Handel naszymi danymi

21 lipca 2014 13:41
Też mnie to zastanawia.Firmy żądają bardzo szczególowych danych,adresu zamieszkania,pesel,itp.I to wszystko zanim jeszcze zaproponuja oferte pracy!
Bywa,ze po pozyskaniu tych danych,w ogóle sie nie odzywają.
21 lipca 2014 16:35
hogata76

Norma.Na to nie mamy wplywu.Ostanio sie dowiedzialam ,ze moje dane sa w firmie,z ktora juz nie wspolpracuje od 4-ech lat:O:O:O:O:O Taka wlasnie mialam mine:O:O:O:O:O

Po pierwsze to klaniam sie slicznie czarownico !
Firmy moga przechowywac dane ile tylko chca.Fachowo to sie chyba nazywa baza zasobow ludzkich.Tak ,tak jestesmy zasobami ha ha Czy dane wyplywaja z firmy lub czy sa przedmiotem handlu to juz inna bajka.Np. pani Kowalska pracuje jako kolsultantka w firmie X i planuje zmiane pracy.Idzie do firmy Y.Jednak zanim pojdzie moze sobie skopiowac dane wszystkich osob wspolpracujacych z firma.Wiec firma Y ma juz dane nowych kandydatek
21 lipca 2014 16:43 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Po pierwsze to klaniam sie slicznie czarownico !
Firmy moga przechowywac dane ile tylko chca.Fachowo to sie chyba nazywa baza zasobow ludzkich.Tak ,tak jestesmy zasobami ha ha Czy dane wyplywaja z firmy lub czy sa przedmiotem handlu to juz inna bajka.Np. pani Kowalska pracuje jako kolsultantka w firmie X i planuje zmiane pracy.Idzie do firmy Y.Jednak zanim pojdzie moze sobie skopiowac dane wszystkich osob wspolpracujacych z firma.Wiec firma Y ma juz dane nowych kandydatek

Trzeba bylo Hogacie pokłonic się rok temu,bo sprzed roku jest ten jej wpis hahahahahha
21 lipca 2014 17:30
ivanilia40

Trzeba bylo Hogacie pokłonic się rok temu,bo sprzed roku jest ten jej wpis hahahahahha

A ja taki zamaszysty i roztargniony jestem ha ha Czy to wazne jaka data ? Wazne ze szczerze sie klaniam
03 grudnia 2015 21:30 / 2 osobom podoba się ten post
Otrzymałam własnie smsa od firmy ,z która nigdy nie miałam nawet telefonicznego kontaktu....Czyli jest to dowód na to ,że firmy handlują między sobą naszymi danymi.....
SMS
"Dobry wieczór.Na FB pod hasłem.......mogą państwo wstawić swój profil i szukać prace.Tam będą niemieckie rodziny szukać opiekunki albo firmy moga się kontaktowac z opiekunkami.Pozdrawiam.Xksiński z firmy...."
03 grudnia 2015 21:39 / 1 osobie podoba się ten post
Jakby była to tam bym napisała-ni ma:( Nie wiem czy nazwe podawac ,nie chce po łapach dostac:):):)
03 grudnia 2015 21:48 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Otrzymałam własnie smsa od firmy ,z która nigdy nie miałam nawet telefonicznego kontaktu....Czyli jest to dowód na to ,że firmy handlują między sobą naszymi danymi.....
SMS
"Dobry wieczór.Na FB pod hasłem.......mogą państwo wstawić swój profil i szukać prace.Tam będą niemieckie rodziny szukać opiekunki albo firmy moga się kontaktowac z opiekunkami.Pozdrawiam.Xksiński z firmy...."

Co tam Ty - mój mąż, który nigdy nie szukał pracy jako opiekunka, dostał smsa od Aterimy chyba:)
03 grudnia 2015 21:51
Takie smsy dostaje co kilka dni i się temu nie dziwie...
03 grudnia 2015 21:51 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra2

Co tam Ty - mój mąż, który nigdy nie szukał pracy jako opiekunka, dostał smsa od Aterimy chyba:)

Hi hi,moze ma potencjał ku temu i firma wyczaiła jakims sposobem:)
03 grudnia 2015 21:54 / 1 osobie podoba się ten post
piotrpan

Takie smsy dostaje co kilka dni i się temu nie dziwie...

Ja się nie dziwię, tylko oburzam:)
03 grudnia 2015 21:56 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Otrzymałam własnie smsa od firmy ,z która nigdy nie miałam nawet telefonicznego kontaktu....Czyli jest to dowód na to ,że firmy handlują między sobą naszymi danymi.....
SMS
"Dobry wieczór.Na FB pod hasłem.......mogą państwo wstawić swój profil i szukać prace.Tam będą niemieckie rodziny szukać opiekunki albo firmy moga się kontaktowac z opiekunkami.Pozdrawiam.Xksiński z firmy...."

A może Xksiński zmienił firmę? I teraz robi nowy nabór?
03 grudnia 2015 21:57
MeryKy

A może Xksiński zmienił firmę? I teraz robi nowy nabór?

Nie-znalazłam o niej topik na innym forum.
03 grudnia 2015 21:59 / 2 osobom podoba się ten post
Inna Firma to czasem jest tą naszą , zmienia nazwę żeby sprawdzić pracownika. Przerabiałem to , pisali i dzwonili z tych samych nr. tel.
03 grudnia 2015 22:09
Np. czy dotrzymujesz umowy , ile chcesz zarabiac itp.
03 grudnia 2015 22:30
piotrpan

Inna Firma to czasem jest tą naszą , zmienia nazwę żeby sprawdzić pracownika. Przerabiałem to , pisali i dzwonili z tych samych nr. tel.

Czego to człowiek z nudów nie wymyśli.