Zwrot kosztów podróży - porady

20 listopada 2013 16:25
Witajcie, słuchajcie dziewczyny, mam problem. Podróżowałam do Niemiec i z powrotem tzw małym busem, który nie wystawia biletow/paragonow itede. I teraz mam problem z odsykaniem od firmy XXX pieniędzy z tego tytułu, bo nie mam dowodów na to, że podróżowałam ;/ no paranoja! Czy firma przewozowa może mi wystawić jakieś potwierdzenie w formie biletu czy oświadczenia, że tego i tego dnia faktycznie jechałam??? POMÓŻCIE

Dodam., że w poprzednich wyjaZdach nie miałam takich akcji :/
20 listopada 2013 16:27
Ja też jeżdżę busem i wystawiaja normalny bilet-zadzwoń do biura firmy busowej ,powiedz jaki masz kłopot -dlaczego maja ci nie wystawić?
20 listopada 2013 16:28
mzap88

Witajcie, słuchajcie dziewczyny, mam problem. Podróżowałam do Niemiec i z powrotem tzw małym busem, który nie wystawia biletow/paragonow itede. I teraz mam problem z odsykaniem od firmy XXX pieniędzy z tego tytułu, bo nie mam dowodów na to, że podróżowałam ;/ no paranoja! Czy firma przewozowa może mi wystawić jakieś potwierdzenie w formie biletu czy oświadczenia, że tego i tego dnia faktycznie jechałam??? POMÓŻCIE

Przecież skoro to nest firma to musi CI wystawić rachunek , czy fakturę.Chociażby na CIEBIE.. Nie widze problemu świadczą usługi im muszą wystawić jakis dokument ich sprzedaży.
20 listopada 2013 16:32
mzap88

Ja jezdze busem gdzie biletów nie wystawiają,ale jak był mi potrzebny dokument potwierdzający ,to jak najbardziej wystawili,zadzwoń do biura przewoźnika i powiedz o co chodzi.
20 listopada 2013 16:33
aniananowo

Przecież skoro to nest firma to musi CI wystawić rachunek , czy fakturę.Chociażby na CIEBIE.. Nie widze problemu świadczą usługi im muszą wystawić jakis dokument ich sprzedaży.

Myślę że kazda firma powinna wystawić jakieś potwierdzenie, że faktycznie jechałaś i ile zapłacilaś za  podróż:)
20 listopada 2013 17:01
Dyśka..

Myślę że kazda firma powinna wystawić jakieś potwierdzenie, że faktycznie jechałaś i ile zapłacilaś za  podróż:)

Dokładnie i myślę , że jakby się poprosiło to nie byłoby problemu.A tak z drugiej strony NIEMCY też umieją liczyć:))I nie zawsze musi im się podobać to co każe im się oddac za podróz a czasem fakt przydałoby się im wręczyc taki dokument, bo sprawiają wrażenie jakbysmy miały dojazdy za darmo.
20 listopada 2013 17:02 / 3 osobom podoba się ten post
zadzwoniłam i wystawią :) naprawdę nie spodziewałam się tego a jednak :)
dzięki wielkie!
20 listopada 2013 17:05 / 1 osobie podoba się ten post
mzap88

zadzwoniłam i wystawią :) naprawdę nie spodziewałam się tego a jednak :)
dzięki wielkie!

To są firmy i mają obowiązek wystawiania takich dokumentów.
20 listopada 2013 17:38 / 1 osobie podoba się ten post
aniananowo

Dokładnie i myślę , że jakby się poprosiło to nie byłoby problemu.A tak z drugiej strony NIEMCY też umieją liczyć:))I nie zawsze musi im się podobać to co każe im się oddac za podróz a czasem fakt przydałoby się im wręczyc taki dokument, bo sprawiają wrażenie jakbysmy miały dojazdy za darmo.

Ja jak widzę że za podróż nie bardzo chcą zwracać ,to zaniżam podróż o 50 e,a podwyższam sobie pensję o 70 e ,i wtedy wszyscy są zadowoleni :)
20 listopada 2013 20:23
mzap88

To co napisałaś na forum, kopiuj i prześlij do firmy przewozowej.
Spokojnie-na pewno wystawią dokument potwierdzający zapłatę.
20 listopada 2013 20:28
mzap88

Niech firma przewozowa przysle Ci potwierdzenie na meila,
bedzie Ci łatwiej przesłac do Twojej firmy.
21 listopada 2013 23:03
mzap88

firma przewozowa powinna wystawic ci rachunek trzeba u nich w biurze zgłosic tez tak robiłam ale dla innych celow!!! No ale dojechac czyms musiałas nie rozumie czemu firma stwaza problem? Nastepnym razem to moze niech oni załatwiaja transport i od razu zapłaca jaki problem maja duzo firm tak robi!!!!
22 listopada 2013 13:16
mzap88 , ciesze sie ze ci sie udalo :)

A przy okazji spytam:

CZY wszystkie firmy zwracaja koszty podrozy ? Jesli tak to czy zwykle zwracaja np do 100€, czy calosc czy polowe ?

22 listopada 2013 13:19
Cloudele

A przy okazji spytam:

CZY wszystkie firmy zwracaja koszty podrozy ? Jesli tak to czy zwykle zwracaja np do 100€, czy calosc czy polowe ?

Nie ma jednej odpowiedzi, przy szukaniu pracy pytaj o to.
Sa rozne warianty - firma sama oplaca przejazd, Ty oplacasz i masz zwracane rzeczywiste koszty, albo sama oplacasz i masz zwracane rozne kwoty i na roznych warunkach.
Np. ja kupuje bilety sama, mam zwracane 350 frankow w dwoch ratach, polowa zaraz po przyjezdzie, polowa w ostatnim miesiacu kontraktu.
W DE - kupowalam sama bilet - rodzina zwracala mi 150 euro zaraz po przyjezdzie (praca przez agencje). Jest bardzo roznie ...
22 listopada 2013 13:33
Cloudele

A przy okazji spytam:

Jak szukałam pracy to wszystkie agencje deklarowały zwrot kosztów podróży.Jedne zwracały 80 euro inne do 130 euro,jeśli koszt podrózy byłby wyższy np.swoim autem to różnice musiałabym pokryć sama.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.