Umowa zlecenie

14 stycznia 2015 10:10
Lili

Już masz? :*
 

przeciez w grudniu dostalysmy 2 razy
 
14 stycznia 2015 13:11 / 5 osobom podoba się ten post
magdzie

Pewnie dzwoni tera do swojego ksiegowego )))))) dostala wiecej w grudniu i myslala,ze to dodatek za swieta ,ot pomyslala: firma ma w tym roky gest i na karpika dala ))))

A skąd miała wiedzieć ????...... Ale jaja jak berety , normalnie !....... Farbowałam włosy , nie miałam tu czasu zaglądać a tu telefon dzwoni ...... Mój księgowy sprawdzil mi konto , bo zasiałam ziarenko niepokoju z rana .......A tu na 31.12 .....moje diengi już na koncie byly !!!!!..... Ludzieeeee , pierwszy raz od niepamiętnych czasów Nowy Rok powitałam z naładowanym mamoną kontem !!!!..... W moim portfelu tutaj też miałam ojraski i to nie byle co , żeby nie było ......Dobry rok będę miała ! A firmie zwracam HONOR - niepotrzebnie się wkurzałam ! -:)))))))
14 stycznia 2015 13:33
macie juz moze nowe umowy.... ja mam 2,5 tygodnia do zjazdu a nie przyslali mi umowy za styczen...jak to wyglada z tymi nowymi umowami????
14 stycznia 2015 13:46 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

A skąd miała wiedzieć ????...... Ale jaja jak berety , normalnie !....... Farbowałam włosy , nie miałam tu czasu zaglądać a tu telefon dzwoni ...... Mój księgowy sprawdzil mi konto , bo zasiałam ziarenko niepokoju z rana .......A tu na 31.12 .....moje diengi już na koncie byly !!!!!..... Ludzieeeee , pierwszy raz od niepamiętnych czasów Nowy Rok powitałam z naładowanym mamoną kontem !!!!..... W moim portfelu tutaj też miałam ojraski i to nie byle co , żeby nie było ......Dobry rok będę miała ! A firmie zwracam HONOR - niepotrzebnie się wkurzałam ! -:)))))))

widziala Pani radze zagladac na konto czesciej hahahahah cos ten Twoj ksiegowy sie opitala :)
14 stycznia 2015 13:51
Barbara niepowtarzalna

A skąd miała wiedzieć ????...... Ale jaja jak berety , normalnie !....... Farbowałam włosy , nie miałam tu czasu zaglądać a tu telefon dzwoni ...... Mój księgowy sprawdzil mi konto , bo zasiałam ziarenko niepokoju z rana .......A tu na 31.12 .....moje diengi już na koncie byly !!!!!..... Ludzieeeee , pierwszy raz od niepamiętnych czasów Nowy Rok powitałam z naładowanym mamoną kontem !!!!..... W moim portfelu tutaj też miałam ojraski i to nie byle co , żeby nie było ......Dobry rok będę miała ! A firmie zwracam HONOR - niepotrzebnie się wkurzałam ! -:)))))))

to chyba tylko moja firma jest taka niedorobiona, ze przyszylaja do 15.... a niech ich trafi cos.
14 stycznia 2015 13:52
Jolek

to chyba tylko moja firma jest taka niedorobiona, ze przyszylaja do 15.... a niech ich trafi cos.

normalnie tez do 15 wysylaja ale pewnie chcieli rok zamknac jak zaczynalam u nich w zeszlym roku tez sie do konca grudnia rozliczyli :)
14 stycznia 2015 14:19
kasia63

Dziewczyny -pierwsza rzecz jaka się robi ,kiedy kasa nie ląduje w ustalonym dniu na koncie to info do rodziny o tym!Oni płacą do firm skrupulatnie i zwykle z wyprzedzeniem i na pewno pomoga w interwencji!Dopiero potem do firmy z żadaniem wyjasnienia i przy okazji zaznaczeniem,że rodzina jest poinformowana i rozważa w związku z tym zerwanie umowy!I na drugi dzien macie pieniadze na koncie-konkurencja jest tak duża,że agencje pazurami sie klientów trzymają!

Tak bym mogła zrobić, lecz ja jestem teraz w innym miejscu i nie mam kontaktu z tamtą rodziną u której poprzednio pracowałam. Zastanawiam się czy brak wypłaty w terminie jest prawnym uzasadnieniem do rozwiązania umowy? 
14 stycznia 2015 15:12 / 3 osobom podoba się ten post
stakra

Tak bym mogła zrobić, lecz ja jestem teraz w innym miejscu i nie mam kontaktu z tamtą rodziną u której poprzednio pracowałam. Zastanawiam się czy brak wypłaty w terminie jest prawnym uzasadnieniem do rozwiązania umowy? 

