Umowa zlecenie

08 września 2015 07:35 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

a po co taki zapis ? Rezygnujesz z pracy bo nie mozesz jej dalej wykonywac ze wzgledu na AIDS :-)

.
08 września 2015 13:49
dorotee

Doczytalam moją umowę, jak ja nie wywiążę sie z obowiązków , poniżej standardów będę świadczyć usługi to firma może od razu rozwiązać umowe. Ale nie ma punktu o moim prawie do natychmiastowego rozwiązania umowy z ich rażącego naruszenia, Jak np stan pdp odbiegający od przedstawionego.

U mnie w umowie jest napisane dokladnie tak samo, firma moze ze mna rozwiazac natychmiastowa umowe..........Mnie obowiazuje 14-to dniowy okres wypowiedzenia niestety
08 września 2015 13:52
Ja mam andrea 12-cie dni do zjazdu, wiec nawet wypowiedzenie mi nie pomoze :(
08 września 2015 13:54
kasia63

I to jest właśnie przykład bubla prawnego:)Tylko obowiazki ,ale praw pracownika prawie wcale.....

No niestety Kasia tak to wyglada.........
08 września 2015 14:31 / 1 osobie podoba się ten post
Jest rzecza oczywista, ze za kradziez, fauszowanie, alkohol itp. nienalezyte wykonywanie uslug czy naruszenie obowiazkow umowa jest zrywana w trybie natychmiastowym i to nie podlega dyskusjii. Chodzi tutaj o to dlaczego pracownik nie ma takiego prawa wypowiedziec umowe w trybie natychmiastowym jesli sa ku temu powody........
08 września 2015 14:41
Temu też nie przeczę, ale Jowita już zauważyła problem właściwy, czyli brak mojego prawa do zerwania umowy w trybie natychmiastowym.
08 września 2015 14:52
jowita.

Ja mam andrea 12-cie dni do zjazdu, wiec nawet wypowiedzenie mi nie pomoze :(

Kodeks Cywilny art.746:) wypowiedzenie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia:)
23 kwietnia 2016 13:07 / 1 osobie podoba się ten post
Ważne świeże info nt. umów zleceń

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/937329,czy-umowa-zlecenie-wlicza-sie-do-stazu-pracy-emerytury.html
23 kwietnia 2016 13:14 / 1 osobie podoba się ten post
Kasiu na pewno madre ino cholera sie nie otwiera..
23 kwietnia 2016 13:17 / 1 osobie podoba się ten post
Babka

Kasiu na pewno madre ino cholera sie nie otwiera..:lol3:

Mi sie otwiera::)przekopiuj do wyszukiwarki bo nie wyszło mi na zielono to się przeciez nie otworzy:)
23 kwietnia 2016 13:21
kasia63

Mi sie otwiera::)przekopiuj do wyszukiwarki bo nie wyszło mi na zielono to się przeciez nie otworzy:)

Kasiu ja ino forum skayp  i fejsik  przekopiuj predzej wegiel do piwnicy zrzuce,,albo owies wymloce...chyba ze babce przetlumaczysz oco sie rozchodzi,,,
23 kwietnia 2016 15:39 / 1 osobie podoba się ten post
Teraz się Babko powinno otworzyć:)
23 kwietnia 2016 16:20
Ale tam jest błąd, bo umowa zlecenie od której są odprowadzane składki emerytalno-rentowe wlicza się do stażu pracy.
23 kwietnia 2016 18:00 / 4 osobom podoba się ten post
Mycha

Ale tam jest błąd, bo umowa zlecenie od której są odprowadzane składki emerytalno-rentowe wlicza się do stażu pracy.

Ale przeciez to właśnie napisano w tym artykule-na poczatku tekstu grubymi literkami i na samym koncu:)Coś nie doczytałaś:)

"W związku z tym, każdy okres pracy na zleceniu, gdy odprowadzane były składki rentowe i emerytalne do ZUS (obowiązkowo i dobrowolnie) wlicza się do emerytury - ustalanej według starych, jak i nowych zasad - jako okres składkowy.  "