Zwrot kosztów podróży - porady

20 listopada 2013 16:25
Witajcie, słuchajcie dziewczyny, mam problem. Podróżowałam do Niemiec i z powrotem tzw małym busem, który nie wystawia biletow/paragonow itede. I teraz mam problem z odsykaniem od firmy XXX pieniędzy z tego tytułu, bo nie mam dowodów na to, że podróżowałam ;/ no paranoja! Czy firma przewozowa może mi wystawić jakieś potwierdzenie w formie biletu czy oświadczenia, że tego i tego dnia faktycznie jechałam??? POMÓŻCIE
 
Dodam., że w poprzednich wyjaZdach nie miałam takich akcji :/
20 listopada 2013 16:27
Ja też jeżdżę busem i wystawiaja normalny bilet-zadzwoń do biura firmy busowej ,powiedz jaki masz kłopot -dlaczego maja ci nie wystawić?
20 listopada 2013 16:28
mzap88

Witajcie, słuchajcie dziewczyny, mam problem. Podróżowałam do Niemiec i z powrotem tzw małym busem, który nie wystawia biletow/paragonow itede. I teraz mam problem z odsykaniem od firmy XXX pieniędzy z tego tytułu, bo nie mam dowodów na to, że podróżowałam ;/ no paranoja! Czy firma przewozowa może mi wystawić jakieś potwierdzenie w formie biletu czy oświadczenia, że tego i tego dnia faktycznie jechałam??? POMÓŻCIE
 
Dodam., że w poprzednich wyjaZdach nie miałam takich akcji :/

Przecież skoro to nest firma to musi CI wystawić rachunek , czy fakturę.Chociażby na CIEBIE.. Nie widze problemu świadczą usługi im muszą wystawić jakis dokument ich sprzedaży.
20 listopada 2013 16:32
mzap88

Witajcie, słuchajcie dziewczyny, mam problem. Podróżowałam do Niemiec i z powrotem tzw małym busem, który nie wystawia biletow/paragonow itede. I teraz mam problem z odsykaniem od firmy XXX pieniędzy z tego tytułu, bo nie mam dowodów na to, że podróżowałam ;/ no paranoja! Czy firma przewozowa może mi wystawić jakieś potwierdzenie w formie biletu czy oświadczenia, że tego i tego dnia faktycznie jechałam??? POMÓŻCIE
 
Dodam., że w poprzednich wyjaZdach nie miałam takich akcji :/

Ja jezdze busem gdzie biletów nie wystawiają,ale jak był mi potrzebny dokument potwierdzający ,to jak najbardziej wystawili,zadzwoń do biura przewoźnika i powiedz o co chodzi.
20 listopada 2013 16:33
aniananowo

Przecież skoro to nest firma to musi CI wystawić rachunek , czy fakturę.Chociażby na CIEBIE.. Nie widze problemu świadczą usługi im muszą wystawić jakis dokument ich sprzedaży.

Myślę że kazda firma powinna wystawić jakieś potwierdzenie, że faktycznie jechałaś i ile zapłacilaś za  podróż:)
20 listopada 2013 17:01
Dyśka..

Myślę że kazda firma powinna wystawić jakieś potwierdzenie, że faktycznie jechałaś i ile zapłacilaś za  podróż:)

Dokładnie i myślę , że jakby się poprosiło to nie byłoby problemu.A tak z drugiej strony NIEMCY też umieją liczyć:))I nie zawsze musi im się podobać to co każe im się oddac za podróz a czasem fakt przydałoby się im wręczyc taki dokument, bo sprawiają wrażenie jakbysmy miały dojazdy za darmo.
20 listopada 2013 17:02 / 3 osobom podoba się ten post
zadzwoniłam i wystawią :) naprawdę nie spodziewałam się tego a jednak :)
dzięki wielkie!
20 listopada 2013 17:05 / 1 osobie podoba się ten post
mzap88

zadzwoniłam i wystawią :) naprawdę nie spodziewałam się tego a jednak :)
dzięki wielkie!

To są firmy i mają obowiązek wystawiania takich dokumentów.
20 listopada 2013 17:38 / 1 osobie podoba się ten post
aniananowo

Dokładnie i myślę , że jakby się poprosiło to nie byłoby problemu.A tak z drugiej strony NIEMCY też umieją liczyć:))I nie zawsze musi im się podobać to co każe im się oddac za podróz a czasem fakt przydałoby się im wręczyc taki dokument, bo sprawiają wrażenie jakbysmy miały dojazdy za darmo.

