Handel naszymi danymi

30 listopada 2013 10:07 / 5 osobom podoba się ten post
Założyłam nowy temat po uprzedniej konsultacji z Moderatorem.
 
Wczoraj na moja komórke polską zadzwoniła pani z firmy z propozycja pracy.Nic w tym nie byłoby dziwnego, gdyby nie pytanie -SKĄD maja mój numer????Nie pracuję z firmami od 2 lat,więc tam moich danych nie ma, a przynajmniej juz być nie powinno,w profilu ,zreszta zablokowanym, jest tylko meil.Odpowiedź-albo na forum jest ktos ,kto podszywa się pod firmę i zbiera nasze dane z postów-często w postach podajemy swoje nr telefonów-a ja podawalam np.przy okazji organizacji zjazdu albo ktoś w jakiś inny sposób pozyskuje i handluje naszymi danymi.
Ponieważnie mogę publicznie podać nazwy firmy,z której do mnie dzwoniono powiem tylko,że nazwa firmy widnieje na forumowej liście-sa dwie firmy o tej nazwie,jedna z siedziba w Gorzowie a druga z dodatkiem "kura" do nazwy głównej -obie na literę P.
Czy ktos z Was miał w ostatnich dniach podobne telefony i jakie jest Wasze zdanie w kwestii handlowania/sprzedawania naszych danych?
30 listopada 2013 10:15
No coz, ja mam profil "otwarty", wiec czesto ktos usiluje sie dodzwonic, maile tez przychodza. Nie blokuje swojego profilu, caly czas zbieram informacje.
Handel danymi - coz, zawsze byl, jest i bedzie ! Nie da sie tego ukrocic z prostej przyczyny, wystarczy gdzies tam w ankietach podac swoje dane i material do sprzedazy gotowy.
Kasiu, nie wierz w to, ze po 2 latach ktos w agencji usunal Twoje dane, one tam sa i beda, bo a nuz w sytuacji awaryjnej zechcesz znowu z nimi wspolpracowac? Tez tak mam, dostaje kartki z zyczeniami, pytania o to, jak mi idzie ...
30 listopada 2013 10:15
Handlowanie naszymi danymi to nie jest niecodzienne zjawisko.Nigdy nie miałam żadnego kredytu,a dostaję ciągle listy na mój adres domowy z różnych banków,również dostaję smsy z różnych firm.Można się denerwować,ale raczej nic nie wskóramy,nawet jakbyśmy chcieli się komuś poskarżyć.
30 listopada 2013 10:23
Norma.Na to nie mamy wplywu.Ostanio sie dowiedzialam ,ze moje dane sa w firmie,z ktora juz nie wspolpracuje od 4-ech lat:O:O:O:O:O Taka wlasnie mialam mine:O:O:O:O:O
30 listopada 2013 10:27
Och Kasiu, jesteś "gorącym towarem" to dzwonią ;)))   Sezon nastał.  To dowcip oczywiście.
A serio to nie ustrzeżemy się przed niechcianymi nagabywaniami. Numery telefonów powinnyśmy podawać tylko na maila, a nie na forum. A to i tak może powędrować dalej wbrew naszej woli. Jako duża dziewczynka wiesz, że nie ma tajemnic w dzisiejszym świecie. I zawsze znajdzie się jakaś osoba, firma nie przestrzegająca jakichkolwiek zasad. Smutne to :(
30 listopada 2013 10:33
Hagia -telefon na komórke miałam 1x-zwykle sa to propozycje meilowe.Handel danymi osobowymi bez zgody zainteresowanych jest niezgodny z prawem i podlega karze.I ja sobie nie życzę,żeby ktoś tak ot,sobie do mnie wydzwaniał,o!
30 listopada 2013 10:41
kasia63

Hagia -telefon na komórke miałam 1x-zwykle sa to propozycje meilowe.Handel danymi osobowymi bez zgody zainteresowanych jest niezgodny z prawem i podlega karze.I ja sobie nie życzę,żeby ktoś tak ot,sobie do mnie wydzwaniał,o!

Kasiu, najpierw musialabys udowodnic, ze firma "A" kupila Twoje dane od firmy "B", a to nierealne ... Karalne, ale nawet w przypadku stalkingu trzeba sie nad tym napracowac !
30 listopada 2013 10:44
emilia

Kasiu, najpierw musialabys udowodnic, ze firma "A" kupila Twoje dane od firmy "B", a to nierealne ... Karalne, ale nawet w przypadku stalkingu trzeba sie nad tym napracowac !

