Umowa zlecenie

25 marca 2020 15:49
Czy jakaś firma ma plan na wypadek konieczności odbycia kwarantanny tutaj w Dr? Kto nas gdzieś ulokuje?  Koszty? 
25 marca 2020 16:09
Werska

To, że nie sprzeda, to ja wiem. Tylko czy te już wykupione nie mają jakichś wykluczeń w przypadku ogłoszonej pandemii, klęski żywiołowej czy czegoś w tym stylu.

Koszty leczenia chyba pokryją bo dlaczego niby mieliby nie pokryć? 
25 marca 2020 16:17 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Koszty leczenia chyba pokryją bo dlaczego niby mieliby nie pokryć? 

Koszty leczenia tak, NFZ również. Ale Dorotee napisała, że np. ta, co ona ma nie obejmuje pandemii. Czyli nic ze zwrotu wszelkich dodatkowch kosztów.
Leczenie związane z koronawirusem w Polsce jest za darmo, nawet osobie nieubezpieczonej. PODOBNO w DE również. Ale nie tylko koronoawirus zagraża, są inne sytuacje, gdzie ubezpieczenie dodatkowe ma znaczenie. Nie podam szczegółów, bo trzeba by się wgłębić w przepisy, co nas obejmuje  w ramach NFZ. A tu może się okazać, że obecnie firma ubezpieczeniowa może mieć kruczek, który jej pozwala umyć ręce..
25 marca 2020 16:23 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

A jak NFZ obejmuje pandemię?

Samo leczenie w Polsce jest bezpłatne- cudzoziemcom też, słyszałam, że tutaj podobnie.
Natomiast w firmie półtora tygodnia temu pytałam o to, o czym piszesz później- jeśli kwarantanna, to gdzie, kto za to płaci. I usłyszałam- trzeba się nad tym zastanowić. Teoretycznie kwarantanna powinna obejmować też osobę, którą się opiekujemy- czyli zmienia się to, że nie można wyjść, a zakupy ktoś przynosi. Ale co z pensją i mieszkaniem, gdy np. pdp. idzie do szpitala, a nas kwarantanna obejmuje? Jakby rodzina taką opiekunkę na bruk wyrzuciła, to chyba od razu na policję dzwonić i mówić, że nie dają warunków kwarantanny odbywać? Oczywiście kontakt z firmą. Umowy są różne. Są takie, gdzie w przypadku niemożności opiekowania się seniorem (śmierć, lubi dłuższa choroba) możliwe jest rozwiązanie umowy z jednym dniem. Ale jak to firmy rozwiązują????
25 marca 2020 17:25
Werska

Koszty leczenia tak, NFZ również. Ale Dorotee napisała, że np. ta, co ona ma nie obejmuje pandemii. Czyli nic ze zwrotu wszelkich dodatkowch kosztów.
Leczenie związane z koronawirusem w Polsce jest za darmo, nawet osobie nieubezpieczonej. PODOBNO w DE również. Ale nie tylko koronoawirus zagraża, są inne sytuacje, gdzie ubezpieczenie dodatkowe ma znaczenie. Nie podam szczegółów, bo trzeba by się wgłębić w przepisy, co nas obejmuje  w ramach NFZ. A tu może się okazać, że obecnie firma ubezpieczeniowa może mieć kruczek, który jej pozwala umyć ręce..

25 marca 2020 17:48 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Nie musisz odsyłać. Jeżeli termin wypowiedzenia jest taki jak w umowie to umowa i tak zostanie rozwiązana :-(
Co do działania Twojej firmy :bezradny:

Tak - dostałam wniosek, że to JA wnoszę o rozwiązanie umowy zawartej na czas określony za porozumieniem stron z dniem... (ostatni dzień wykonania usługi). Ale co ciekawe ten wniosek jest wypisany 2 tygodnie przed końcem mojego zlecenia, ale pod spodem podpis szefowej firmy, że wyraża zgodę na rozwiązanie umowy w powyższym terminie podpisane 2 dni wcześniej...
25 marca 2020 18:36 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Tak - dostałam wniosek, że to JA wnoszę o rozwiązanie umowy zawartej na czas określony za porozumieniem stron z dniem... (ostatni dzień wykonania usługi). Ale co ciekawe ten wniosek jest wypisany 2 tygodnie przed końcem mojego zlecenia, ale pod spodem podpis szefowej firmy, że wyraża zgodę na rozwiązanie umowy w powyższym terminie podpisane 2 dni wcześniej...

Nie podpisuj. 
25 marca 2020 19:00 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

Tak - dostałam wniosek, że to JA wnoszę o rozwiązanie umowy zawartej na czas określony za porozumieniem stron z dniem... (ostatni dzień wykonania usługi). Ale co ciekawe ten wniosek jest wypisany 2 tygodnie przed końcem mojego zlecenia, ale pod spodem podpis szefowej firmy, że wyraża zgodę na rozwiązanie umowy w powyższym terminie podpisane 2 dni wcześniej...

Malgi na FB jest grupa Doradztwo migracyjne 4.0- opiekunowie i opiekunki w Niemczech bezpłatne porady prawne.
25 marca 2020 19:07 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Malgi na FB jest grupa Doradztwo migracyjne 4.0- opiekunowie i opiekunki w Niemczech bezpłatne porady prawne.

Na jednej grupie już napisałam