Umowa zlecenie

20 listopada 2018 22:01
nutka43

Z rodziną jestem w kontakcie.oni sami się tym interesują, ponieważ od 3lat współpracowali z firmą z Berlina a ta firma pośredniczyła do mojej firmy w Pl.

Na jednym zleceniu umarła mi seniorka i firma wyplacila calosc. Moim zdaniem powinni zaplacic ich dobra wola, bylas w gotowosci do pracy
03 grudnia 2018 09:56 / 1 osobie podoba się ten post
Jak napisać wypowiedzenie umowy. Czy należy to zrobić w konkretny dzień tygodnia czy miesiąca .trzeba podawać powód. Z góry dziękuję za pomoc. 
03 grudnia 2018 09:59 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Jak napisać wypowiedzenie umowy. Czy należy to zrobić w konkretny dzień tygodnia czy miesiąca .trzeba podawać powód. Z góry dziękuję za pomoc. 

Musisz tylko zachować termin wypowiedzenia , najczęściej dwutygodniowy. Powodu nie trzeba podawać.
03 grudnia 2018 10:11
dorotee

Musisz tylko zachować termin wypowiedzenia , najczęściej dwutygodniowy. Powodu nie trzeba podawać.

Ok ale czy trzeba to zrobić np. ostatniego dnia miesiąca? 
03 grudnia 2018 10:40
Dusia1978

Ok ale czy trzeba to zrobić np. ostatniego dnia miesiąca? 

Raczej nie , można złapiesz Aniebeznazwy, ja piszę obojętnie kiedy. Chyba że masz coś w umowie?
03 grudnia 2018 11:26
dorotee

Raczej nie , można złapiesz Aniebeznazwy:-), ja piszę obojętnie kiedy. Chyba że masz coś w umowie?

Dziękuję
03 grudnia 2018 11:32 / 1 osobie podoba się ten post
terminy wypowiedzeń . W zależności od tego CO JEST NAPISANE W UMOWIE !!! a powinno być - to : okres wypowiedzenie dwa tygodnie : jeżeli zawiadomisz zleceniodawcę obojętnie w którym dniu poprzedzającym te dwa tygodnie okres wypowiedzenia liczy się od poniedziałku tych dwóch tygodni . W przypadku wypowiedzenia miesięcznego - wypowiedzenie liczy się od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym złożone zostało wypowiedzenie . Ważne jest aby ZLECENIODAWCA OTRZYMAŁ !!! wypowiedzenie PRZED ROZPOCZĘCIEM OKRESU WYPOWIEDZENIA .
03 grudnia 2018 16:40
u mnie np w firmie jest tak że jak osobiście podpiszesz to w oddziale to masz wypowiedzenie od ręki :) a poza tym 2 tygodnie czyli standard
21 grudnia 2018 12:03
W umowie zlecenie można zrobić podobne zapisy jak w umowie o pracę, tyle tylko, że zarówno dla pracodawcy jak i pracownika jest to tańsza i bardziej elastyczna forma zatrudnienia.
25 marca 2020 13:10 / 3 osobom podoba się ten post
Witam, mam zagwozdkę. Firma mimo mojego zgłoszenia do składek na ubezpieczenie chorobowe nie zgłosiła mnie i nie odprowadzała składek. Za niedługo wracam ze zlecenia i firma przysłała mi do podpisania wniosek o rozwiązanie umowy zlecenia z dniem ostatniego dnia w pracy. Nikt nic nie wspomniał o kwarantannie ani zapłaty za ten czas. Nadmieniam że umowę miałam na rok i miałam zamiar dalej współpracować z tą firmą. Proszę o poradę czy przekreślić datę zakończenia umowy i przedłużyć o 14 dni? Bo dopiero wtedy będę mogła przejść na ubezpieczenie zdrowotne od męża.
25 marca 2020 13:33 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

Witam, mam zagwozdkę. Firma mimo mojego zgłoszenia do składek na ubezpieczenie chorobowe nie zgłosiła mnie i nie odprowadzała składek. Za niedługo wracam ze zlecenia i firma przysłała mi do podpisania wniosek o rozwiązanie umowy zlecenia z dniem ostatniego dnia w pracy. Nikt nic nie wspomniał o kwarantannie ani zapłaty za ten czas. Nadmieniam że umowę miałam na rok i miałam zamiar dalej współpracować z tą firmą. Proszę o poradę czy przekreślić datę zakończenia umowy i przedłużyć o 14 dni? Bo dopiero wtedy będę mogła przejść na ubezpieczenie zdrowotne od męża.

Firma tak zrobiła bo według ustawy, która ma wejść w życie za czas kiedy nie będziemy pracować będzie musiała wypłacać nam pieniądze. Na ubezpieczenie męża możesz przejść od razu na kolejny dzień po rozwiązaniu umowy z firmą. Dlaczego uważasz, że dopiero po 14 dniach?
Zobacz w umowie jaki masz okres wypowiedzenia. Firma powinna się trzymac tych ustalen.
25 marca 2020 13:55 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Witam, mam zagwozdkę. Firma mimo mojego zgłoszenia do składek na ubezpieczenie chorobowe nie zgłosiła mnie i nie odprowadzała składek. Za niedługo wracam ze zlecenia i firma przysłała mi do podpisania wniosek o rozwiązanie umowy zlecenia z dniem ostatniego dnia w pracy. Nikt nic nie wspomniał o kwarantannie ani zapłaty za ten czas. Nadmieniam że umowę miałam na rok i miałam zamiar dalej współpracować z tą firmą. Proszę o poradę czy przekreślić datę zakończenia umowy i przedłużyć o 14 dni? Bo dopiero wtedy będę mogła przejść na ubezpieczenie zdrowotne od męża.

Ubezpieczenie zdrowotne, tzw.ochrona ubezpieczeniowa, masz jeszcze ważne przez 30 dni od rozwiązania umowy, a więc o to się nie martw, spokojnie 
25 marca 2020 14:05
marta74

Ubezpieczenie zdrowotne, tzw.ochrona ubezpieczeniowa, masz jeszcze ważne przez 30 dni od rozwiązania umowy, a więc o to się nie martw, spokojnie :kwiatek dla ciebie2:

Dokładnie. Zapomnialam o tym 
25 marca 2020 14:12 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Firma tak zrobiła bo według ustawy, która ma wejść w życie za czas kiedy nie będziemy pracować będzie musiała wypłacać nam pieniądze. Na ubezpieczenie męża możesz przejść od razu na kolejny dzień po rozwiązaniu umowy z firmą. Dlaczego uważasz, że dopiero po 14 dniach?
Zobacz w umowie jaki masz okres wypowiedzenia. Firma powinna się trzymac tych ustalen.

W umowie mam okres wypowiedzenia - 14 dni. A do ZUS na ubezpieczenie od męża będę mogła pojechać dopiero po obyciu kwarantanny - czyli po 14 dniach od powrotu.
 
25 marca 2020 14:23 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

W umowie mam okres wypowiedzenia - 14 dni. A do ZUS na ubezpieczenie od męża będę mogła pojechać dopiero po obyciu kwarantanny - czyli po 14 dniach od powrotu.
 

Ale czemu ty masz jechać do ZUS? Mąż w pracy u siebie to załatwia- on, nie ja? I co chodzi z zapłatą i tymi 14 dniami? Ubezpieczenie zdrowotne masz, jeśli byłaś ubezpieczona. Ale piszesz, że firma nie zgłosiła cię do ubezpieczeń? Jakaś niegramotna jestem, bo nie bardzo rozumiem o co pytasz?