Wojnę ze stalkingiem juz przerobiłam:)Ze skutkiem pozytywnym,czyli wyrokiem-w zawieszeniu ,ale zawsze!!! :)Jak telefony od firm będą się powtarzac to i za to się wezmę:)
30 listopada 2013 10:59
Do mnie też dzwonią non stop i nawet nie znają nazwiska,bo w profilu go nie ma,więc jak dzwonią jest takie oto zdanie: Pani Anna G.................. i długie milczenie,bo co wymyśleć,jak się nie zna nazwiska? Ma dużo firm wgląd na to forum i spisują sobie emaile i nr tel i tyle,nic nie możemy na to poradzić,albo włączamy wibrację w tel,albo odbieramy 12 tel dziennie od różnych pośredników...
30 listopada 2013 11:01
kasia63

Hagia -telefon na komórke miałam 1x-zwykle sa to propozycje meilowe.Handel danymi osobowymi bez zgody zainteresowanych jest niezgodny z prawem i podlega karze.I ja sobie nie życzę,żeby ktoś tak ot,sobie do mnie wydzwaniał,o!

O!!!! Ja też cenię sobie niezakłócanie prywatności :)
Ale w Twoim przypadku to wcale nie musi być handel danymi. Po prostu jakaś pilna myszka z tej firmy czyta forum i notuje w kajeciku, na zaś, podawane numery telefonów, maile i co tam jeszcze da się wykorzystać.
Miałyśmy już tu odpowiedzi firm na poruszane tematy i to niekoniecznie w dziale z opiniami o danej firmie.
30 listopada 2013 11:02
ania37

Do mnie też dzwonią non stop i nawet nie znają nazwiska,bo w profilu go nie ma,więc jak dzwonią jest takie oto zdanie: Pani Anna G.................. i długie milczenie,bo co wymyśleć,jak się nie zna nazwiska? Ma dużo firm wgląd na to forum i spisują sobie emaile i nr tel i tyle,nic nie możemy na to poradzić,albo włączamy wibrację w tel,albo odbieramy 12 tel dziennie od różnych pośredników...

Jesli podajesz w profilu swój nr telefonu to tym samym WYRAŻASZ ZGODĘ!!!!Ja nie podałam!
30 listopada 2013 11:02 / 1 osobie podoba się ten post
ania37

Do mnie też dzwonią non stop i nawet nie znają nazwiska,bo w profilu go nie ma,więc jak dzwonią jest takie oto zdanie: Pani Anna G.................. i długie milczenie,bo co wymyśleć,jak się nie zna nazwiska? Ma dużo firm wgląd na to forum i spisują sobie emaile i nr tel i tyle,nic nie możemy na to poradzić,albo włączamy wibrację w tel,albo odbieramy 12 tel dziennie od różnych pośredników...

dlatego ja nie podaje num tel a pozatym nie odbieram w Niemczech no chyba ze od rodziny bo to wiadomo roznie bywa,a ze maile pisza niech pisza..........
30 listopada 2013 13:37
A do mnie nawet dzisiaj dzwoniła firma z Warszawy ( bo kierunkowy był 022 ),znaczy,że mało jest chętnych na święta do pracy...W sobotę jeszcze nigdy wcześniej nie dzwoniono,bo firmy nie pracowały,a w tym roku? Proszę proszę dzwonią
30 listopada 2013 20:05 / 7 osobom podoba się ten post
A do mnie nikt nie dzwoni ( oj, chyba powinnam podać publicznie swój telefon, jak tak lubię sobie pogadać z ludźmi :D  ).
A maila dostałam tylko jednego czy dwa, dawno temu. Czuję się pokrzywdzona wiedząc,że tyle z was dostaje pełno maili, a ja bidula nic ! To skandal, drogie firmy.Takie uporczywe pomijanie mnie można chyba podciągnąć pod mobbing, prawda?
A ja taka miła, taka fajna i tak okrutnie pomijana. Czuję się zniesmaczona a nawet oburzona.
:D
 
21 lipca 2014 08:01 / 1 osobie podoba się ten post

Ja dostałam namiar na firmę xxxxx od koleżanki.Zadzwoniłam pan prosił wypełnić ANKIETĘ (nie umowe o pracę!)i odesłać.W profilu trzeba było podać imiona rodziców,nip,numer dowodu osobistego i jeszcze kilka osobistych danych,których już nie pamiętam.Nie wypełniłam.Założą potem konto przez internet,nabiorą kredytów a ja będę miała ładne kwiatki.W ogóle się zastanawiam jak działa nasz ochrona danych osobowych.Zaciekawił mnie też punkt że jak rodzina mi będzie chciała zapłacić więcej lub gdy ja to zasugeruje to stracę wynagrodzenie u nich.