Oczywiście ,że jest powodem-jest to złamanie przez firmę własnych ustaleń wobec pracownika-zleceniobiorcy.I na dodatek należą się odsteki ustawowe liczone od nastepnego dnia po upływie terminy wypłaty!!!!W tej sytuacji trzeba do firmy poleconym za potwierdzeniem odbioru wysłać wezwanie do zapłaty w terminie 30 dni od otrzymania tego pisma.Ale musi to zrobic w Twoim imieniu prawnik .To się nazywa"przedsądowe wezwanie do dobrowolnwj wypłaty wynagrodzenia".Jesli firma sie przestraszy otrzymasz je ,ale bez odsetek.Jesli nie ,kolejny krok to pozew cywilny ,na ktorym sąd wyda wyrok odnosnie wypłaty i okresli w  nim wysokośc w/w odsetek.
Zupełnie żadnych nie masz namiarów na te rodzine ,nic?Ja sobie zawsze telefony zachowuję na wszelki wypadek-nie wiadomo czy sie do czego nie przydadzą.
14 stycznia 2015 15:30 / 3 osobom podoba się ten post
Ja mam w mojej umowie z firmą paragraf, który mówi, że w wypadku zwłoki w wypłacie wynagrodzenia
przez 14 dni mam prawo wypowiedzieć umowę w trybie natychmiastowym.
Firma ma termin do 12, wypłata jest zawsze między 4 a 8 dniem m-ca.
14 stycznia 2015 17:43
czytajac wasze posty ze pieniadze byly wczesiej w grudniu jestem zdumione ze nie wiecie dlaczego firmy wczesniej wyplacily,od nowego roku obowiazuja nowe przepisy wszystko ma byc opodatkowane diety tez ja teraz jestem na przerwie i mam nowe umowy kiedys diety nie byly opodatkowane teraz sa od calej kwoty jest odprowadzany zus i podatek,w trudnej sytuacji sa osoby na rencie emeryturze i obciazeniami komorniczymi
14 stycznia 2015 17:56
kasia63

Oczywiście ,że jest powodem-jest to złamanie przez firmę własnych ustaleń wobec pracownika-zleceniobiorcy.I na dodatek należą się odsteki ustawowe liczone od nastepnego dnia po upływie terminy wypłaty!!!!W tej sytuacji trzeba do firmy poleconym za potwierdzeniem odbioru wysłać wezwanie do zapłaty w terminie 30 dni od otrzymania tego pisma.Ale musi to zrobic w Twoim imieniu prawnik .To się nazywa"przedsądowe wezwanie do dobrowolnwj wypłaty wynagrodzenia".Jesli firma sie przestraszy otrzymasz je ,ale bez odsetek.Jesli nie ,kolejny krok to pozew cywilny ,na ktorym sąd wyda wyrok odnosnie wypłaty i okresli w  nim wysokośc w/w odsetek.
Zupełnie żadnych nie masz namiarów na te rodzine ,nic?Ja sobie zawsze telefony zachowuję na wszelki wypadek-nie wiadomo czy sie do czego nie przydadzą.

Wezwanie do zapłaty samemu można wysłać a w necie jest cale mnóstwo wzorów jak takie pismo ma wyglądać.
14 stycznia 2015 18:46
Gosiap

Wezwanie do zapłaty samemu można wysłać a w necie jest cale mnóstwo wzorów jak takie pismo ma wyglądać.

Mozna Gosia ,wiem ,ale lepiej to zrobic za posrednictwem prawnika bo taki list od opiekunki to wiesz gdzie laduje?A jak pełnomocnik wysyła i jest pieczatka kancelarii to juz taka agenturka czuje sie zobowiazana wybrnąc z kłopotów,byle szybko:)Biurokracja  i formalizacja sie czasem w życiu przydaje:)
14 stycznia 2015 18:50
kasia63

Mozna Gosia ,wiem ,ale lepiej to zrobic za posrednictwem prawnika bo taki list od opiekunki to wiesz gdzie laduje?A jak pełnomocnik wysyła i jest pieczatka kancelarii to juz taka agenturka czuje sie zobowiazana wybrnąc z kłopotów,byle szybko:)Biurokracja  i formalizacja sie czasem w życiu przydaje:)

Firma reaguje na takie wezwanie a jeśli nie to wtedy prawnik lub proces. Zapewniam cię Kasiu że w wielu przypadkach obeszło się bez prawnikow i dodatkowych kosztów. Polecony za potwierdzeniem odbioru nie ląduje w koszach.
14 stycznia 2015 19:01
Gosiap

Firma reaguje na takie wezwanie a jeśli nie to wtedy prawnik lub proces. Zapewniam cię Kasiu że w wielu przypadkach obeszło się bez prawnikow i dodatkowych kosztów. Polecony za potwierdzeniem odbioru nie ląduje w koszach.

Nie miałam takich doświadczen póki co, ale gdyby do tego kiedyś doszło to wole takie rozwiazania bo uważam je za skuteczniejsze:)
14 stycznia 2015 19:43
kasia63

Oczywiście ,że jest powodem-jest to złamanie przez firmę własnych ustaleń wobec pracownika-zleceniobiorcy.I na dodatek należą się odsteki ustawowe liczone od nastepnego dnia po upływie terminy wypłaty!!!!W tej sytuacji trzeba do firmy poleconym za potwierdzeniem odbioru wysłać wezwanie do zapłaty w terminie 30 dni od otrzymania tego pisma.Ale musi to zrobic w Twoim imieniu prawnik .To się nazywa"przedsądowe wezwanie do dobrowolnwj wypłaty wynagrodzenia".Jesli firma sie przestraszy otrzymasz je ,ale bez odsetek.Jesli nie ,kolejny krok to pozew cywilny ,na ktorym sąd wyda wyrok odnosnie wypłaty i okresli w  nim wysokośc w/w odsetek.
Zupełnie żadnych nie masz namiarów na te rodzine ,nic?Ja sobie zawsze telefony zachowuję na wszelki wypadek-nie wiadomo czy sie do czego nie przydadzą.

Oj teraz też wiem, ze namiary się przydają, no ale cóż? Nie mam zadnego kontaktu z tamtą rodziną.