Refleksyjnie o życiu

29 października 2017 19:14
Darko

To prawda :[

ale czemu użarło ...wieku??
29 października 2017 19:14 / 2 osobom podoba się ten post
cien

to można tatusiować lub siostrzenić się , każdy ma prawo wyboru , każdy swoje zdanie , wszystko do uzgodnieniaz partnerką 

Dużo wad mam za sobą :D Nad pozostałymi wciąż pracuję.
29 października 2017 19:15 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

ale czemu użarło ...wieku??

Kiedyś była ze mnie menda :[ Wspomniałem rozwód.
29 października 2017 19:16 / 2 osobom podoba się ten post
Darko

Dużo wad mam za sobą :D Nad pozostałymi wciąż pracuję.

też mam podobnie ...
30 października 2017 09:41 / 11 osobom podoba się ten post
Mysle,ze zaoszczedzilas wystarczajaco duzo aby kupic sobie bilet w jedna strone,na przyklad w kosmos. Zycze przyjemnej podrozy ;)
02 listopada 2017 13:10 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Nowa stella i mi się nie udało zlokalizować cmentarza na czas, ale dla mnie wizyta na cmentarzu to zawsze 1-wszy listopada. Taka chwila zadumy i zawsze jestem na cmentarzach na wszystkich moich stellach. Nie wiem czego tam szukam, ale pewnie chcę zrozumieć historię i znaleźć odpowiedź na pytanie jak śmierć wybiera... Świeczkę też zapalę..)))
Dyskusja w "Refleksyjnie o życiu". O.

hm?  jak śmierć wybiera......?  a może odwrotnie jak my nieraz wybieramy śmierć,owszem są przypadki ,że nie mamy wpływu na zaistaniałą sytuacje ,ale czy w każdej sytuacji?  otóż nie! choroby ,rak ,zawały itp.są skutkami naszej ingerencji w dzieło  stwórcze.Jest to temat szeroki.Póki nie zmienimy naszego myślenia ,ten proces bedzie narastał .
02 listopada 2017 13:35 / 7 osobom podoba się ten post
adamos60

hm?  jak śmierć wybiera......?  a może odwrotnie jak my nieraz wybieramy śmierć,owszem są przypadki ,że nie mamy wpływu na zaistaniałą sytuacje ,ale czy w każdej sytuacji?  otóż nie! choroby ,rak ,zawały itp.są skutkami naszej ingerencji w dzieło  stwórcze.Jest to temat szeroki.Póki nie zmienimy naszego myślenia ,ten proces bedzie narastał .

Nie mam się za kogoś tak wielkiego, że mogłabym wpłynąć jakimkolwiek moim zachowaniem na dzieło stwórcze ... Palę faję, które jakis człowiek wymyślił, ale nie uważam, że Bóg jest taki maluczki, że z tą śmieszną destrukcją nie mógłby sobie poradzić...  Jeżeli wszechmocny to wszechmocny, ja nie ograniczam mocy Boga (tak jak ja go pojmuję, czy rozumiem).
02 listopada 2017 14:20 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Nie mam się za kogoś tak wielkiego, że mogłabym wpłynąć jakimkolwiek moim zachowaniem na dzieło stwórcze ... Palę faję, które jakis człowiek wymyślił, ale nie uważam, że Bóg jest taki maluczki, że z tą śmieszną destrukcją nie mógłby sobie poradzić...  Jeżeli wszechmocny to wszechmocny, ja nie ograniczam mocy Boga (tak jak ja go pojmuję, czy rozumiem).

temat znów szeroki--pozornie tak to można odebrać,ale za tym wszystkim kryje się coś ,lub ktoś  o kim kościoły milczą a jeżeli to zniekształciły obraż wroga Boga -Szatana  ,on jest kluczem tej całej zagadki i odwiecznego pytania człowieka --dlaczego?Daletego jest tyle nieporozumień  w tym temacie.
02 listopada 2017 16:51 / 2 osobom podoba się ten post
adamos60

byś załapała gybyś znała pogląd Boga na sprawy obrazów,rzeżb itp.wizerunków.

Bałwochwalstwo...
02 listopada 2017 17:15 / 6 osobom podoba się ten post
Helena2311

Bałwochwalstwo...

Trochę za mocno, tylko w przypadku czczenia obrazu, do świętych zwracamy się o wstawiennictwo do Boga głównego. Obrazy, figury miały za zadanie przyblizyc wiarę niepismiennym w dawnych czasach.
02 listopada 2017 17:30 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Trochę za mocno, tylko w przypadku czczenia obrazu, do świętych zwracamy się o wstawiennictwo do Boga głównego. Obrazy, figury miały za zadanie przyblizyc wiarę niepismiennym w dawnych czasach.

Biblia-2Moj.20:4-6 Czyli drugie przykazanie.
02 listopada 2017 19:27 / 2 osobom podoba się ten post
Helena2311

Biblia-2Moj.20:4-6 Czyli drugie przykazanie.

Bogow cudzych tak, oczywiscie . Ale dla mnie różnica jest pomiędzy uwielbieniem jak .Ciebie Boze wyslawiamy a oddaniem czci. Juz 3 przykazanie będziesz ccil ojca swego i matke swoja.
02 listopada 2017 21:01 / 5 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Nie mam się za kogoś tak wielkiego, że mogłabym wpłynąć jakimkolwiek moim zachowaniem na dzieło stwórcze ... Palę faję, które jakis człowiek wymyślił, ale nie uważam, że Bóg jest taki maluczki, że z tą śmieszną destrukcją nie mógłby sobie poradzić...  Jeżeli wszechmocny to wszechmocny, ja nie ograniczam mocy Boga (tak jak ja go pojmuję, czy rozumiem).

Jest wszechmocny, ale dał nam wolną wolę i trochę spoczął na laurach :)
03 listopada 2017 06:28 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jest wszechmocny, ale dał nam wolną wolę i trochę spoczął na laurach :)

Ja tam nie wszystko biorę co mi dają... Nie chcę dalej dyskutować bo to już grunt mocno grząski, a nie jest moim zamiarem obrażać czyjekolwiek uczucia religijne...))))
03 listopada 2017 09:11 / 3 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Ja tam nie wszystko biorę co mi dają... Nie chcę dalej dyskutować bo to już grunt mocno grząski, a nie jest moim zamiarem obrażać czyjekolwiek uczucia religijne...))))

I tak się własnie wolna wola objawia :) Ale masz rację , nie dyskutujmy, bo faktycznie w pewnym momencie można wypaść z zakrętu.
Dopiszę jeszcze tyle , że wiarę się przyjmuje , albo nie, bo udowadnianie czegokolwiek w tej materii wyklucza jej istotę.
Ja osobiście wszystkie reguły staram się prosto przyjmować, bo nad Biblią pracują uniwersytety i sami jeszcze za  bardzo nie wiedzą o co tam chodzi :))