Ja jak widzę że za podróż nie bardzo chcą zwracać ,to zaniżam podróż o 50 e,a podwyższam sobie pensję o 70 e ,i wtedy wszyscy są zadowoleni :)
20 listopada 2013 20:23
mzap88

Witajcie, słuchajcie dziewczyny, mam problem. Podróżowałam do Niemiec i z powrotem tzw małym busem, który nie wystawia biletow/paragonow itede. I teraz mam problem z odsykaniem od firmy XXX pieniędzy z tego tytułu, bo nie mam dowodów na to, że podróżowałam ;/ no paranoja! Czy firma przewozowa może mi wystawić jakieś potwierdzenie w formie biletu czy oświadczenia, że tego i tego dnia faktycznie jechałam??? POMÓŻCIE
 
Dodam., że w poprzednich wyjaZdach nie miałam takich akcji :/

To co napisałaś na forum, kopiuj i prześlij do firmy przewozowej.
Spokojnie-na pewno wystawią dokument potwierdzający zapłatę.
20 listopada 2013 20:28
mzap88

Witajcie, słuchajcie dziewczyny, mam problem. Podróżowałam do Niemiec i z powrotem tzw małym busem, który nie wystawia biletow/paragonow itede. I teraz mam problem z odsykaniem od firmy XXX pieniędzy z tego tytułu, bo nie mam dowodów na to, że podróżowałam ;/ no paranoja! Czy firma przewozowa może mi wystawić jakieś potwierdzenie w formie biletu czy oświadczenia, że tego i tego dnia faktycznie jechałam??? POMÓŻCIE
 
Dodam., że w poprzednich wyjaZdach nie miałam takich akcji :/

Niech firma przewozowa przysle Ci potwierdzenie na meila,
bedzie Ci łatwiej przesłac do Twojej firmy.
21 listopada 2013 23:03
mzap88

Witajcie, słuchajcie dziewczyny, mam problem. Podróżowałam do Niemiec i z powrotem tzw małym busem, który nie wystawia biletow/paragonow itede. I teraz mam problem z odsykaniem od firmy XXX pieniędzy z tego tytułu, bo nie mam dowodów na to, że podróżowałam ;/ no paranoja! Czy firma przewozowa może mi wystawić jakieś potwierdzenie w formie biletu czy oświadczenia, że tego i tego dnia faktycznie jechałam??? POMÓŻCIE
 
Dodam., że w poprzednich wyjaZdach nie miałam takich akcji :/

firma przewozowa powinna wystawic ci rachunek trzeba u nich w biurze zgłosic tez tak robiłam ale dla innych celow!!! No ale dojechac czyms musiałas nie rozumie czemu firma stwaza problem? Nastepnym razem to moze niech oni załatwiaja transport i od razu zapłaca jaki problem maja duzo firm tak robi!!!!
22 listopada 2013 13:16
mzap88 , ciesze sie ze ci sie udalo :)

*****
A przy okazji spytam:

CZY wszystkie firmy zwracaja koszty podrozy ? Jesli tak to czy zwykle zwracaja np do 100€, czy calosc czy polowe ?

22 listopada 2013 13:19
Cloudele

mzap88 , ciesze sie ze ci sie udalo :)

*****
A przy okazji spytam:

CZY wszystkie firmy zwracaja koszty podrozy ? Jesli tak to czy zwykle zwracaja np do 100€, czy calosc czy polowe ?

Nie ma jednej odpowiedzi, przy szukaniu pracy pytaj o to.
Sa rozne warianty - firma sama oplaca przejazd, Ty oplacasz i masz zwracane rzeczywiste koszty, albo sama oplacasz i masz zwracane rozne kwoty i na roznych warunkach.
Np. ja kupuje bilety sama, mam zwracane 350 frankow w dwoch ratach, polowa zaraz po przyjezdzie, polowa w ostatnim miesiacu kontraktu.
W DE - kupowalam sama bilet - rodzina zwracala mi 150 euro zaraz po przyjezdzie (praca przez agencje). Jest bardzo roznie ...
22 listopada 2013 13:33
Cloudele

mzap88 , ciesze sie ze ci sie udalo :)

*****
A przy okazji spytam:

CZY wszystkie firmy zwracaja koszty podrozy ? Jesli tak to czy zwykle zwracaja np do 100€, czy calosc czy polowe ?

Jak szukałam pracy to wszystkie agencje deklarowały zwrot kosztów podróży.Jedne zwracały 80 euro inne do 130 euro,jeśli koszt podrózy byłby wyższy np.swoim autem to różnice musiałabym pokryć sama.