Osobiście bez jakiejkolwiek znajomości języka trochę bym się bała szukać pracy za granicą.
13 listopada 2017 18:43
MeryKy

Żeby chociaż za 620 dostała ofertę. Czasem siedzą panie po kilka miesięcy bez oferty. Uwiązane tym kursem nie mogą uderzać do innych agencji.

Tak sobie myślę, ze chyba agencje jakieś dotacje mają za te naukę języka??????
Bo nie wierzę w taką bezinteresowność.

To nie jest bezinteresowność . Opiekunek do pracy również nie mają .
13 listopada 2017 19:25 / 3 osobom podoba się ten post
Babeczka

To nie jest bezinteresowność .:-):-) Opiekunek do pracy również nie mają .:inspektor:

Ale mają dotacje z UE na kurs językowy.
13 listopada 2017 19:28
13 listopada 2017 19:35 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

Ale mają dotacje z UE na kurs językowy.

Pewnie mają ale to nie bezinteresowność .
13 listopada 2017 20:34 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

Albo kurs tarnsferu. Niby nauczą cię nosić na rękach pdp. Co jest śmieszne bo kto w pojedynkę tyle kilo podnosi? Powinny być lifty albo druga osoba do pomocy. I za to, że  przymusowy kurs odbębnisz też jesteś uwiązana.
Na 99% procent fundusze unijne wykorzystują firmy i jeszcze sobie opiekunki przywiązują.

Dobrze jest taki kurs zrobić swoją drogą. Mnie kolega uczył. Więc miałam przyspieszony kurs indywidualny. Ciekawe ile z nas nabawiło się kontuzji pleców albo przepukliny przez dźwiganie podopiecznych?
13 listopada 2017 20:50 / 1 osobie podoba się ten post
Joanmar

Dobrze jest taki kurs zrobić swoją drogą. Mnie kolega uczył. Więc miałam przyspieszony kurs indywidualny. Ciekawe ile z nas nabawiło się kontuzji pleców albo przepukliny przez dźwiganie podopiecznych?

Dobrze.... to jest mieć lift albo pomoc do transferu a nie samemu dźwigać.
10 czerwca 2019 15:26

Języka szybko można się nauczyć. Wiesz, nikt nie będzie od ciebie oczekiwał, żebyś nie wiem ile potrafiła, najważniejsze żeby być komunikatywnym. Ja pamiętam jak zayczynałam (usunięte). Też miałam takie obawy, a w zasadzie w miesiąc mój język był już na bardzo fajnym poziomie, a nie spodziewałam się. Cieszę się też, że mogłam liczyć na duże wsparciem biura. 

12 lipca 2019 10:43
U mnie w laxo kurs ogólnie było okej, ale w tak krótkim czasie wszystkiego nie byłam w stanie się nauczyć. Później jeszcze na własną ręką się uczyłam. Teraz już dość płynnie mówię po niemiecku.
12 lipca 2019 12:25 / 3 osobom podoba się ten post
lodzia67

Języka szybko można się nauczyć. Wiesz, nikt nie będzie od ciebie oczekiwał, żebyś nie wiem ile potrafiła, najważniejsze żeby być komunikatywnym. Ja pamiętam jak zayczynałam (usunięte). Też miałam takie obawy, a w zasadzie w miesiąc mój język był już na bardzo fajnym poziomie, a nie spodziewałam się. Cieszę się też, że mogłam liczyć na duże wsparciem biura. 

Sorry, to u Was same ''gienki'' ale po miesiącu nauki '' fajny poziom'' widać to zasługa tego wsparcia z biura. Ciekawam czy to biuro tak samo ocenia przy weryfikacji? Na bank wezmą pod uwagę twoją rekomendację.